ΗΠΑ Ξενοδοχειο για Νεα Υορκη

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Δλδ δικαιολογειται η διαφορά 350 ευρώ και το γεγονός ότι σαν ξενοδοχείο έχει καλύτερες κριτικές το Hilton από το Marriott μόνο από την τοποθεσία?
Αυτό εσύ θα το κρίνεις κατά βάση συγκριτικά με τις ανάγκες σας και τις αντοχές σας. Απλά για τις περισσότερες γειτονιές του Μανχάταν θα χρειαστείς λογικά συχνότερα συγκοινωνία από το Hilton σε αντιθεση με την κάπως κεντρικότερη τοποθεσία Fairfield. Προσωπικά θα προτιμούσα κάτι στο ενδιάμεσο των δύο ως τοποθεσία.

Το καλό του Fairfield είναι ότι θα έχετε ένα υποτυπώδες, και κατά βάση τυποποιημένο/πλαστικοποιημένο πρωινό στην τιμή οπότε πχ αν πάτε για 10 μέρες, θα μειώσει τη διαφορά τιμής μεταξύ των δύο (δεδομένου ότι το Hilton δεν συμπεριλαμβάνει πρωινό).
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Το θέμα του πρωινού είναι αρκετά σημαντικό για την αξιολόγηση.

Κατά την προσωπική μου άποψη το να μένεις στο financial district δεν είναι και ό,τι καλύτερο για ΝΥ. Είναι περιοχή γραφείων που όπως καταλαβαίνεις μετά τις 18:00 είναι λίγο "ερημικά" (όσο μπορεί να το πει κανείς γι'αυτή την πόλη). Τελος πάντων δεν έχει τη "ζωή" της ημέρας. Θετικό ότι έχει στάση μετρό πολύ κοντά.

Το fairfield είναι 3 τετράγωνα απο το Central park (δηλ. πολύ πιό κεντρικά απο το Hilton) και σε αυτή την απόσταση είναι και στάση του μετρό.

Ψάξε λίγο στο site του Marriott. Εχει αρκετά ξενοδοχεία κεντρικά.

Κοίταξε και το Hampton Inn που αναφέρεται πιό πάνω.

Επίσης το Hotel Pennsylvannia (hotelpenn.com) εχει ανακαινίσει τα δωμάτιά του (ίσως όχι όλα αλλά τα περισσότερα) και είναι πολύ κεντρικό
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Ναι ξέχασα να αναφέρω ότι και τα δύο ξενοδοχεία συμπεριλαμβανουν στην τιμή πρωινό. Συγκρίνω όμοιες παροχές. Έχω ψάξει αρκετά. Για να σας δώσω να καταλάβετε το Hilton το έκλεισα στα 1400 ευρώ για 8 νύχτες τέλη Μαΐου αρχές Ιουνίου για 3 άτομα η τιμή ενήλικες
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659

thaliaper

Member
Μηνύματα
43
Likes
105
παιδιά και γω στην ίδια φάση είμαι . έκλεισα με Turkish 11 με 22 μαΐου. αλλά δυσκολεύομαι με το ξενοδοχείο, είμαστε τρία άτομα και στο κέντρο βρίσκω με 3000 περίπου που μου φαίνονται πολλά !! εσείς τι κάνατε ? στο κουινς έχει πιο φθηνά αλλά φοβάμαι μην είναι πολύ μακριά
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
παιδιά και γω στην ίδια φάση είμαι . έκλεισα με Turkish 11 με 22 μαΐου. αλλά δυσκολεύομαι με το ξενοδοχείο, είμαστε τρία άτομα και στο κέντρο βρίσκω με 3000 περίπου που μου φαίνονται πολλά !! εσείς τι κάνατε ? στο κουινς έχει πιο φθηνά αλλά φοβάμαι μην είναι πολύ μακριά
Το καλύτερο είναι να μείνεις Μανχάταν..
 

minion

Member
Μηνύματα
48
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη <3
παιδιά και γω στην ίδια φάση είμαι . έκλεισα με Turkish 11 με 22 μαΐου. αλλά δυσκολεύομαι με το ξενοδοχείο, είμαστε τρία άτομα και στο κέντρο βρίσκω με 3000 περίπου που μου φαίνονται πολλά !! εσείς τι κάνατε ? στο κουινς έχει πιο φθηνά αλλά φοβάμαι μην είναι πολύ μακριά
Με μια γρήγορη μάτια κοίταξε και αυτά :
http://www.booking.com/Share-Qf6Q98http://www.booking.com/Share-k04TlyΤο πρώτο στα 2.550 και το 2ο στα 2.237! Το New Yorker το έχω κλείσει και εγώ με δωρεάν ακύρωση.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Για όσους ψάχνετε ξενοδοχείο δείτε και το Pennsylvania, εχει προσφορά. Βρίσκεται σε κεντρικότατο σημείο του Μανχάτταν

https://www.hotelpenn.com/special-offers
Αν γραφτείτε θα πάρετε και καλύτερη προσφορά
 

thaliaper

Member
Μηνύματα
43
Likes
105
Για όσους ψάχνετε ξενοδοχείο δείτε και το Pennsylvania, εχει προσφορά. Βρίσκεται σε κεντρικότατο σημείο του Μανχάτταν

https://www.hotelpenn.com/special-offers
Αν γραφτείτε θα πάρετε και καλύτερη προσφορά
Έχει πολύ χαμηλή βαθμολογία !! έμεινε κανένας απο το forum και είναι ευχαριστημενος ? Κάτι διάβασα για ανακαίνιση
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Έχει πολύ χαμηλή βαθμολογία !! έμεινε κανένας απο το forum και είναι ευχαριστημενος ? Κάτι διάβασα για ανακαίνιση
Δείχνει να έχει αρκετά ανακαινισμένα δωμάτια. Τα παλαιότερα τα δίνει και φθηνότερα
 

ChristinaIor

Member
Μηνύματα
60
Likes
79
Ονειρεμένο Ταξίδι
Safariii
Aν έχετε πάει και μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο οικονομικό καλό ξενοδοχείο στο κέντρο της πολής ή 10-15 λεπτά με το τρένο. Σκέφτομαι να πάω τον Μάϊο..
 
Last edited by a moderator:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.711
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom