Ξενοδοχεία Στη Νέα Υόρκη??

eirinit76

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη again
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
γεια χαρα και καλή χρονια!!!

Ψάχνω και εγω για ξενοδοχείο στο Μανχάταν για την περίοδο 6-15 Απριλίου.. Δυστυχώς τίποτα σχετικά οικονομικό δεν υπάρχει απο αυτά που είδα παραπάνω και από τις σχετικές ιστορίες...:xmas_eek:

έχω βρεί κάποια περίπου στα 160€/διανυκτέρευση(midtown και chelsea)..Υπάρχει περίπτωση να βρώ κάτι φθηνότερο ή προτείνετε να κλείσω απο τώρα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:xmas_redface:

Εγω τον Μαιο πηγα για 10 ημερες, εμεινα στο Hilton New York Fashion District, το οποιο ειναι απλο, αλλα καινουργιο, με καλο service και σε πολυ βολικη τοποθεσια (W26th str - 7th Av) και η τιμη ηταν 200 με ολους τους φορους και το VAT (προσεχε το αυτο στις τιμες που βλεπεις). Μπορει να ακουγεται ακριβο, αλλα μετα απο ερευνα που εκανα για κανενα μηνα πριν, ηταν απο τα πιο οικονομικα στα κριτιρια που ειχα βαλει (τοποθεσια, καθαριοτητα).
Σιγουρα θα υπαρχουν και φτηνοτερα, αν ριξεις λιγο τα standards αλλα αυτο που θα σου προτεινα ειναι αν μεινεις μεσα στο manhattan και κεντρικα για μεγαλυτερη ευκολια στις μετακινησεις. Πιστευω οτι ενα (το πολυ δυο) μηνες πριν ειναι καλο να το κλεισεις, γιατι οι τιμες διαμορφωνονται συνεχεια.
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
γεια χαρα και καλή χρονια!!!

Ψάχνω και εγω για ξενοδοχείο στο Μανχάταν για την περίοδο 6-15 Απριλίου.. Δυστυχώς τίποτα σχετικά οικονομικό δεν υπάρχει απο αυτά που είδα παραπάνω και από τις σχετικές ιστορίες...:xmas_eek:

έχω βρεί κάποια περίπου στα 160?/διανυκτέρευση(midtown και chelsea)..Υπάρχει περίπτωση να βρώ κάτι φθηνότερο ή προτείνετε να κλείσω απο τώρα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:xmas_redface:
Υπάρχουν και τα hostels αμα θες κάτι φτηνό!
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
γεια χαρα και καλή χρονια!!!

Ψάχνω και εγω για ξενοδοχείο στο Μανχάταν για την περίοδο 6-15 Απριλίου.. Δυστυχώς τίποτα σχετικά οικονομικό δεν υπάρχει απο αυτά που είδα παραπάνω και από τις σχετικές ιστορίες...:xmas_eek:

έχω βρεί κάποια περίπου στα 160?/διανυκτέρευση(midtown και chelsea)..Υπάρχει περίπτωση να βρώ κάτι φθηνότερο ή προτείνετε να κλείσω απο τώρα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:xmas_redface:
Με μια γρήγορη αναζήτηση το Solita SoHo 153Ε και το Marrakech στο UWS στα 129Ε στο agoda για τις ημέρες που θέλεις...Δεν έχω μείνει, άρα όρκο δεν θα πάρω, αλλά οι τοποθεσίες είναι καλές...
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
Εγώ πρίν ένα μηνα που πήγα έμενα στο stanford hotel πολύ καθαρό με πρωινό μεγάλο δωμάτιο και σε κεντρικό σημείο..περίπου 160 μαζί με τους φόρους..
 

jim13

Member
Μηνύματα
22
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Μετά από πολύ ψάξιμο και ακολουθόντας τις συμβουλές σας εκλεισα στο Booking.com: ξενοδοχείο The Standard - East Village, Νέα Υόρκη, Η.Π.Α. - 186 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Ευχαριστώ τον κάθε ένα σας ξεχωριστά για τις συμβουλές σας και ιδιαίτερα όσους μου έστειλα προσωπικο μήνυμα.

Τώρα για το ξενοδοχείο που βρίσκεται κοντα στη highline στο noho θα μεταφέρω τις εμπειρίες με την επιστροφή μου:rolleyes:
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Νέα Υόρκη πήγα τον Απρίλιο του '11 και μείναμε στο Μarriot στην Lexington...Πάρα πολύ καλό ξενοδοχείο & πολύ καθαρό!Εντύπωση μας έκαναν τα τεράστια κρεβάτια που το 1 κρεβάτι ήταν σαν διπλό! :D Από τοποθεσία πολύ κοντά και στο Rockefeller Center και στην Times Square!
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Ξεθάβω αυτό το θέμα μετά από καιρό καθώς έχω σχεδιάσει ένα ταξίδι στη νέα υόρκη 11 με 19/09 και βλέπω ότι τα ξενοδοχεία προς μανχάταν πλευρά έχουν μίνιμουμ 250 ευρώ τη βραδιά.Ψάχνω κανά μήνα τώρα και πραγματικά δε βλέπω να υπάρχει καμία επιλογή. Έχεις κάποιος φίλος γνώστης να προτείνει κάτι;Ψάχνω όλες τις μεγάλες και γνωστές μηχανές αναζήτησης αλλά τα αποτελέσματα είναι αποκαρδιωτικά δυστυχώς.
 

surveyor

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Spo επειδη και εγω το ψάχνω για NY εχω την εντυπωση οτι ανθρωπινό ξενοδοχείο με λιγότερα δεν θα βρούμε. Εαν βαλεις το πρωινο και τους φορους πιανουμε το 300/ημέρα!
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Τουλάχιστο να μη νιώθω ηλίθιος.Όλοι γνωστοί και φίλοι μου λένε ότι βρήκανε φτηνότερα και αξιοπρεπή δωμάτια της τάξεως των 120 με 150 τη βραδιά περισυ προπερσι και νιώθω ξέρετε πως όταν βλέπω τα 300+ που ζητάνε τώρα.τι να πω;αν το ξερα ότι θα κοστίσει τόσο πολύ ίσως και να μην έκλεινα εισιτήρια.
 

surveyor

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ειμαι στην ιδια μοιρα ακριβώς φιλε μου ξενοδοχεία με 100-150 ευρώ μονο τυπου hostel βλεπω!
 

homer

Member
Μηνύματα
20
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Εμεις παμε New York στις 4/7 και κλεισαμε σε αυτο http://www.booking.com/hotel/us/six...g;sid=81bc8be1cf210eac710ad6d5860d6ed6;dcid=1 με 170€/διανυκτ. μαζι με τους φορους.
Το ξενοδοχειο φαινεται πολυ καλο, για την περιοχη δεν ειμαι και τοσο σιγουος!!! Βεβαια εχει σταση μετρο απεναντι....
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ξεθάβω αυτό το θέμα μετά από καιρό καθώς έχω σχεδιάσει ένα ταξίδι στη νέα υόρκη 11 με 19/09 και βλέπω ότι τα ξενοδοχεία προς μανχάταν πλευρά έχουν μίνιμουμ 250 ευρώ τη βραδιά.Ψάχνω κανά μήνα τώρα και πραγματικά δε βλέπω να υπάρχει καμία επιλογή. Έχεις κάποιος φίλος γνώστης να προτείνει κάτι;Ψάχνω όλες τις μεγάλες και γνωστές μηχανές αναζήτησης αλλά τα αποτελέσματα είναι αποκαρδιωτικά δυστυχώς.
@SPO αν έπρεπε να επιλέξω ανάμεσα στο να μείνω Μανχάταν και να δώσω 300+ ευρώ τη βραδιά, και στο να μείνω σε μια ασφαλή γειτονιά σε Queens ή Brooklyn με μετρό δίπλα και να δώσω 100-150 την βραδιά θα επέλεγα με ευκολία το δεύτερο. Το μετρό ειναι 24ωρο και σε πάει παντού. Το να κάνω 3-4 στάσεις παραπάνω (δηλαδή να χάνω μισή ώρα κάθε μέρα) μου φαίνεται αδιάφορο. Εμείς μέναμε Long Island και κάναμε 1+ ώρα κάθε μέρα για να πάμε Μανχάταν, στα 10 λεπτά θα κολλούσαμε;
Αν η διαφορά στην τιμή ήταν μικρότερη, οκ θα άξιζε για την ατμόσφαιρα και την ιδέα ότι ξυπνάς στο "κέντρο του κόσμου"..
Βέβαια ακόμα και εκτός Μανχαταν οι τιμές είναι υψηλές οπότε θέλει αρκετό ψάξιμο για να βρεις κάτι αξιόλογο αλλά όλο και κάποια προσφορά θα βρεις. Επίσης υπάρχει και η λύση του airbnb (για να μείνεις Μανχάταν) αλλά προσωπικά δε θα ρίσκαρα να μείνω σε διαμέρισμα γιατί 1) οι ιδιοκτήτες κάνουν συχνά ακυρώσεις και μένεις ξεκρέμαστος 2) η ενοικίαση διαμερίσματος κάτω του ενός μήνα είναι παράνομη στην Ν.Υ. 3) έχω αμφιβολίες για την καθαριότητα..
Καλό ψάξιμο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.191
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom