Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

jimp

Member
Μηνύματα
5.029
Likes
6.417
echo2011 said:
δυστυχώς δε θα σου κάνει..ήταν πολύ φτηνό αλλά σε κοιτώνα με κοινόχρηστο μπάνιο..
Δεν πειράζει.ευχαριστώ για την προσπάθεια!

Γκουγκλαρα και βρήκα κάποια σάιτ τα οποία έχουν πληθώρα επιλογών.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
237
Επόμενο Ταξίδι
???
Γεια και από μένα. Θα θελα να ρωτήσω ποια είναι η καλύτερη περιοχή για να μείνω στο Λονδίνο! Καλύτερη απο άποψη μετακινήσεων(οικονομίας χρόνου). Βρήκα κάτι καλό στη fleet street κοντά στη Temple church! thanks
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.160
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια και από μένα. Θα θελα να ρωτήσω ποια είναι η καλύτερη περιοχή για να μείνω στο Λονδίνο! Καλύτερη απο άποψη μετακινήσεων(οικονομίας χρόνου). Βρήκα κάτι καλό στη fleet street κοντά στη Temple church! thanks
Ιδανικα, μενεις μεταξυ Trafalgar & Picadilly. Αλλα οπουδηποτε στο κεντρο (και αυτο που βρηκες στο City, αν και μακρια απο το βραδινο action) ειναι καλα...
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
237
Επόμενο Ταξίδι
???
Βασικά η νυχτερινή διασκέδαση για το συγκεκριμένο ταξίδι με ενδιαφέρει ελάχιστα(με τη μαμα που να πας::shock:)
Για 2η επιλογή έχω κάτι 5λεπτά από Earl's Court Underground!
Ανάμεσα στις 2 περιοχές και καθαρά όσον αφορά τα αξιοθέατα, τι να προτιμήσω! ευχαριστώ και πάλι!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.905
Likes
14.708
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

apotheker

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καλησπερα,οι ημερομηνιες που θα παω ειναι 14/12/2012 , 21.30 απο Θεσσαλονικη και γυριζω 17/12/2012 απο London Stansted.Επειδη θα φτασω αργα στο Λονδινο πρεπει να κανω κρατηση μεσω ιντερνετ για easybus?
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Βασικά η νυχτερινή διασκέδαση για το συγκεκριμένο ταξίδι με ενδιαφέρει ελάχιστα(με τη μαμα που να πας::shock:)
Για 2η επιλογή έχω κάτι 5λεπτά από Earl's Court Underground!
Ανάμεσα στις 2 περιοχές και καθαρά όσον αφορά τα αξιοθέατα, τι να προτιμήσω! ευχαριστώ και πάλι!
Μεταξύ earl s court και temple-city να προτιμήσεις ασυζητιτί το δεύτερο!!πολύ πιό κοντά στην "καρδιά"του Λονδίνου και κοντά σε αρκετά αξιοθέατα
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.029
Likes
6.417
Τελικα βρεθηκε σπιτι φιλων διπλα στο upton park.

Walton Road.Ειναι καθετος στην green street.Και οδηγηγει στο γηπεδο ακριβως.

Το καλο ειναι οτι ειναι γυρω στα 500 μετρα απο τη σταση του μετρο upton park.

Τα ασχημα θα ηθελα να μου τα πει οποιος εχει παει προς τα κει!!

Ελευθερα,χωρις ντροπες!
 

anaplas

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους.
λίγη βοήθεια ψάχνω και γω για διαμονή στο λονδίνο...
Μέχρι στιγμής έχω βρεί
- Tune hotel - paddington (καινούργιο , μικρό δωμάτιο , καθαρό, καλά reviews) με 700 eur για 9 μέρες Νοέμβρη (2 * δίκλινα για 2 ζευγάρια - σύνολο 1400 ευρώ)
- Διαμέρισμα HouseTrip.com στο Covent Garden με 1000 ευρώ (σύνολο 2000 για τα 2 ζευγάρια)

Έχουμε σκοπό να πάρουμε Oyster card για μετακινήσεις.
Αξίζει τα 600 η περιοχή του Covent Garden η καλύτερα paddington που έιναι και πιο οικονομικά. Υπόψιν ότι είμαστε ζευγάρια 25-28 χρονών και πάμε όλοι 1η φορά λονδίνο
thx
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
βρε σεις! σε καινούρια πόλη πάτε, σε καινούρια χώρα, ανοίξτε και κανά χάρτη να πάρετε μια ιδέα! Το Covent Garden είναι το "κέντρο του κόσμου" και μου το συζητάτε?
 

Frida25

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Τζαμάικα
Καλησπέρα σε όλους!
Έχω διαβάσει και τις 124 σελίδες του topic και ομολόγω ότι οι πληροφορίες ήταν χρησιμότερες από οποιοδήποτε άλλον οδηγό.
Ταξιδεύω στο Λονδίνο 19-23 Σεπτεμβρίου για επαγγελματικούς λόγους με την Aegean. H Aegean φθάνει και αναχωρεί από Terminal 1 (Heathrow). Aπ' ότι διάβασα εδώ, υπάρχει σύνδεση μεταξύ των Terminal, προκειμένου να πάρεις το Heathrow Connect. Άρα δεν υπάρχει η δυνατότητα από το Terminal 1 να το πάρεις; (συγγνώμη, αλλά ο όγκος των πληροφοριών δεν επιτρέπει την πλήρη επεξεργασία τους!). Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το Hotel by Bus;
Θα μείνω στο St Giles Hotel & Leisure Club (ξέρω ότι τα μονόκλινα είναι τρύπες, αλλά το διάλεξα κυρίως λόγω τοποθεσίας). Θα χρειαστεί να πάω στο York αυθημερόν. Τσέκαρα τα τρένα και είδα ότι είναι μία απόσταση περίπου 2 ωρών. Επειδή θα χρειαστεί να φύγω πολύ νωρίς από το Λονδίνο (νωρίτερα από τις 7πμ - είδα ότι υπάρχουν δρομολόγια), πιστεύετε ότι θα πρέπει να πάρω τα εισιτήρια από το King's Cross από την προηγούμενη ημέρα ή δε θα υπάρχει πρόβλημα και λίγη ώρα πριν την αναχώρηση;
Αν και δε θα έχω πολύ χρόνο στη διάθεσή μου (λόγω του ότι, όπως προείπα, είναι επαγγελματικό το ταξίδι) σκέφτομαι οπωσδήποτε να πάω Tate Modern Gallery, Covent Garden και Camden. Πώς σας φαίνονται οι επιλογές μου;Δυστυχώς το British Museum μάλλον θα το αφήσω όταν θα επισκεφθώ την πόλη ανεξάρτητα.
Περιμένω να επωφεληθώ της ιδιαίτερης ταξιδιωτικής εμπερίας όλων σας...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.169
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom