Οδηγος απεξαρτησης!

Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Μήπως, τελικά, είναι πιο εύκολο αν το πάρουμε, το διαζύγιο???...Από το σύζυγο, λέω, όχι από το travelstories....Λέω, μήπως......
Η axinos το λέει καθαρά εθίζουμε και τον σύζυγο, και αν κρίνω από όσο ξέρω στην περίπτωση του δικού σου δεν θα είναι και δύσκολο....
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αν ομως ειναι εντελως ασχετος με τα σχετικα απο αυτο το "μηχανημα του διαβολου" και απαξιοι να μαθει κατι παραπανω για τη χρηση του, τι κανουμε;
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Κοριτσια οι συζηγοι - συντροφοι καλο ειναι να απεχουν απο το φορουμ. Πως αλλιως θα κανονιζουμε ταξιδακι εκπληξη;
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
επειγόντως επανάληψη της προηγούμενης θεραπείας. Αυτή τη φορά, ωστόσο, αντικαθιστούμε το νερό της τάφρου με καυστικό οξύ…
:haha::haha::haha: :clap::clap:

Φρονίμως ποιούσα, το έστειλα στον καλό μου, να ευφρανθεί και να γελάσει το χειλάκι του....:D

ΥΓ. Ξαφνικά μου είπε ότι θα αργήσει, έχει κάτι ψώνια να κάνει...:shock:...βρε λες...:D ω ρε, ανακόντα που με περιμένει...:shock::shock:
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Εγω και να θέλω να μπω στους ΑΤ(ανώνυμους τραβελστορίτες)δεν μπορώ.Ολη μέρα σπίτι με το μωρό,χωρίς αμάξι σε μια περιοχή που ακομα και η σταση λεωφορείου είναι 10λεπτά με τα πόδια,τι να κάνω!!!!!
ερχεται ο άντρας μου και με βλέπει με το προσωπο κολλημένο στην οθόνη να διαβάζω ταξιδιωτικές ιστορίες.(Πάνω που πάω να τις τεέιώσω να ΄σου οι καινούριες)
Θα γίνω καλά γιατρέ μου??????
Ετσι ακριβως ημουν και εγω! Ακριβως ομως! Ειναι αληθεια οτι στην απεξαρτηση βοηθησε και η επανοδος στη δουλεια!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Αν ομως ειναι εντελως ασχετος με τα σχετικα απο αυτο το "μηχανημα του διαβολου" και απαξιοι να μαθει κατι παραπανω για τη χρηση του, τι κανουμε;
Απλούστατον.....

- επιλέγουμε 20-30 από τις καλύτερες ιστορίες του φόρουμ.
- αναζητούμε τυπογράφο με ευρείες αντιλήψεις, από τον οποίο ζητάμε να
-τυπώσει ορισμένες από τις ιστορίες πάνω στο καλό μας τραπεζομάντιλο
-ορισμένες άλλες να τις τυπώσει πάνω στα σουπλά
-και λίγες ακόμα πάνω στην παπλωματοθήκη και στα μαξιλάρια
-διαλέγουμε φωτογραφίες: 3 ονειρικά ηλιοβασιλέματα, μερικές παγόδες, τον πύργο του Άιφελ, το Μαρακανά, ό,τι τέλος πάντων άπτεται των ενδιαφερόντων του καλού μας.
-αναρτούμε τις φωτό (μεγεθυσμένες), σε σημεία ενδιαφέροντος ανά την οικία μας, τουτέστιν, πάνω και δίπλα από τη συσκευή της τηλεόρασης, μπροστά και πίσω από την λεκάνη της τουαλέτας, δίπλα από τα μοκασίνια του, στις εσωτερικές τσέπες των κουστουμιών του. Η κουζίνα αποκλείεται, εκεί δε θα τις δει ποτέ.
-τυπώνουμε τις σελίδες με τις αεροπορικές προσφορές και τρυπώνουμε στα κλεφτά ένα αντίγραφο ανάμεσα στις σελίδες της αγαπημένες του εφημερίδας, και συγκεκριμένα δίπλα από τις στήλες του χρηματιστηρίου και των αθλητικών.
-διαβάζουμε με απαλή φωνή τα πιο ενδιαφέροντα άρθρα του φόρουμ και τα ηχογραφούμε σε κασέτα. Φροντίζουμε να ακούει κάθε νύχτα την κασέτα ενόσω κοιμάται, προσθέτοντας ανά τακτά διαστήματα καθησυχαστικούς ήχους, όπως φλοίσβο κυμάτων, ήχο βροχής, απαλό αεράκι και τιτιβίσματα εξωτικών πτηνών.
-παίρνουμε το κρεμεζί κραγιόν μας και γράφουμε 'καλημέρα' στα αϊτινά, τα σουαχίλι και τα ιαπωνικά, στον καθρέφτη του μπάνιου μας.΄
-τελευταίο και σημαντικότερο: μας 'πιάνει' (τάχα μου) με το πρόσωπο κολλημένο στην οθόνη του λάπτοπ, να βγάζουμε επιφωνήματα τύπου 'Α πα πα, ευκαιριάρα!!!', 'Ε όχι! ΤΟΣΟ φτηνά????', 'πω πω, πώς τις ρίχνει τις τιμές η κρίση!'. Φροντίζουμε να σηκωθούμε για κάποια δουλειά (πάλι τάχα μου), αφήνοντας την οθόνη στρατηγικά γυρισμένη προς το μέρος του...

Ε, πόσο να αντέξει πια άνθρωπος????;)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.741
Απλούστατον.....

- επιλέγουμε 20-30 από τις καλύτερες ιστορίες του φόρουμ.
- αναζητούμε τυπογράφο με ευρείες αντιλήψεις, από τον οποίο ζητάμε να
-τυπώσει ορισμένες από τις ιστορίες πάνω στο καλό μας τραπεζομάντιλο
-ορισμένες άλλες να τις τυπώσει πάνω στα σουπλά
-και λίγες ακόμα πάνω στην παπλωματωθήκη και στα μαξιλάρια
-διαλέγουμε φωτογραφίες: 3 ονειρικά ηλιοβασιλέματα, μερικές παγόδες, τον πύργο του Άιφελ, το Μαρακανά, ό,τι τέλος πάντων άπτεται των ενδιαφερόντων του καλού μας.
-αναρτούμε τις φωτό (μεγεθυσμένες), σε σημεία ενδιαφέροντος ανά την οικία μας, τουτέστιν, πάνω και δίπλα από τη συσκευή της τηλεόρασης, μπροστά και πίσω από την λεκάνη της τουαλέτας, δίπλα από τα μοκασίνια του, στις εσωτερικές τσέπες των κουστουμιών του. Η κουζίνα αποκλείεται, εκεί δε θα τις δει ποτέ.
-τυπώνουμε τις σελίδες με τις αεροπορικές προσφορές και τρυπώνουμε στα κλεφτά ένα αντίγραφο ανάμεσα στις σελίδες της αγαπημένες του εφημερίδας, και συγκεκριμένα δίπλα από τις στήλες του χρηματιστηρίου και των αθλητικών.
-διαβάζουμε με απαλή φωνή τα πιο ενδιαφέροντα άρθρα του φόρουμ και τα ηχογραφούμε σε κασέτα. Φροντίζουμε να ακούει κάθε νύχτα την κασέτα ενόσω κοιμάται, προσθέτοντας ανά τακτά διαστήματα καθησυχαστικούς ήχους, όπως φλοίσβο κυμάτων, ήχο βροχής, απαλό αεράκι και τιτιβίσματα εξωτικών πτηνών.
-παίρνουμε το κρεμεζί κραγιόν μας και γράφουμε 'καλημέρα' στα αϊτινά, τα σουαχίλι και τα ιαπωνικά, στον καθρέφτη του μπάνιου μας.΄
-τελευταίο και σημαντικότερο: μας 'πιάνει' (τάχα μου) με το πρόσωπο κολλημένο στην οθόνη του λάπτοπ, να βγάζουμε επιφωνήματα τύπου 'Α πα πα, ευκαιριάρα!!!', 'Ε όχι! ΤΟΣΟ φτηνά????', 'πω πω, πώς τις ρίχνει τις τιμές η κρίση!'. Φροντίζουμε να σηκωθούμε για κάποια δουλειά (πάλι τάχα μου), αφήνοντας την οθόνη στρατηγικά γυρισμένη προς το μέρος του...

Ε, πόσο να αντέξει πια άνθρωπος????;)
Κανενα πονηρο υπονοουμενο οτι θα περαση καλα????:roll:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Roza για πιάσε έχεις πυρετό???????

με κάτι τέτοιες αναλαμπές αναδεικνύονται τα μεγάλα μυαλά!!!!
άσε την δουλειά σου κορίτσι μου και καταπιάσου με την συγγραφή Κομικ!--θέλει και γαμώ τις φαντασίες..εσύ, έχεις!!!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Εγώ πάλι, το τελευταίο διάστημα προσπαθώ να κάνω μια μικρή αποτοξίνωση από το travelstories λέγοντας στον εαυτό μου: σήμερα θα κάτσεις μόνο 2 ώρες... αλλά, δυστυχώς, ποτέ δεν καταφέρνω να το τηρήσω :D

Για να μπεις σε ένα πρόγραμμα απεξάρτησης πρέπει και να το θέλεις... κι εγώ δεν το θέλω... :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom