Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
νέα γυναίκα ...μόνη ψάχνει .......

ΥΓ. ο thespyros με το RayBan ψαχνει παρέα για ταξίδι ,στείλε του pm

ΥΓ. οταν τα ελεγα οτι πρέπει να φτιάξουμε ενα forum για μοναχικές ψυχές γελαγατε καποιοι :xmas_cheesygrin:
awww.freesmileys.org_smileys_smiley_laughing001.gif awww.freesmileys.org_smileys_smiley_laughing021.gif
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
ευχαριστω που μου λες μαγαζια για ποτο και φαι αλλα θα ειμαι μονη οποτε λιγο δυσκολο να παω.εκτος αν ερθει καποιος μαζι μου. ε παιδια???
Βρε δεν τα λεω για σενα, για ολους τα λεω...
 

avenus89

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ?
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου!
ΛΟΝΔΙΝΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!

Γεια σας παιδια!

Γυρισα απο το υπεροχο Λονδινακι οπου ολα ηταν τελεια!
εφτασα εκει στις 31/12 και εκανα πρωτοχρονια στον ταμεση μαζι με τοοοσο πολυ κοσμο και τοσο φαντασμαγορικα πυροτεχνηματα!Φοβερη εμπειρια!
Εμεινα 5 μερες και εκανα οσα περισσοτερα μπορουσα...πηγα βρετανικο μουσειο,μουσειο φυσικης ιστοριας,τειτ μοντερν,λοντον αι, ταουερ οφ λοντον, λοντον μπριτζ, μανταμ τισσο, στη φοβερη αγορα της καμντεν, ειδα την πρωτοχρονιατικη παρελαση στο πικαντιλι, πηγα στο φαντασμα της οπερας...και αλλα πολλα................ολα ηταν τελεια!
Η πολη ηταν φοβερα στολισμενη...εφαγα σχεδον απο ολες τις κουζινες...(πηγα και στο πρινσι);) και ψωνισαααααααααα...με τοσο καλες εκπτωσεις που ειχαν!
Ολα ηταν φανταστικα!Ελπιζω να ξαναπαω συντομα...και επισης ηδη ψαχνω τον επομενο προορισμο μου...

φιλια σε ολους τους τραβελστοριτες!!!!!!!!:p
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Όσοι βρίσκονται στο Λονδίνο μέχρι τις 13 Φεβρουαρίου, ας έχουν υπόψιν τους αυτή την προσφορά της εφημερίδας Evening Standard. Set price dinner/lunch σε συγκεκριμένα εστιατόρια (τοπ τα αποκαλεί η εφημερίδα) από 10£ εως 30£ το κεφάλι, αναλόγως πόσο χάι είναι το εστιατόριο. Κι απότι είδα, δεν χρειάζεται να είσαι κάτοικος Λονδίνου. Ρίξτε μια ματιά:

D&D London Restaurant Offer
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Θενκς, πακεταρω και στελνω κοσμο σε λιγες μερες...
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Που το είδες αυτό? Εμείς πάντως κλείσαμε online ένα εδώ Le Pont de la Tour Restaurant I Bar & Grill I Wine Cellar I Food Store | Le Pont de la Tour Restaurant

κι άλλο ένα εδώ Quaglino's Fashionably Glamorous restaurant in Mayfair, London, SW1 | Quaglino's Restaurant

Τώρα τι είναι τι θα είναι.. η νεκροψία θα δείξει...
Περιμενω να μας πεις. Δυο- τρια απ' αυτα που εχει τα ξερω κι ειναι αρκετα ακριβοτερα απο τις τιμες της προσφορας. Σαν προσφορα ειναι πολυ καλη, σαν φαγητο, μαλλον οπως παντα... μαπα.
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Στο Orrery είχα φάει πριν μερικούς μήνες. Αρκετά ακριβό αν και δεν θυμάμαι ποσό. Ένα πράγμα θα πώ...η gazpacho ήταν σε shot glass. Το καλύτερο ήταν ένα complimentary cheeseball (?) που μας έδωσαν όταν καθίσαμε. Δεν θυμάμαι καν τι άλλο έφαγα (αν αυτό λέει κάτι για το φαγητό). Έχω φίλους που το λατρεύουν...
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
λοιπον παω στο γκατγουικ,που βρισκω το southern train και πως αγοραζω εισιτηριο πηγαινε-ελα?

σας ρωταω επειδη δεν θα εχω πολυ χρονο για να ψαχνω
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
λοιπον παω στο γκατγουικ,που βρισκω το southern train και πως αγοραζω εισιτηριο πηγαινε-ελα?
Παιρνεις τη βαλιτσα, βγαινεις εξω, πας δεξια (θα δεις ταμπελες) στα γκισε, τους λες τις ωρες που θες και σου βγαζουν εισιτηριο μετ' επιστροφης. Εναλλακτικα τα κλεινεις online και τα παραλαμβανεις απο τα μηχανηματα.
Βλεπεις στον πινακα ανακοινωσεων απο ποια αποβαθρα θα παρεις το τραινο σου, κατεβαινεις τη σκαλα, μπαινεις στο τραινο και σε μιση ωρα σαραντα λεπτα εισαι Victoria.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.591
Μέλη
38.998
Νεότερο μέλος
Gio_Kar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom