ΗΠΑ Ξενοδοχειο για Νεα Υορκη

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Γύρω στο 14-15% είναι ο φόρος και το πληρώνεις με την άφιξη
Ο φόρος είναι 14.75% και εξαρτάται από την κράτηση σου για το πως θα πληρωθεί.
Στο hotels.com συμπεριλαμβάνεται στην τιμή ενώ στο booking.com τον πληρώνεις επιπλέον.
Τώρα όσο αφορά το φόρο διαμονής είναι 3,5 $ / άτομο τη βραδιά.
 

_mary_

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Ο φόρος είναι 14.75% και εξαρτάται από την κράτηση σου για το πως θα πληρωθεί.
Στο hotels.com συμπεριλαμβάνεται στην τιμή ενώ στο booking.com τον πληρώνεις επιπλέον.
Τώρα όσο αφορά το φόρο διαμονής είναι 3,5 $ / άτομο τη βραδιά.
Ναι οι φόροι αυτοί αναφέρονται μέσα στο booking.com .
Το 14,75% που είναι ο φόρος αλλα και ένα 3,5$ δημοτικός φόρος, ο οποίος όμως είναι την ημέρα το δωμάτιο και όχι το άτομο.
Διαφέρει αυτό απο τον φόρο διαμονής που προανέφερες?
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Αυτό είναι ο φόρος διαμονής, τα 3,5$ τη βραδιά.
Είχα καταλάβει λάθος ότι η τιμή είναι ανά άτομο.
 

Taskn

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια
Καλησπέρα σε όλους σας !
Τι γνώμη έχετε για τα ξενοδοχεία γύρο από το μέτρο Queensboro ; Γενικά επειδή σκέφτομαι να πάω το Πάσχα πιστεύω ότι είναι μια καλή περιοχή κοντά σε όλα (Manhattan ,Brooklyn,Astoria.κτλ)είναι και πιο φτηνά από ξενοδοχεία στο Manhattan.
Πώς είναι όμως το βράδυ σε αυτήν την περιοχή ;

Το θεμα της ασφαλειας τωρα.π.χ το βραδυ της ανάστασης θα μπορω να γυρισω απο την εκκλησία στην Αστόρια ή είναι επικίνδυνα;
Το βράδυ θα μπορώ να γυρίσω από 8th avenue ή και εκεί κάπου είναι επικίνδυνα;
Γενικά όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι που να λέει που και ποιες περιοχές να αποφύγεις.Εσεις που θα μου προτείνετε να μην περάσω το βράδυ ;
 

kalliak.

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους!
Κοιτάω και εγώ για Νέα Υόρκη για ξενοδοχείο για 27/03-03/04 για 2 άτομα (μήνας του μέλιτος, επιτέλους!!!).
Είμαι ανάμεσα στα παρακάτω και θα ήθελα τα φώτα σας για αν θα πρέπει να απορρίψω κάποιο λόγω τοποθεσίας ή αλλων εμπειριών. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!
Night Hotel Theater District, Times Square
Edge Hotel Washington Heights

Hampton Inn Manhattan-SoHo, NY
Pod 51
Pod Times Square
CITY ROOMS NYC - Times Square









 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Καλησπέρα σε όλους και απο μένα.
Κάλλια λέγομαι και αποφασίσαμε με το σύζυγο να τολμήσουμε μονοι μας για Νέα Υόρκη τον άλλο μήνα. Ταξίδια έχουμε παέι αρκετά, αλλά πάντα εντός Ευρώπης.
Κλείσαμε λοιπόν τα εισιτήρια (lufthansa), τώρα βγάζουμε τα διαβατήρια και παράλληλα κοιτάω για ξενοδοχεία. Χαμός! Έχω ψιλοκαταλήξει, αλλά δεν ξέρω κιόλας μην κλείσω καμιά βλακεία τελικά, οπότε θα ήθελα τα φώτα σας που πολύ με έχουν βοηθήσει στο παρελθόν και για Ρώμη και για Βαρκελώνη.
Οι επιλογές έιναι οι παρακάτω λοιπόν και αν μπορείτε να ρίξετε μια ματια να απορρίψετε κανένα άκυρο.
Night Hotel Theater District, Times Square
Edge Hotel Washington Heights

Hampton Inn Manhattan-SoHo, NY
Pod 51
Pod Times Square
CITY ROOMS NYC - Times Square
Εγω στο πρώτο θα μείνω, θα δω πώς ειναι αν τελικα το επιλέξεις.. καί εγώ θα πάω τον άλλο μήνα
 
Last edited:

kalliak.

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Τελικά έκλεισα σε αυτό:
Club Quarters Hotel Midtown - Times Square
Μου έβγαλε μια προσφορά το booking σήμερα λίγο πιο φτηνή και το τόλμησα. Ελπίζω να μας βγει σε καλό! Καλά να περάσεις και συ εύχομαι!! Τώρα μένει να δω πως θα φτάσω απο το newark εκεί... Το χουμε λέμε!
 

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
Καλημέρες στην παρέα! Πάω την επόμενη εβδομάδα ΝΥ για 7 μερόνυχτα και προέκυψε ανάγκη για διαμονή, καθώς ο φίλος που θα μας φιλοξενούσε θα πρέπει να έρθει δυστυχώς Ελλάδα..
Από booking βλέπω ότι οι τιμές πάνε μαζί με το φόρο και το φόρο διαμονής στα 200 € / βράδυ minimum οπότε ψάχνω για κάτι πιο οικονομικό.. Στο lastminute.com δε γράφει αν περιλαμβάνεται ο φόρος και ο φόρος διαμονής, ξέρετε μήπως κάτι? Προτείνετε κάποια άλλη σελίδα που μπορώ να κοιτάξω για κάτι πιο προσιτό? Η εναλλακτική είναι airbnb, όπου και πάλι δε βρίσκω κάτι αξιόλογο σε καλή τιμή...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom