Πορτογαλία Ξεχασμένα πορτοκάλια

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Μπράβο, Sprom.
Πολύ ωραία η ιστορία σου.
Θαυμάσια γραφή !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δεν ξέρω τώρα...
Μπράβο, Sprom.
Πολύ ωραία η ιστορία σου.
Θαυμάσια γραφή !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ευχαριστώ πολύ. Χαίρομαι που σου άρεσε.

Λέγε κι άλλα τέτοια για να με ψηφίσουν. :D
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Πολύ πολύ ωραίο στυλ γραφής! Μου αρέσουν οι ιστορίες που καταφέρνει ο αφηγητής να μου δώσει έστω λίγο από αυτό που νιώθει όταν είναι σε ένα ταξίδι! Νομίζω πως με τον φλύαρο (χrησιμοποιώ την λέξη με την πολύ καλή έννοια) τρόπο σου τα καταφέρνεις περίφημα. Κι άλλο να φλυαρούσες θα μου άρεσε περισσότερο. Thanks!!
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δεν ξέρω τώρα...
Ώστε, με βρίσκεις φλύαρο;; Μα, εγώ στόμα έχω και μιλιά δεν έχω!
;)

Άσε τα κομπλιμέντα και ψήφιζε, έτσι; Αλήθεια, τι κερδίζω;:roll:
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δεν ξέρω τώρα...
Έπεσα πάνω σε αυτό το site για την Πορτογαλία και δίνω εδώ ένα λινκ για ενδιαφέροντα στοιχεία για τη Λισσαβώνα.

Portugal Travel Guide
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Η όμορφη ιστορία σου καθώς και άλλες όπως π.χ.η ιστορία για τη Μαδέιρα του hydronetta με έπεισαν.Η Πορτογαλία μπαίνει πανηγυρικά στη λίστα των μερών που πρεπει να επισκεφτούμε.:clap::clap::clap:
 

thanasis krg

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
οπουδήποτε
Μπράβο SPROM πολύ καλή η περιγραφή σου για τη Λισσαβώνα!!! Μου θύμησες το προηγούμενο εξάμηνο που πέρασα εκεί κάνοντας Erasmus. Πραγματικά συμφωνώ απόλυτα με αυτό που είπες πως η Λισσαβώνα προέρχεται απο κάπου αλλού!!! και πάλι μπράβο
 

rosebud

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Mιλανο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου
Πολύ ζωντανές οι περιγραφές σου μπράβο!! μόλις γύρισα κ εγώ από εκεί , αυτή η πόλη είναι πραγματικά μοναδική !! Την τελευταία βραδιά ακούσαμε φάντο σε μια τρύπα χωρίς είσοδο όπως τα περισσότερα φαντομάγαζα και "ύφος".Μεγάλη συγκίνηση να βλέπεις τον ίδιο τον τραγουδιστή να κλαίει και να καταλαβαίνεις τι λέει χωρίς να ξέρεις γρι πορτογαλικά!! Ένιωθες πορτογάλος εκεί μέσα , απίστευτη εμπειρία!!
Όσο για τα azulejos ,συγκαταλέγομαι κ εγώ σ αυτούς που συμμερίζονται τον ενθουσιασμό σου !! :p
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Την τελευταία βραδιά ακούσαμε φάντο σε μια τρύπα χωρίς είσοδο όπως τα περισσότερα φαντομάγαζα και "ύφος".Μεγάλη συγκίνηση να βλέπεις τον ίδιο τον τραγουδιστή να κλαίει και να καταλαβαίνεις τι λέει χωρίς να ξέρεις γρι πορτογαλικά!! Ένιωθες πορτογάλος εκεί μέσα , απίστευτη εμπειρία!!
Γράψε μας, αν θυμάσαι, όνομα και/ή διεύθυνση του μαγαζιού.
 

rosebud

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Mιλανο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου
fado.com - A Tasca do Chico αυτή είναι η διεύθυνση και το όνομα.Κάθε δευτέρα έχει φάντο κατά τις 10 , μόνο αν θες να καθίσεις πρέπει να πας νωρίς , αλλά και μετά να πας βρίσκεις να χωθείς και κάνεις και περισσότερο χαβαλέ! Ποτά πάμφθηνα, και κάτι λουκάνικα πεντανόστιμα που τα ψήνεις μόνος σου !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.683
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom