Ξενοδοχεια σε ολη την Ιταλια! Ποια έχετε επισκεφτεί και μεινατε ευχαριστημενοι?

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
Μπορουμε να συγκεντρωσουμε σε ενα θεμα ξενοδοχεια σε οποιοδηποτε μερος της Ιταλιας τα οποια επισκεφτηκαμε και μειναμε ευχαριστημενοι?

ας μαζευτουνε καπου οι προτασεις - κριτικες γιατι ειναι πολυ σκορπιες στα διαφορα θεματα..

ξεκιναω:

ΡΩΜΗ:
:::BENVENUTI ALL'HOTEL PARLAMENTO :::
εμεινα προσφατα εκει και το συστηνω ανεπιφυλακτα!!
τιμη για δικλινο 130 € το βραδυ με πρωινο!
  1. κεντρο, πιο κεντρο δεν γινεται, στην via del corso μεταξυ piazza di spagna & fontana di trevi! διπλα στην piazza san silvestro οπου υπαρχουν λεωφορεια και ταξι, συνδεεται με τον σταθμο Τερμινι με λεωφορειο!
  2. μικρο δωματιο αλλα καθαρο και παρολο που ειναι τοσο κεντρικο δεν ειχε καθολου φασαρια!
  3. καλη τιμη για Ρωμη και για τετοια τοποθεσια!
  4. ευγενικο προσωπικο, καλη εξυπηρετηση!
για κατι πιο οικονομικο ειχα βρει τα εξης:
B&B At Your Place - Homepage
Sotto il Sole di Roma - bed and breakfast - Under the Sun of Rome B&B μου το ειχε δωσει 100 € το δικλινο!
βρισκονται και τα δυο πισω απο το castel sant' angelo!
δεν εχω μεινει σε αυτα αλλα τα βρισκω ενδιαφεροντα για καποια επομενη επισκεψη και για καποια πιο οικονομικη λυση!
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.537
Μιλάνο :Hotel Soperga..

300 μ απο το Milano Centrale
75ευρώ δίκλινο με πρωινό.
Μικρό δωμάτιο αλλα πεντακάθαρο.
Εξυπηρετικό προσωπικό.
 

pix_lax82

Member
Μηνύματα
89
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
Βορειος Κορέα
Ρώμη:
Hotel Serena
Εξαιρετικό ειναι διπλα στο termini.
80? Με πρωινό.
Πεντακάθαρο, και το προσωπικό φανταστικό ειδικά ο Marco.
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Και εγώ στο hotel serena έμεινα, 65 Ε το δίκλινο με πρωινό.(Μάρτιος 2010).
Είναι πρόσφατα ανακαινισμένο, πεντακάθαρο, καλό πρωινό, ψυγιάκι γεμάτο, TV TFT, το μπάνιο του άψογο, ντουζιέρα λουξ και θεωρώ ότι αν το δωμάτιο ήταν 2-3 τετραγωνικά μεγαλύτερο θα ήταν το τέλειο και μην ψάχνετε άλλο.
Ολα τα ξενοδοχοσάιτ του δίνουν πολύ καλή βαθμολογία, κάτι που για μένα μέτρησε, αλλά μάλλον δεν πρέπει να βασίζεσε μόνο σε αυτό.
 

dimogrec

Member
Μηνύματα
39
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Σεουλ - Κορεα
Και εγώ στο hotel serena έμεινα, 65 Ε το δίκλινο με πρωινό.(Μάρτιος 2010).
Είναι πρόσφατα ανακαινισμένο, πεντακάθαρο, καλό πρωινό, ψυγιάκι γεμάτο, TV TFT, το μπάνιο του άψογο, ντουζιέρα λουξ και θεωρώ ότι αν το δωμάτιο ήταν 2-3 τετραγωνικά μεγαλύτερο θα ήταν το τέλειο και μην ψάχνετε άλλο.
Ολα τα ξενοδοχοσάιτ του δίνουν πολύ καλή βαθμολογία, κάτι που για μένα μέτρησε, αλλά μάλλον δεν πρέπει να βασίζεσε μόνο σε αυτό.
Καλησπερα danev
Βλεπω εμεινες προσφατα στο Serrena στη Ρωμη σε πολυ καλη τιμη... Μπηκα στο site του κ εχει μεγαλυτερες τιμες για Απριλη που θελω να κλεισω 4βραδιες για τους δικους μου... Εσυ απο που το εκλεισες απο το site τους ή απο καπου αλλου?
Ειναι κοντα στο μετρο του Termini? αν θες στειλε pm
Ευχαριστω, Δημητρης
 

greengeorge

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Τρανσυλβανία
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Μιλάνο : STARHOTELS TOURISTS, Niguarda, άριστη εξυπηρέτηση, χαμογελαστό και πρόθυμο προσωπικό, δωμάτιο,μπάνιο, λοιποί χώροι πεντακάθαροι . Δωρεάν στεγασμένο και υπαίθριο parking.Ομορφα δωμάτια άρτια εξοπλισμένα, λίγο μακριά απ' το κέντρο , αλλά πολύ κοντά στους οδικούς άξονες, με εύκολη πρόσβαση στο τραμ, τιμή ?100 το δίκλινο με πρωινό το οποίο όμως για 4* ήταν μάλλον τσιγγούνικο.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
http://http://www.anticacolombara.com/
...εσείς ίσως μιλάτε για ξενοδοχεία, εγώ σας "ρίχνω" αυτό εδώ, μόνο και μόνο για την αυθεντικότητα του!!! Σπαρτιάτικο και Δωρικό, μηδέν δημόσιες σχέσεις (δεν υπάρχει καν η ..."συμπαθής κουλτουριάρα κυριούλα, που θα σου προτείνει τοπικά προϊόντα, αγνά & βιολογικής καλλιέργειας !!!, μαρμελάδες ...μπλα ..μπλα...) μηδέν πρωινό κ.α. Δωμάτια-γήπεδα, απλά ανακαινισμένα, χωρίς Τ.Βι. Δεν έχει μπει ούτε πέτρα στα κτίσματα αιώνων, που έτσι βρέθηκαν..Εγώ πηγαίνω, μόνο αν δεν βρω ξενοδοχείο κοντά στη Βιτσέντσα που έχω δουλειά, αλλά για έναν περιηγητή της περιοχής ..είναι εμπειρία!!!
 

dimogrec

Member
Μηνύματα
39
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Σεουλ - Κορεα
ευχαριστω danev & pixlax82 για τα πμ (δε μπορω ακομα να στειλω πμ λογο μικρου αριθμου μηνυματων :roll:)
Δε βρηκα στο serena δεν ειχε δωματια κ εκλεισα σε ενα hotel California (ακου ονομα :lol: ) στην περιοχη Τερμινι. θα ενημερωσω για την ποιοτητα του
Τιμη 4διανυχτερευσεις δικλινο με πρωινο 120Ε / ημερα.
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
ευχαριστω danev & pixlax82 για τα πμ (δε μπορω ακομα να στειλω πμ λογο μικρου αριθμου μηνυματων :roll:)
Δε βρηκα στο serena δεν ειχε δωματια κ εκλεισα σε ενα hotel California (ακου ονομα :lol: ) στην περιοχη Τερμινι. θα ενημερωσω για την ποιοτητα του
Τιμη 4διανυχτερευσεις δικλινο με πρωινο 120Ε / ημερα.
τσιμπημενη τιμη για ξενοδοχειο στην περιοχη τερμινι.. συνηθως τα ξενοδοχεια στο τερμινι ειναι πιο οικονομικα, λογω της περιοχης,

με τα ιδια λεφτα μπορεις να μεινεις σε ξενοδοχειο στο κεντρο εκτος αν εσενα το τερμινι σου αρεσει..
εμενα προσωπικα οχι!!
 

dimogrec

Member
Μηνύματα
39
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Σεουλ - Κορεα
τσιμπημενη τιμη για ξενοδοχειο στην περιοχη τερμινι.. συνηθως τα ξενοδοχεια στο τερμινι ειναι πιο οικονομικα, λογω της περιοχης,

με τα ιδια λεφτα μπορεις να μεινεις σε ξενοδοχειο στο κεντρο εκτος αν εσενα το τερμινι σου αρεσει..
εμενα προσωπικα οχι!!
Να σου πω, δε βρήκα κ πολυ καλύτερες τιμές, κάποια πιο κεντρικά που βρήκα θέλαν 150Ε/νυχτα. Εκεί στο Τέρμινι πάλι όλα τόσο είχαν (από 110-150 τη μερα) κ το serena που λενε τα παιδιά δεν είχε δωμάτιο εκείνες τις μερες. Καθημερινές πάντως βρίσκεις καλυτερες τιμες. Το συγκεκριμενο το california δε το βρηκα στο booking.com, αλλα μια φίλη μου το προτεινε. Οχι σαν κατι το τρομερό αλλά χωρίς εκπληξεις...
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
Να σου πω, δε βρήκα κ πολυ καλύτερες τιμές, κάποια πιο κεντρικά που βρήκα θέλαν 150Ε/νυχτα. Εκεί στο Τέρμινι πάλι όλα τόσο είχαν (από 110-150 τη μερα) κ το serena που λενε τα παιδιά δεν είχε δωμάτιο εκείνες τις μερες. Καθημερινές πάντως βρίσκεις καλυτερες τιμες. Το συγκεκριμενο το california δε το βρηκα στο booking.com, αλλα μια φίλη μου το προτεινε. Οχι σαν κατι το τρομερό αλλά χωρίς εκπληξεις...
τα ξενοδοχεια στην Ρωμη δεν ειναι τιποτα το τρομερο, και παρ' ολα αυτα κυμαινονται στα 100 - 150 € την βραδια....
ειναι Ρωμη και τα χτυπανε...:roll:
αν θελει κανεις κατι πιο τρομερο, η τιμη ανεβαινει...
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
στην Φλωρεντία έμεινα στο florence business 59 ευρώ τους πιο χαρουμενους ανθρώπους, και απίστευτο πρωινό.
Κοντα στο como έμεινα στο lomazzo hotel, μετριο σαν χωρος και πρωινό,μικρο δωματιο αλλα καθαρό. στα 69 ευρώ
κοντά στην Βενετία, στο scorze, έμεινα στο antico mulino, με 59 ευρώ και αρκετά καλό πρωινό. Καθαρό και με μεγάλα δωμάτια
στην Arabba εμεινα στο,
Residence Baita Antlia

via Precumon 47
Arabba (Belluno)
αυτο ηταν απλα ονειρο !!!:clap:
δυο δωμάτια με θεα και κουζίνα με ενα κρεβάτι που το μετρήσαμε στο φάρδος στα 2.30μ:lol:
στα 70 ευρώ.:bleh:
στην Ρώμη, στο termini κοντά έμεινα στο montecarlo hotel
παλιό κτήριο, καθαρό, και με πολύ καλή, ευγενική και πρόθυμη ρεσεψιόν.
στα 74 ευρώ
εκτός απο Ρώμη που πήγαμε 1 εβδομάδα πριν το Πάσχα, φέτος,
τα άλλα ήταν τον Αύγουστο
γιατι η τιμές παίζουν πολύ
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom