Ξενοδοχεια σε ολη την Ιταλια! Ποια έχετε επισκεφτεί και μεινατε ευχαριστημενοι?

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Στη Βενετία http://bonvecchiati.hotelinvenice.com είχαμε πετύχει μια προσφορά στα 70 ευρώ και μείναμε σε ένα πολυτελές δωμάτιο ακριβώς απέναντι από το ξενοδοχείο! Το συστήνω ανεπιφύλακτα, είναι πίσω από την Πλατεία Αγίου Μάρκου και έχει και άψογο πρωίνο!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Παλέρμο: Hotel Palermo - Hotel Plaza Opra Palermo - Hotel 4 stelle Palermo - 4 star Hotels Palermo, Sicily
Κεντρικότατο, καθαρό και με πολύ καλό σέρβις!!

Hotel Columbia Palermo - Hotel al centro di Palermo - Hotel near the center of Palermo
Στη καρδιά του Παλέρμο,Quatro Canti, οικογενειακό hotel,καθαρά δωμάτια,καλές τιμές!

Μιλάνο:ATAHOTELS: hotel, residence villaggi resort congressi uffici in Italia | ATAHOTELS: hotel, residence villaggi resort congressi uffici in Italia
Ata executive:
Ιδανικό γι αυτούς που θέλουν να είναι μέσα στη νυχτερινή ζωή της πόλης,μεγάλα και καθαρά δωμάτια, τέλειο πρωινό!!

Windsor Hotel Milan Milano Official Website
Καλή τοποθεσία, αξιοπρεπέστατο ξενοδοχείο!!!


Ρώμη:Rome Hotel, Embassy 3 star in Via Veneto Rome Italy
Καλό location & value for money, οικογενειακό-μικρό και ήσυχο!
 

KATHERINE

Member
Μηνύματα
25
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη και πάλι !
Στα ξενοδοχεια που προτείνω έμεινα τον Αύγουστο 2009. Βασικό κριτήριο για να τα προτείνω είναι η καλή -κατά την άποψή μου- σχέση ποιότητας - τιμής. Και συγκεκριμένα σε τιμή κάτω των 100? το δίκλινο.

Παλέρμο
Quality Hotel President

μέτριο δωμάτιο αλλά φανταστική θέα στη θάλασσα (μόνο αυτά τα δωμάτια αξίζουν στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο) με 65? το δίκλινο αρχές Αυγούστου.

Κατάνια
Hotel Principe

σε πολυ κεντρικο σημείο, με όμορφη διακόσμηση και πολυτελή κατασκευή με 95? το deluxe δίκλινο αρχές Αυγούστου.
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
Ρώμη hotel Piazza Venezia....
τέλεια τοποθεσία , μπροστά στην piazza venezia , 100? το δίκλινο χωρία πρωινό τον Οκτώβριο.
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Φλωρεντία
Starhotels Tuscany, μείναμε 2 νύχτες το Σεπτέμβριο και οι εντυπώσεις μου (αλλά και της υπόλοιπης παρέας) είναι οι καλύτερες: πολύ όμορφα, μεγάλα δωμάτια, ιδιωτικό πάρκιν δωρεάν για το αυτοκίνητο, φιλικότατο -εξυπηρετικότατο προσωπικό. Στα συν, το βολικότατο-τεράστιο Super Market ακβιβώς πίσω απο το ξενοδοχείο, το shuttle bus και αν δεν βολέψει το ωράριο του, υπάρχει στάση του λεωφορείου ακριβώς έξω απο το ξενοδοχείο που πάει στο κέντρο.
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Perugia, Perusia Hotel
πολύ κοντά στο κέντρο, μόλις 5-10 λεπτά με τα πόδια, στεγασμένο δωρεάν πάρκιν, καλές τιμές (Σεπτέμβρη 2010, πετύχαμε 89 Ευρώ το δίκλινο και 109 το τρίκλινο, με πρωινό μπουφέ)
 
Last edited by a moderator:

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
παιδια πειτε κανενα καλο και φτηνο ξενοδοχειο για μιλανο για φεβρουαριο 2011 που θα παω..:shock:
 

marzit

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΙΛΑΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
στο μιλανο εχω μεινει στο grand plaza hotel, piazza diaz, διπλα στο duomo καθαρο μεγαλα δωματια ( δυο μονα κρεβατια ) εχω μεινει δυο φορες και τις δυο φορες ηταν σχεδον τα ιδια,τιμες απο 110 - 140 ευρω αναλογα την εποχη.Γενικα ειναι αρκετα καλο και καθαρο με αξιοπρεπες πρωινο. Η κορη μου δεν το αλλαζει με τιποτα γιατι ειναι διπλα στα μαγαζια.
Με τον συζυγο οταν πηγαμε μιλανο μειναμε στο hotel marconi μεταξυ stazione centrale και piazza repubblica,τιμη για ενα δικλινο superior 95 ευρω με ωραιο πρωινο.
Με τον γιο παλι οταν πηγαμε για σαββατοκυριακο ( γιατι ναι το εκανα και αυτο) μειναμε στο windsor hotel διπλα στην piazza repubblica με τιμη 80 ευρω με πρωινο.Τα δωματια του ειναι λιγο μικρα αλλα πεντακαθαρα,το προσωπικο δε πολυ προθυμο.
και τελος στην βενετια εμεινα στο locanda al leon διπλα ακριβως απο την πλατεια του αγιου μαρκου με τιμη 120 ευρω την βραδια με πρωινο.Αρκετα καλο, φτωχο το πρωινο αλλα πολυ εξυπηρετικος ο κυριος που το διαχειριζεται.
Τον επομενο μηνα που θα ξαναπαω μιλανο εχω κλεισει στο hotel fenice πανω στην corso buenos aires με 115 ευρω το τρικλινο με πρωινο,εντυπωσεις με την επιστροφη, εχω διαβασει καλα σχολια.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Ελπίζω να μη ξεφεύγω από το θέμα, αλλά καθώς βλέπω ξενοδοχεία στο Μιλάνο θυμήθηκα ότι θα χρειαστώ μία διανυκτέρευση 9 Φλεβάρη στο Μαλπένσα (φτάνω αργά και φεύγω πρωί, οπότε δεν θέλω να μείνω στην πόλη). Με ενδιαφέρει περισσότερο να έχει τράνσφερ, τουλάχιστον το πρωί, και φυσικά να μη γδέρνει!
 

mairh90

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γειά σε ολους! Θελω να ρωτησω αν εχει μεινει κανεις στο ξενοδοχειο center 123. Βρισκεται στην κοντα στη σταση του μετρο μανζονι που ειναι κοντα στην περιοχη του τερμινι. Φευγω σε 10 μερες για ρωμη και εχω κλεισει εκει... Απ'οτι εχω δει στο booking και στο tripadvisor δεν εχει και τις καλυτερες κριτικες αλλα ειναι πολυ οικονομικο. Αν το ξερει καποιος θα βοηθουσε πολυ. ευχαριστω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom