Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

panele

Member
Μηνύματα
8
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΓΝΤΑΝΣΚ-ΒΑΡΣΟΒΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΟΝΤΡΕΑΛ-ΟΥΑΣΙΝΓΤΟΝ
Στις σελίδες των αξιοθέατων-μουσείων, που συμμετέχουν στην προσφορά 2 σε 1, γράφει ότι η συγκεκριμένη προσφορά ισχύει ως 30/04/14.
Δεν ισχύει δηλ.Μάιο ή Ιούνιο;
 

panele

Member
Μηνύματα
8
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΓΝΤΑΝΣΚ-ΒΑΡΣΟΒΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΟΝΤΡΕΑΛ-ΟΥΑΣΙΝΓΤΟΝ
H προφανής, δεν είναι απαραίτητα και η σωστή απάντηση.Υπάρχει πιθανότητα μόλις πλησιάζει η 30/04, να δίνεται παράταση και για άλλους μήνες.
Υπάρχουν κάποια μέλη που έχουν χρησιμοποιήσει την προσφορά Μάιο ή Ιούνιο.
 

panele

Member
Μηνύματα
8
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΓΝΤΑΝΣΚ-ΒΑΡΣΟΒΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΟΝΤΡΕΑΛ-ΟΥΑΣΙΝΓΤΟΝ
προφανώς εννοείς να δοθεί παράταση.. πώς να το ξέρει κάποιο μέλος αυτό?
αν η προσφορά έχει χρησιμοποιηθεί, στο παρελθόν, από μέλη, μετά τον Απρίλιο, σημαίνει ότι ισχύει καθόλη την διάρκεια του έτους .Απλά ανανεώνεται η ισχύς της π.χ. ανά τετράμηνο .Διαφορετικά, μπορεί να μην ισχύει στις περιόδους αιχμής.
 

LIK

Member
Μηνύματα
101
Likes
227
Επόμενο Ταξίδι
ΝΟΤΙΟΣ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
Γνωριζει κάποιος να μου πει εαν υπάρχει 3ημερη travelcard zone 1-2 off peak και που μπορώ να την εκδώσω;
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Γνωριζει κάποιος να μου πει εαν υπάρχει 3ημερη travelcard zone 1-2 off peak και που μπορώ να την εκδώσω;
Τριήμερη όχι, μόνο μονοήμερες και 7ήμερες. Θα πρέπει να πάρεις 3 μονοήμερες.
Νομίζω κιόλας πως έχει καταργηθεί η off peak που κάλυπτε τις ζώνες 1-2 και 1-4, και πλέον μπορείς να πάρεις μόνο off peak ζώνες 1-6 που κοστίζει 8,90 λίρες.
Την εκδίδεις σε σταθμούς μετρό και τρένων.
 
  • Like
Reactions: LIK

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Τριήμερη όχι, μόνο μονοήμερες και 7ήμερες. Θα πρέπει να πάρεις 3 μονοήμερες.
Νομίζω κιόλας πως έχει καταργηθεί η off peak που κάλυπτε τις ζώνες 1-2 και 1-4, και πλέον μπορείς να πάρεις μόνο off peak ζώνες 1-6 που κοστίζει 8,90 λίρες.
Την εκδίδεις σε σταθμούς μετρό και τρένων.
http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/tube-dlr-lo-adult-fares-jan-2014.pdf
Αυτές είναι οι νέες τιμές. όπως θα δει κανείς η off peak μονοήμερη κάρτα έχει την ίδια τιμή είτε για ζώνη 1-2 είτε για ζώνη 1-6, δηλαδή 8,90 λίρες.
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
λοιπον τον μαιο ξανα πηγαίνω Λονδινο ! θελετε να μου πείτε περιοχες και σημεία να δω μιας και τα βασικά τα ειδα! ??? θα πας στο winstor castle που δεν πηγα, λεω να επισκευθω το camden town. τι αλλο λετε ??? δωστε καμια ιδέα
thanks
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
λοιπον τον μαιο ξανα πηγαίνω Λονδινο ! θελετε να μου πείτε περιοχες και σημεία να δω μιας και τα βασικά τα ειδα! ??? θα πας στο winstor castle που δεν πηγα, λεω να επισκευθω το camden town. τι αλλο λετε ??? δωστε καμια ιδέα
thanks
καλά τον kalspiro δεν τον "διαβάζετε";;:bleh:;ολόκληρο βιβλίο σχεδόν έχει γράψει!
από κει διαβάζεις και διαλέγεις τι θέλεις να δείς..
Hampstead έχεις πάει;;Richmond;Kinsgton!!!;μιλάμε για πάρκα πράσινο φύση αλλά και οι ομώνυμες συνοικίες εκπληκτικές
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom