Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Έχει κανείς φίλος άποψη για το Ibis Canning town? Το επέλεξα λόγω της χαμηλής τιμής και της άμεσης πρόσβασης σε γραμμή μέτρο που πηγαίνει κατευθείαν κέντρο .
Κάποιο επιπλέον στοιχείο ευπρόσδεκτο.
Ευχαριστω τους φιλους που δεν μου απαντησαν. Το εκλεισα τελικα στα 300 Ευρω για 5 ημερες με πρωινο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ευχαριστω τους φιλους που δεν μου απαντησαν. Το εκλεισα τελικα στα 300 Ευρω για 5 ημερες με πρωινο.
Καλά έκανες αλλά μην τρελαίνεσαι, μπορεί να μην έχουν μείνει στο ξενοδοχείο ή στην περιοχή.

jubilee και Dlr δίπλα σου, κανένα 20λεπτο για Bond Street( βόλτα σε bond/oxford street), οπότε νωρίτερα σε Westminster (Big Ben,γέφυρα,parliament,St.James Park,Buckingham Palace) και London Bridge(βόλτα στο Southwark) με το Underground και κανένα 15λεπτο με το Dlr για τον Tower Gateway (Tower Bridge,Tower of London,βόλτα στο City και στο Wapping).
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Καλά έκανες αλλά μην τρελαίνεσαι, μπορεί να μην έχουν μείνει στο ξενοδοχείο ή στην περιοχή.

jubilee και Dlr δίπλα σου, κανένα 20λεπτο για Bond Street( βόλτα σε bond/oxford street), οπότε νωρίτερα σε Westminster (Big Ben,γέφυρα,parliament,St.James Park,Buckingham Palace) και London Bridge(βόλτα στο Southwark) με το Underground και κανένα 15λεπτο με το Dlr για τον Tower Gateway (Tower Bridge,Tower of London,βόλτα στο City και στο Wapping).
Ναι, καπως ετσι το ειδα! Βασικα ο σημαντικοτερος λογος που το εκλεισα ειναι οτι οι σταθμοι μετρο, BUS και DLR ειναι απλα απεναντι απο την εισοδο! Και οπως εχουν γραψει και αλλοι φιλοι εδω τα καλα ξενοδοχεια στο Λονδινο κοστιζουν!
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Καλημέρα σας! Ποια είναι η γνώμη σας; https://sp.booking.com/hotel/gb/ibis-canning-town.en-gb.html?aid=388289;label=fac419jc-hotel-en-gb-ibisNcanningNtown-unspec-gr-com.

Δεν θεωρείτει κεντρικό το γνωρίζω. Απλά θελω να μου πείτε την γνώμη σας απο θέμα συγκοινωνιώ. Εξυπηρετούν; Βρήκα πολύ καλή τίμή θεωρώ. 78€ με πρωινό!
Όπως θα διάβασες στα αμέσως προηγούμενα πόστα, για το ίδιο ξενοδοχείο ενδιαφέρθηκα κι εγώ αλλά προφανώς δεν υπήρχε εμπειρία από άλλο μέλος να με βοηθήσει. Έτσι λοιπόν το έκλεισα βασιζόμενος στην εμπειρία και στο ένστικτο μου.
Λοιπόν μόλις γύρισα!
Το έκλεισα 60 με πρωινό. Πρόκειται για καινούριο ξενοδοχείο. Πεντακάθαρο. Δεν έχει κλασική ρεσεψιόν αλλά τα πάντα γίνονται ηλεκτρονικά. Βέβαια υπάρχει προσωπικό, νέα παιδιά, για όλες τις δουλειές έτοιμα να βοηθήσουν. Τα δωμάτια δεν είναι μεγάλα, έχει όμως απόλυτη ησυχία και θα κοιμάσε άρχοντας. Το πρωινό υπεραρκετό και καλό, με μεγάλη ποικιλία καφέ. Έχουν και χώρο για φύλαξη αποσκευών χωρίς χρέωση.
Να ζητήσεις δωμάτιο ψηλά με θέα στο ποτάμι.
Το σημαντικότερο ακριβώς με το που βγαίνεις είναι ο κόμβος του Canning Town με tube, DLR, bus,. Πας παντού και δεν σε ενδιαφέρει αν βρέχει. Υπολόγισε 20λεπτα από westminster.
Ότι άλλο θες εδώ είμαι.
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Καλώς τον! Χιλια Ευχαριστώ. Δεν διάβασα κανένα thread γιατί ξημερώματα έκλεισα το εισιτηριο κ σήμερα το πρωί από μια πολύ γρήγορη ματιά βρήκα αυτό που είναι on budget κ είπα να ρωτήσω.

Από εφαρμογή είδα πάνω κάτω ότι είναι στο μισάωρο για το "κεντρο" Η τιμη είναι Καλή γιατί το πρωινό σε κρατάει αρκετές ώρες κ μετά δεν χαλάς πολλά έξω. Έχει και καλές κριτικές. Η περιοχή καλύπτεται από εισιτήρια για ζώνη 1 2 σωστα?
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Καλώς τον! Χιλια Ευχαριστώ. Δεν διάβασα κανένα thread γιατί ξημερώματα έκλεισα το εισιτηριο κ σήμερα το πρωί από μια πολύ γρήγορη ματιά βρήκα αυτό που είναι on budget κ είπα να ρωτήσω.

Από εφαρμογή είδα πάνω κάτω ότι είναι στο μισάωρο για το "κεντρο" Η τιμη είναι Καλή γιατί το πρωινό σε κρατάει αρκετές ώρες κ μετά δεν χαλάς πολλά έξω. Έχει και καλές κριτικές. Η περιοχή καλύπτεται από εισιτήρια για ζώνη 1 2 σωστα?
Ναι είναι 1 2 στο tube και 2/3 στο DLR. Οπότε σε καλύπτει. Στα λεωφορεία δεν υπάρχουν ζώνες.
Πολύ καλά έκανες και το έκλεισες. Εννοείται ότι αν ξαναπάω κι εγώ, εκεί θα κλείσω.
Το πρωινό ήταν πολύ καλό και πλούσιο. Μην ξεχάσεις να ζητήσεις και να επιμείνεις για δωμάτιο ψηλά (έχει 9οροφους), με θέα ποτάμι και Ο2.
Μάλιστα δίπλα είναι και το Emirates cable για μια εναέρια βολτούλα που εγώ το τίμησα κανονικά.
 

angelicsp

Member
Μηνύματα
79
Likes
26
Καλημέρα παιδιά.. Έκλεισα αεροπορικά εισητηρια για Λονδίνο τον Σεπτέμβρη και ψάχνω για ξενοδοχείο. Βρήκα αυτό https://www.agoda.com/el-gr/macdona...dc86e2-9daf-472f-ac6a-33b0ee9d5bb0&tspTypes=2 και μου φαίνεται καλή περίπτωση με 85 ευρώ μαζί με πρωινό. Εχει μείνει κανείς?? Οποιοσδήποτε έχει να μου προτείνει κάτι άλλο ευπρόσδεκτος. Ευχαριστώ πολύ..
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Καλημέρα παιδιά.. Έκλεισα αεροπορικά εισητηρια για Λονδίνο τον Σεπτέμβρη και ψάχνω για ξενοδοχείο. Βρήκα αυτό https://www.agoda.com/el-gr/macdona...dc86e2-9daf-472f-ac6a-33b0ee9d5bb0&tspTypes=2 και μου φαίνεται καλή περίπτωση με 85 ευρώ μαζί με πρωινό. Εχει μείνει κανείς?? Οποιοσδήποτε έχει να μου προτείνει κάτι άλλο ευπρόσδεκτος. Ευχαριστώ πολύ..
Κεντρικη τοποθεσια δε λεω αλλα απο τις φωτογραφιες και μονο εμενα δε μου φαινετε σοι και γι αυτα τα λεφτα!κοιταξες σε travelodge και Ibis?ειναι αρκετα κομπλε ως προς τις παροχες τους
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σαν περιοχή είναι πολύ καλή, το ξενοδοχείο δεν το ξέρω αλλά από φωτογραφίες δεν με έψησε και πολύ. Θα έμενα σε κοντινό travelodge ή premier inn. Το travelodge Royal Scott είναι αρκετά κοντά πάνω κάτω στην ίδια τιμή(χωρίς πρωινό) και με ανακαινισμένα δωμάτια. Ρίξε μια ματιά στο travelodge.co.uk
 

angelicsp

Member
Μηνύματα
79
Likes
26
Σας ευχαριστώ πολύ δν την ήξερα σαν σελίδα.. Όντως πολύ ωραίο το royal Scott και κέντρο.. Αυτό θα κλείσω.. Να ρωτήσω κ κάτι ακόμη.. Θυμάμαι όταν είχα κλείσει για Βιέννη ξενοδοχειο με χρέωσαν ένα 70ρη παραπάνω για καθαριότητα.. Οι τιμές που βλέπω αυτές είναι η έχει κρυφές χρεώσεις??
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σας ευχαριστώ πολύ δν την ήξερα σαν σελίδα.. Όντως πολύ ωραίο το royal Scott και κέντρο.. Αυτό θα κλείσω.. Να ρωτήσω κ κάτι ακόμη.. Θυμάμαι όταν είχα κλείσει για Βιέννη ξενοδοχειο με χρέωσαν ένα 70ρη παραπάνω για καθαριότητα.. Οι τιμές που βλέπω αυτές είναι η έχει κρυφές χρεώσεις??
Πολύ καλό το Royal Scott και η περιοχή. Γενικά τα Premier Inn και τα Traveodge είναι εγγύηση αν τα κλείσεις νωρίς. Τα Travelodge δεν έχουν κρυφές χρεώσεις και ο καθαρισμός είναι δωρεάν. Όταν θα κλείσεις δωμάτιο από το site τους θα δεις εκεί τα έξτρα που αν θέλεις τα προσθέτεις στην κράτηση. Όπως πρωινό, (αν και υπάρχει και επιλογή για κράτηση με πρωινό ήδη, προτείνω αν το θές να το βάλεις στην πορεία όταν θα κάνεις τσεκ ιν ή το πρωί που θα σηκωθείς για το πρωινο) ιντερνετ (δεν είναι free το wifi αν θες το πληρώνεις αλλιώς έχεις μόνο 30 λεπτά την ημέρα free. Αν όμως έχεις αρκετά Gb στα δεδομένα σου με το free roaming μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις στην Αγγλία) Επίσης αν διαβάσεις προηγούμενα posts σε αυτό το thread θα βρεις και άλλες τέτοιους είδους οικονομικές αλυσίδες στο UK. Καλή διαμονή και ζήτα τους ήσυχο δωμάτιο. Αυτό κάνω πάντα :)
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.561
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom