Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

karotaki

Member
Μηνύματα
43
Likes
4
οποιος φιλος θελει να του πω καποιες προτασεις για φαγητο να μου στειλει ενα μηνυμα! :) εχω καποιες καλες προτασεις αναλογως με τα χρηματα που θελει να ξοδεψει και το περιβαλλον που επιθυμει! ενα πολυ ωραιο καφε,με πολυ ωραια γλυκα και ωραιο περιβαλλον ειναι το foxcroft & Ginger ! για να μη μεινουμε μονο στο φαγητο!!
 

Copa

Member
Μηνύματα
55
Likes
150
Καλησπέρα.
Για να πάω από Terminal 5 του Heathrow στο Terminal 1-3 υπάρχει κάποιο δωρεάν μεταφορικό μέσο?
Συγκεκριμένα θέλω να πάω εκεί που ξεκινάει το National Express για London Victoria.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ονειρεμένο Ταξίδι
yeah, whatever...
το heathrow κατεβαίνει μόνο Paddington και το τρένο λέγεται Heathrow Express.
αν χρησιμοποιήσεις oyster στο tube, είναι τζάμπα μεταξύ terminal
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Καλησπέρα.
Για να πάω από Terminal 5 του Heathrow στο Terminal 1-3 υπάρχει κάποιο δωρεάν μεταφορικό μέσο?
Συγκεκριμένα θέλω να πάω εκεί που ξεκινάει το National Express για London Victoria.
Εμείς πριν 20 μέρες είχαμε connecting flights από το τερμ. 5 στο τερμ.1 και είχαμε πρόσβαση σε δωρεάν λεωφορεία που περνάνε σε πολύ τακτικά διαστήματα (5-7 λεπτά) και κάνουν τη διαδρομή ανάμεσα σε όλα τα τέρμιναλς. Δε ξέρω όμως αν μπορεί να τα χρησιμοποιήσει και κάποιος που δεν έχει πτήση.
Πήρα πέρσι national express αλλά ανάποδα, από Victoria προς τερμ 5. Θυμάμαι πως το πούλμαν πήγε πρώτα στα τερμ. 1-3 κατέβασε κόσμο και μετά πήγε στο τερμ. 5 που θέλαμε εμείς.. Αρα λογικά θα γίνεται και ανάποδα, θα μαζεύει δηλαδή κόσμο απ'το τερμ.5.. Γιατί δε το ψάχνεις λίγο μήπως και δε χρειαστεί να αλλάξεις τέρμιναλ;
 

miss_quality

Member
Μηνύματα
38
Likes
1
καλησπέρα ,
φτάνω στο Γκάτγουικ. Το Southern train από που το παίρνω?Ο σταθμός είναι κοντά? Θα βγάλω εισιτήρια με επιστροφή. Για την επιστροφή δεν θα δηλώσω την ώρα, μόνο την μέρα. Κατά την επιστροφή πρέπει να επικυρώσω κάπου τα εισιτήρια ή άπλα μπαίνω μέσα στο τρένο που με βολεύει ανεξαρτήτου ώρας?

στην χάρτινη travel cart η φώτο πρέπει να έχει το μέγεθος αυτόν τον φώτο διαβατηρίων ή μπορώ να χρησιμοποιήσω και τις μικρές?Θα βγάλω μια εβδομαδιαία την Κυριακή 2/3 και θέλω να μετακινηθώ και τα ξημερώματα Κυριακής 9/3 με δευτέρα 10/3 προς στον σταθμό victoria.δεν θα έχει λήξει ε?
 

Copa

Member
Μηνύματα
55
Likes
150
Εμείς πριν 20 μέρες είχαμε connecting flights από το τερμ. 5 στο τερμ.1 και είχαμε πρόσβαση σε δωρεάν λεωφορεία που περνάνε σε πολύ τακτικά διαστήματα (5-7 λεπτά) και κάνουν τη διαδρομή ανάμεσα σε όλα τα τέρμιναλς. Δε ξέρω όμως αν μπορεί να τα χρησιμοποιήσει και κάποιος που δεν έχει πτήση.
Πήρα πέρσι national express αλλά ανάποδα, από Victoria προς τερμ 5. Θυμάμαι πως το πούλμαν πήγε πρώτα στα τερμ. 1-3 κατέβασε κόσμο και μετά πήγε στο τερμ. 5 που θέλαμε εμείς.. Αρα λογικά θα γίνεται και ανάποδα, θα μαζεύει δηλαδή κόσμο απ'το τερμ.5.. Γιατί δε το ψάχνεις λίγο μήπως και δε χρειαστεί να αλλάξεις τέρμιναλ;
Το έχω ψάξει και δεν με βολεύουν οι ώρες αναχώρησης από Terminal 5 προς Victoria.
Για αυτό θέλω να πάω Terminal 1-3.
Δεν υπάρχει κάποια δωρεάν σύνδεση από Terminal σε Terminal (όπως π.χ. έχει στο Gatwick από North στο South Terminal) ???
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
http://www.heathrowairport.com/heathrow-airport-guide/travel-between-terminals#table

Το έχω ψάξει και δεν με βολεύουν οι ώρες αναχώρησης από Terminal 5 προς Victoria.
Για αυτό θέλω να πάω Terminal 1-3.
Δεν υπάρχει κάποια δωρεάν σύνδεση από Terminal σε Terminal (όπως π.χ. έχει στο Gatwick από North στο South Terminal) ???
 

Copa

Member
Μηνύματα
55
Likes
150
Στα National express, National rail και Megabus αν κλείσω τα εισιτήρια μέσω ίντερνετ είναι πιο φθηνά ή πιο ακριβά με το να τα κλείσω κατευθείαν εκεί?
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Στα National express, National rail και Megabus αν κλείσω τα εισιτήρια μέσω ίντερνετ είναι πιο φθηνά ή πιο ακριβά με το να τα κλείσω κατευθείαν εκεί?
Πάντα μέσω ίντερνετ. Στα γκισέ τελευταία στιγμή είναι πιο ακριβά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom