Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Όχι δε μαρεσουν οι χριστουγεννιάτικοι στολισμοι και τα αποφεύγω τα ταξίδια σε πόλεις στολισμένες
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Λιτός ο φετινός διάκοσμος απο ότι βλέπω
οντως. δεν τρελλάθηκα, ούτε ειδα κ κατι το ιδιαίτερο..
Κάποιοι πολύ αγαπημένοι συμφορουμίτες ανεβαίνουν αύριο και με κάνουν πολύ χαρούμενη.
κι εμας μας εκαναν χαρουμενους οι συναντησεις μας..ενα μεγαλο ευχαριστω σε σενα και στον αξεπεραστο guide Kalspiro..
Δεν είμαι ειδήμονας στις pub του Bloomsbury..
σε αλλες περιοχες παντως "ειδήμονας" είναι μια μετριοπαθης λέξη για να χαρακτηρίσει τις γνώσεις σου..
Τα βραδινά στέκια δεν τα γράφουμε..
απίστευτα...ζητήσαμε ξοφλα και μας πήγες σε μαγαζιά που ξεπέρασαν κάθε προσδοκία..νυχτερινή ζωή ανευ προηγουμενου..ειλικρινά εμεινα άναυδος κ περασαμε υπέροχα τα βραδυα μας..
Αν θες να ντυθείς αγγλίδα, πανεύκολο:

1. μαύρο κοντό στενό ξώπλατο φορεματάκι με ντεκολτέ
2. ψηλοτακουνη γοβα
3. μια λαφρια εσαρπα για το κρυο
4. τρια στρωματα μεικαπ, μαλλι ακινητο, βλεφαριδα καγκελο
5. ΟΧΙ καλσόν
6. ΟΧΙ παλτο
7. ΌΧΙ κάθε είδους μακρυμάνικο
(για να μη μας πούνε οφφτόπικ, οδηγός λονδίνο λέει το θέμα, ιδού ένας οδηγός πως να ντυθείτε λονδίνο για βράδυ)
περιγραφή 100% αληθινή!!!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.109
Ο στολισμος ειναι ιδιος εδω και καποια χρονια. Ελαχιστα αλλαζει...
Όντως θυμάμαι τις φωτογραφίες που τράβηξα αρχές Ιανουαρίου του 2011 και ήταν σαν να βλέπω τον ίδιο στολισμό,με ελάχιστες διαφορές.Ειδικά αυτό με το δώρο και δίπλα την ομπρέλα είναι χαρακτηριστικό.:)
Αχ,στολισμένο Λονδίνο:)...
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
κι εμας μας εκαναν χαρουμενους οι συναντησεις μας..ενα μεγαλο ευχαριστω σε σενα και στον αξεπεραστο guide Kalspiro..
(ρε τι σου κανει μια πριζα...!; )
Κι εμεις χαρηκαμε, κι εμεις ευχαριστουμε και σας ξανα περιμενουμε...
 

kroti

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Δαλματικές Ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΝΔΙΑ
Γεια σας παιδιά!!Νέο αλλά πολύ καλά διαβασμένο μέλος!

Καλησπέρα σε όλους!Περιττό να σας πω πως μου έχουν βγεί τα μάτια από το διάβασμα όλων των σελιδών αυτού του θέματος.'Οχι όμως άσκοπα καθώς οι πληροφορίες που έχουν δοθεί είναι πραγματικά πολυ σημαντικές!Τον Μάρτιο θα κάνω το πρώτο μου ταξίδι εκτός συνόρων στο Λονδίνο.Θα σας εκπλήξω λέγοντάς σας πως έχω λύσει κάθε απορία μου περί oyster και heathrow connect που έχω καταλήξει να πάρω(ω ναι κάθε φορά που έβλεπα να κάνουν τις ίδιες ερωτήσεις για τα θέματα που έχουν δοθεί διευκρινιστικές απαντήσεις τσατιζόμουν να πώ την αλήθεια,χαρά στην υπομονή σας,μπράβο!:)).Από μεριά μου θα ήθελα να σας ζητήσω μια γνώμη για τη τοποθεσία του ξενοδοχείου που προτίθεμαι να κλείσω του οποίου το όνομα είναι Premier Inn London Kensington.Mια ματιά που έριξα στον χάρτη το είδα οκ αλλά θα ένιωθα καλύτερα αν έπαιρνα και μια γνώμη από εσας.Θα μείνω Πέμπτη-Δευτέρα.Πέμπτη φτάνω στις 11 το πρωί και Δευτέρα φεύγω στις 7 το απόγευμα.Για να μην σας τα ζητάω όλα μαζί,αφού δούμε το ξενοδοχείο θα ήθελα και μια γνώμη για τα αξιοθέατα και τις περιοχές που θέλω να επισκεφτώ.Με ποια σειρά ταιριάζουν κλπ.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!Είμαι ήδη πολύ ενθουσιασμένη γι αυτό το ταξίδι! :D
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Για να μην σας τα ζητάω όλα μαζί,αφού δούμε το ξενοδοχείο θα ήθελα και μια γνώμη για τα αξιοθέατα και τις περιοχές που θέλω να επισκεφτώ.Με ποια σειρά ταιριάζουν κλπ.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!Είμαι ήδη πολύ ενθουσιασμένη γι αυτό το ταξίδι! :D
Πρεπει να μας πεις πρωτα ποια αξιοθεατα και περιοχες θες να δεις ωστε να σε βοηθησουμε να τα συνδυασεις. Εχουν δωθει απαντησεις σε αυτο το ερωτημα παλιοτερα αλλα ειναι δυσκολο να το βρω σ'αυτο το θεμα.
 

kroti

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Δαλματικές Ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΝΔΙΑ
Και τι δεν θέλω να επισκευτώ...Να δω πως θα προλάβω...Λοιποον british museum,tate modern,national gallery,westminster abbey,london tower,big ben,london bridge,house of parliament,hyde park,london eye,greenwich,docklands,notting hill,chelsea,camden town,covent garden το βράδυ θα ήθελα να κλείσω εισιτήριο για phantom of the opera....Εχω καμιά ελπίδα ή δύσκολα?Μπορείτε να μου πείτε τον πιο πρακτικό τρόπο να συνδιαστούν αυτά? A!Oσο για το ξενοδοχείο επειδή ακόμα δεν έχω κλείσει κάτι ευχαρίστως να μου προτίνετε.Το bugdet ειναι ως 120/διανυκτέρευση το δίκλινο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
.Από μεριά μου θα ήθελα να σας ζητήσω μια γνώμη για τη τοποθεσία του ξενοδοχείου που προτίθεμαι να κλείσω του οποίου το όνομα είναι Premier Inn London Kensington.
Δυο ειναι: το Olympia και το Earl's Court. Και τα δυο εξυπηρετουνται κυριως απο σταθμο του Earl's Court και βρισκονται στο Earl's Court. Kensington δεν το λες. Αντε ισως το δευτερο να το πεις South Kensington.
Περα τουτου το Earl's Court αν και αδιαφορο εχει την τυχη να βρισκεται σε αποσταση αναπνοης απο πολυ ομορφες γειτονιες του κεντρικου Λονδινου, οπως Kensington, Chelsea, South Kensington, Knightbridge.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Και τι δεν θέλω να επισκευτώ...Να δω πως θα προλάβω...Λοιποον british museum,tate modern,national gallery,westminster abbey,london tower,big ben,london bridge,house of parliament,hyde park,london eye,greenwich,docklands,notting hill,chelsea,camden town,covent garden το βράδυ θα ήθελα να κλείσω εισιτήριο για phantom of the opera....Εχω καμιά ελπίδα ή δύσκολα?Μπορείτε να μου πείτε τον πιο πρακτικό τρόπο να συνδιαστούν αυτά? A!Oσο για το ξενοδοχείο επειδή ακόμα δεν έχω κλείσει κάτι ευχαρίστως να μου προτίνετε.Το bugdet ειναι ως 120/διανυκτέρευση το δίκλινο.
Πεμπτη:greenwich, docklands, phantom of the opera

Παρασκευη:national gallery, british museum, london tower, london bridge, tate modern

Σαββατο:chelsea, notting hill, hyde park, covent garden

Κυριακη:camden town, westminster abbey, big ben, house of parliament, london eye
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom