ΗΠΑ Ξενοδοχειο για Νεα Υορκη

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Έκανα κράτηση σε αυτό το ξενοδοχείο και στην επιβεβαίωση τις κρατήσεις μου εμφανίζει αυτές τις πληροφορίες

Παρακαλείστε να σημειώσετε ότι ισχύει χρέωση υπηρεσιών ύψους 29,94 USD, η οποία περιλαμβάνει τα εξής:
- Απεριόριστες τοπικές, υπεραστικές και διεθνείς κλήσεις
- Ασύρματο internet υψηλής ταχύτητας για απεριόριστο αριθμό συσκευών
- Πρόσβαση στο internet και υπηρεσίες εκτύπωσης στο iMac Lounge του ξενοδοχείου
- Φιλικό προς το περιβάλλον, πτυσσόμενο δοχείο νερού 473ml για χρήση στις εγκαταστάσεις φίλτρων νερού του ξενοδοχείου
- 24ωρη πρόσβαση στο γυμναστήριο του ξενοδοχείου στον 3ο όροφο


Εγώ θα πληρώσω επιπλέον 29,94usd από το ποσό της κράτησης;

 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Έκανα κράτηση σε αυτό το ξενοδοχείο και στην επιβεβαίωση τις κρατήσεις μου εμφανίζει αυτές τις πληροφορίες

Παρακαλείστε να σημειώσετε ότι ισχύει χρέωση υπηρεσιών ύψους 29,94 USD, η οποία περιλαμβάνει τα εξής:
- Απεριόριστες τοπικές, υπεραστικές και διεθνείς κλήσεις
- Ασύρματο internet υψηλής ταχύτητας για απεριόριστο αριθμό συσκευών
- Πρόσβαση στο internet και υπηρεσίες εκτύπωσης στο iMac Lounge του ξενοδοχείου
- Φιλικό προς το περιβάλλον, πτυσσόμενο δοχείο νερού 473ml για χρήση στις εγκαταστάσεις φίλτρων νερού του ξενοδοχείου
- 24ωρη πρόσβαση στο γυμναστήριο του ξενοδοχείου στον 3ο όροφο


Εγώ θα πληρώσω επιπλέον 29,94usd από το ποσό της κράτησης;
Μάλλον.Πάτησες/τσέκαρες κάποια επιλογή που περιείχε αυτήν την χρέωση στην διαδικασία της κράτησης;Η έγινε μόνο του επειδή υπήρχε κάποια σημείωση ότι αυτές οι υπηρεσίες χρεώνονται επιπλέον;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Έκανα κράτηση σε αυτό το ξενοδοχείο και στην επιβεβαίωση τις κρατήσεις μου εμφανίζει αυτές τις πληροφορίες

Παρακαλείστε να σημειώσετε ότι ισχύει χρέωση υπηρεσιών ύψους 29,94 USD, η οποία περιλαμβάνει τα εξής:
- Απεριόριστες τοπικές, υπεραστικές και διεθνείς κλήσεις
- Ασύρματο internet υψηλής ταχύτητας για απεριόριστο αριθμό συσκευών
- Πρόσβαση στο internet και υπηρεσίες εκτύπωσης στο iMac Lounge του ξενοδοχείου
- Φιλικό προς το περιβάλλον, πτυσσόμενο δοχείο νερού 473ml για χρήση στις εγκαταστάσεις φίλτρων νερού του ξενοδοχείου
- 24ωρη πρόσβαση στο γυμναστήριο του ξενοδοχείου στον 3ο όροφο


Εγώ θα πληρώσω επιπλέον 29,94usd από το ποσό της κράτησης;

Στη σελίδα του ξενοδοχείου στο booking, κάτω από τις περιγραφές των δωματίων γράφει αυτό ''Δεν συμπεριλαμβάνεται: 14.75 % ΦΟΡΟΣ, 3.50 US$ Δημοτικός φόρος τη βραδιά, 29.94 US$ πρόσθετες χρεώσεις θερέτρου τη βραδιά.''

Οπότε θα πληρώσεις συν 14,75% για φόρο, συν 3.50 ντολαρς τη βραδιά δημοτικό φόρο και συν 29.94 ντολαρς για τις υπηρεσίες που έγραψες και που τις αναφέρει στα ψιλά γράμματα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Στη σελίδα του ξενοδοχείου στο booking, κάτω από τις περιγραφές των δωματίων γράφει αυτό ''Δεν συμπεριλαμβάνεται: 14.75 % ΦΟΡΟΣ, 3.50 US$ Δημοτικός φόρος τη βραδιά, 29.94 US$ πρόσθετες χρεώσεις θερέτρου τη βραδιά.''
Επομένως υπήρχαν πρόσθετες χρεώσεις τις οποίες μάλλον δεν πρόσεξε ο φίλος μας.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.493
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εγώ φέτος το καλοκαίρι έμεινα εδώ http://www.booking.com/hotel/us/iberostar-70-park-avenue.el.html κι είμαι κατευχαριστημένη, ολοκαίνουργιο, πολύ κομψό, κεντρικό, δε προσφέρει πρωϊνό αλλά έχει ένα μικρό καφέ στην είσοδο που επειδή είναι δικό του σε κερνάνε δωρεάν καφέ κάθε μέρα (μεγάλο ποτήρι) και παίρνεις κι ότι άλλο καλούδι θες (αλλά το πληρώνεις) . Αν δε θες να φας από κει πας δυό δρόμους παραπάνω στον σιδηρ. σταθμό Grand Central και τρως ότι γουστάρεις. Κι αυτό το έκανα και μια χαρά μου ήρθε

Από τιμές νορμάλ για τετράστερο νομίζω. Και μου έκαναν και δωρεάν αναβάθμιση δωματίου
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.493
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Chandler ασυζητητί
Εναλλακτικά Evelyn

Το δύο που είναι SoHo είναι καλά μεν αλλά είναι χαμηλά και πολύ κοντά στη Chinatown αν δε σε ενοχλεί αυτό όρμα ειδικά στο Hampton Inn. Τα υπόλοιπα είναι καλά ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑΣ ΚΥΡΙΩΣ (οι κριτικές δε φαίνονται και σούπερ-Θα πρότεινα το Park Central που είναι καινούριο από ότι ξέρω) εκτός από το πρώτο που είναι μέτριο και στο οποίο είχα μείνει όταν πρωτοπήγα ΝΥ πριν 4 χρόνια κ ήμουν άσχετη. Τότε ήταν της αλυσίδας Comfort inn. Και περιοχή ψιλοχάλια αν και πολύ κεντρικά
 

jokos_31

Member
Μηνύματα
73
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Στις 28 του μηνα παω Νεα Υορκη για 8 μερες. Ως τωρα εχω διαβασει το μισο φορουμ για Νεα Υορκη και επειδε εχει αρχιζει να πιεζει λιγο ο χρονος θα κανω καποιες ερωτησεις που σιγουρα εχουν απαντηθει καπου αλλου...

1) Να μεινω σε ξενοδοχειο η διαμερισμα απο Airbnb?
2) Ποιες περιοχες να αποφυγω?

Θα επανελθω με νεες αποριες...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Στις 28 του μηνα παω Νεα Υορκη για 8 μερες. Ως τωρα εχω διαβασει το μισο φορουμ για Νεα Υορκη και επειδε εχει αρχιζει να πιεζει λιγο ο χρονος θα κανω καποιες ερωτησεις που σιγουρα εχουν απαντηθει καπου αλλου...

1) Να μεινω σε ξενοδοχειο η διαμερισμα απο Airbnb?
2) Ποιες περιοχες να αποφυγω?

Θα επανελθω με νεες αποριες...
Δεν νομίζεις ότι όλα ξεκινάνε από το budget?Αν έλεγες το ποσό που θέλεις να ξοδέψεις θα μπορούσαν να γίνουν πιο συγκεκριμένες προτάσεις.

Και για περιοχές έχουν γραφτεί αρκετά στα προηγούμενα πόστς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.928
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom