Πορτογαλία Ξεχασμένα πορτοκάλια

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Sprom χαιρομαι παρα πολυ που η πολη που λατρευω περισσοτερο απο ολες οσες εχω επισκεφθει ως σημερα, και που νομιζω πως πολυ δυσκολα θα απειληθει στο θρονο της (ισως μονο απο το Μπουενος, ποιος ξερει?) αποτελει αστειρευτη πηγη εμπνευσης και συναισθηματων και για καποιους αλλους..
Το παραξενο για μενα σε σχεση με τη Λισσαβωνα, ειναι οτι δεν εχει σχεδον κανενα στοιχειο απο εκεινα που κλασσικα επιδιωκω στα ταξιδια μου.. κ ομως εχει αυτο το κατι που δεν μπορω να το περιγραψω, απο την πρωτη στιγμη μου "μιλησε" μεσα μου, εχουν περασει οκτω χρονια κ ακομα ακουω το καλεσμα της..
Εξαιρετικη η αποτυπωση των συναισθηματων και των σκεψεων που σου γεννησε αυτη η πολη, η ιστορια σου ειναι απο τις πλεον αγαπημενες μου, μπραβο..
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.509
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..εκτος απο τη καλη αφηγηση αυτο που μου αρεσε ειναι και το χομπι σου.:p;)..τα πλακακια.:clap:...κατι που το εχω και εγω.;).εχω μαζεψει δεκαδες απο παντου ειναι στη αποθηκη δεν μπορεσα να τα αξιοιποιησω ακομη...εχεις καμμια ιδεα?:clap:
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Πολύ όμορφα δοσμένη ιστορία...Η Λισσαβόνα είναι από τους προορισμούς που θέλω πολύ να επισκεφθώ...:D
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
..εκτος απο τη καλη αφηγηση αυτο που μου αρεσε ειναι και το χομπι σου.:p;)..τα πλακακια.:clap:...κατι που το εχω και εγω.;).εχω μαζεψει δεκαδες απο παντου ειναι στη αποθηκη δεν μπορεσα να τα αξιοιποιησω ακομη...εχεις καμμια ιδεα?:clap:
Χμ... πού μένεις; Εννοείται ότι αν έχεις κάποιο εξοχικό μπορείς να τα επενδύσεις κάποιον τοίχο. Αν δεν είναι αρκετά, μπορείς πάντα να τα αξιοποιήσεις διακοσμητικά πάνω σε κάποιον τοίχο. Δοκίμασε ίσως να τα τοποθετήσεις σε ζευγάρια αρσενικού-θυληκού, αλλά όχι παράλληλα ως προς τη βάση, γιατί θα φαίνεται άσχημο. Αν τα τοποθετήσεις ρομβοειδώς, ίσως κάνει αίσθηση. :clap:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.023
Likes
12.112
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εχω κι εγω κατι πλακακια στην αποθηκη που δεν ξερω τι να τα κανω. Αμα τα θελετε ελατε να τα παρετε...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.023
Likes
12.112
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δαπεδου (εσωτερικου και εξωτερικου), μπανιου, κουζινας, σοβατεπια...
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Ορίστε και μια φωτογραφία από αυτό που φωνάζουν ''νέα'' παραλία. Ελπίζω να μην το μπερδεύω πάλι με τίποτα άλλο.
 

Attachments

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Να και μια ταινία-σταθμός για την πόλη της Λισσαβώνας:
Lisbon Story.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
η πρωτη μου επαφη με τη Λισσαβωνα μεσα απο το Talgo του Αλεξακη οπως το βιβλιο μεταφερθηκε στη μεγαλη οθονη μεσα απο την ταινια Ξαφνικος Ερωτας του Τσεμπεροπουλου και την υπεροχη μουσικη του Σπανουδακη..

 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.120
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom