ΗΠΑ Ξενοδοχειο για Νεα Υορκη

D

Delmem38110

Guest
Σας ευχαριστώ πολύ! Επίσης αν έχετε πάει και μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο οικονομικό καλό ξενοδοχείο στο κέντρο της πολής ή 10-15 λεπτά με το τρένο. Σκέφτομαι να πάω τον Μάϊο..
ρίξε μια ματιά στο yotel
 

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Εχω κανει κρατηση στο DoubleTree by Hilton Chelsea, τρικλινο, στα 175e την βραδυα για τον Αυγουστο.
Εχει μεινει κανεις στο ξενοδοχειο? Με ανησυχει που τα τελευταια σχολια που ειδα στο tripadvisor αφορουσαν ξαφνικες ακυρωσεις απ το ξενοδοχειο.
Ειδα και το yotel που βγαινει λιγο ακριβοτερο. Απο ασφαλεια-τοποθεσια πιο ειναι προτιμοτερο?

DoubleTree_by_Hilton
YOTEL
 

WildBilly

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Εχω κανει κρατηση στο DoubleTree by Hilton Chelsea, τρικλινο, στα 175e την βραδυα για τον Αυγουστο.
Εχει μεινει κανεις στο ξενοδοχειο? Με ανησυχει που τα τελευταια σχολια που ειδα στο tripadvisor αφορουσαν ξαφνικες ακυρωσεις απ το ξενοδοχειο.
Ειδα και το yotel που βγαινει λιγο ακριβοτερο. Απο ασφαλεια-τοποθεσια πιο ειναι προτιμοτερο?

DoubleTree_by_Hilton
YOTEL
Έχω μείνει σε Double Tree (by Hilton) σε μονοήμερη από ΝΥ στη Φιλαδέλφεια, αλλά πάνε 12 χρόνια. Μια χαρά το βρήκα.
 

Manny

Member
Μηνύματα
12
Likes
6
Καλημέρα σε όλους! Παρακαλώ τα φώτα σας για ταξίδι στη νέα Υόρκη τον Νοέμβριο του 23! Επειδή έχουμε πελαγώσει θέλω να ρωτήσω τα εξης
Έχει μείνει κανείς στο union city? Τα ξενοδοχεία στο Manhattan είναι πανάκριβα και είπαμε να κόψουμε από εκεί να κάνουμε περισσότερα πράγματα. Βρίσκουμε λοιπόν airbnb σε σχετικά λογική τιμή στο union city. Κατά πόσο βολεύει και κατά πόσο είναι έμπιστο το airbnb??? Την έχουμε πατήσει στην Ελλάδα με δωμάτιο και ένα φόβο μη βρεθούμε στο δρόμο στη νέα Υόρκη τον έχουμε 😂. Αυτά για να κάνουμε την αρχή! Κατά τα άλλα είστε όλοι κατατοπιστικοτατοι στα υπόλοιπα νιώθω λίγο σαν να χω πάει 🤗
 
Last edited by a moderator:
D

Delmem38110

Guest
Καλημέρα σε όλους! Παρακαλώ τα φώτα σας για ταξίδι στη νέα Υόρκη τον Νοέμβριο του 23! Επειδή έχουμε πελαγώσει θέλω να ρωτήσω τα εξης
Έχει μείνει κανείς στο union city? Τα ξενοδοχεία στο Manhattan είναι πανάκριβα και είπαμε να κόψουμε από εκεί να κάνουμε περισσότερα πράγματα. Βρίσκουμε λοιπόν airbnb σε σχετικά λογική τιμή στο union city. Κατά πόσο βολεύει και κατά πόσο είναι έμπιστο το airbnb??? Την έχουμε πατήσει στην Ελλάδα με δωμάτιο και ένα φόβο μη βρεθούμε στο δρόμο στη νέα Υόρκη τον έχουμε 😂. Αυτά για να κάνουμε την αρχή! Κατά τα άλλα είστε όλοι κατατοπιστικοτατοι στα υπόλοιπα νιώθω λίγο σαν να χω πάει 🤗
το μέρος που αναφέρεις δεν είναι μακριά από το Μανχάταν και έχεις πολλές επιλογές μετακίνησης.
το airbnb ούτε και εγώ το εμπιστεύομαι. δες ίσως ένα μπατζετ ξενοδοχείο στη γύρω περιοχή.
 
Last edited by a moderator:

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλημέρα σε όλους! Παρακαλώ τα φώτα σας για ταξίδι στη νέα Υόρκη τον Νοέμβριο του 23! Επειδή έχουμε πελαγώσει θέλω να ρωτήσω τα εξης
Έχει μείνει κανείς στο union city? Τα ξενοδοχεία στο Manhattan είναι πανάκριβα και είπαμε να κόψουμε από εκεί να κάνουμε περισσότερα πράγματα. Βρίσκουμε λοιπόν airbnb σε σχετικά λογική τιμή στο union city. Κατά πόσο βολεύει και κατά πόσο είναι έμπιστο το airbnb??? Την έχουμε πατήσει στην Ελλάδα με δωμάτιο και ένα φόβο μη βρεθούμε στο δρόμο στη νέα Υόρκη τον έχουμε 😂. Αυτά για να κάνουμε την αρχή! Κατά τα άλλα είστε όλοι κατατοπιστικοτατοι στα υπόλοιπα νιώθω λίγο σαν να χω πάει 🤗
Σχετικά με τη διαμονή σας θεωρώ οτι το New Jersey είναι άβολο. Θα πρότεινα να κοιτάξετε στο Queens. Εμείς μείναμε στο Lic hotel. Η περιοχή είναι πολύ βολική, ασφαλής και έχει 2 σταθμούς μετρό τους
Queensboro plaza και Queens plaza. Περνούν 6-7 γραμμές απο εκεί.

Επειδή το είχα ψάξει πολύ, μην φοβηθείτε απο σχόλια τύπου πόσο ασφαλής περιοχή είναι. Κοιτάξτε όλα τα ξενοδοχεία εκεί γύρω.
 
Last edited by a moderator:

Manny

Member
Μηνύματα
12
Likes
6
Για τα εισιτήρια μιά χαρά είναι η τιμή, πάμφηνη θα έλεγα.

Σχετικά με τη διαμονή σας θεωρώ οτι το New Jersey είναι άβολο. Θα πρότεινα να κοιτάξετε στο Queens. Εμείς μείναμε στο Lic hotel. Η περιοχή είναι πολύ βολική, ασφαλής και έχει 2 σταθμούς μετρό τους
Queensboro plaza και Queens plaza. Περνούν 6-7 γραμμές απο εκεί.

Επειδή το είχα ψάξει πολύ, μην φοβηθείτε απο σχόλια τύπου πόσο ασφαλής περιοχή είναι. Κοιτάξτε όλα τα ξενοδοχεία εκεί γύρω.
Το τσεκαρω αμέσως! Ευχαριστώ
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Το τσεκαρω αμέσως! Ευχαριστώ
Να προσθέσω οτι στο LIC Plaza, απ'όπου και αν το κλείσεις (booking κλπ ή απο το δικό τους site) έχουν πρωινό μπουφέ, πολύ σημαντικό για ΝΥ. Δεν το αναφέρουν το πρωινό συνήθως αλλά υπάρχει
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν εμπιστεύεστε τα Airbnb...Εγώ έμεινα και στη Νέα Υόρκη πριν κάποια χρόνια και συνεχώς σε άλλα μέρη κ δεν είχα ποτέ ιδιαίτερο θέμα.
Φυσικά διαλέγεις κάποιο με αρκετά σχόλια και εφόσον βλέπεις ότι η επικοινωνία με τον οικοδεσπότη είναι αβίαστη ποιό το πρόβλημα;
Είναι ανεκτίμητη η εμπειρία να μένεις σε πολυκατοικία με άλλους νεουορκέζους και να ψωνίζεις το πρωινό σου από το μίνι μάρκετ.

Το ξενοδοχείο εκτός από τριπλάσια συνήθως τιμή είναι και πολύ πιο αποστειρωμένο,
 
Last edited:

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.114
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καλημέρα σε όλους! Παρακαλώ τα φώτα σας για ταξίδι στη νέα Υόρκη τον Νοέμβριο του 23! Επειδή έχουμε πελαγώσει θέλω να ρωτήσω τα εξης
Έχει μείνει κανείς στο union city? Τα ξενοδοχεία στο Manhattan είναι πανάκριβα και είπαμε να κόψουμε από εκεί να κάνουμε περισσότερα πράγματα. Βρίσκουμε λοιπόν airbnb σε σχετικά λογική τιμή στο union city. Κατά πόσο βολεύει και κατά πόσο είναι έμπιστο το airbnb??? Την έχουμε πατήσει στην Ελλάδα με δωμάτιο και ένα φόβο μη βρεθούμε στο δρόμο στη νέα Υόρκη τον έχουμε 😂. Αυτά για να κάνουμε την αρχή! Κατά τα άλλα είστε όλοι κατατοπιστικοτατοι στα υπόλοιπα νιώθω λίγο σαν να χω πάει 🤗

Union city θα έμενα.. Μονο ως επισκέπτης εχω παει να ειμαι ειλικρινης αλλα ειναι πιο κοντά στο Manhattan(40-45 λεπτά) σε σχέση με άλλους δήμους.. Ασφαλεια υπάρχει πλέον.. Βέβαια το ιδανικο ειναι να μένεις downtown Manhattan αλλα όπως είπες ειναι πανάκριβα..Για airbnb θα συμφωνήσω με @evaT διαβαζεις σχόλια και πας..
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.248
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom