Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

Xaris2999

Member
Μηνύματα
58
Likes
19
Καλησπέρα σε όλους. Θα είμαι στο Λονδίνο 26-31 Δεκεμβρίου. Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια είναι τα must see αξιοθέατα και μουσεία να μου προτείνετε.
 

Pascal8

Member
Μηνύματα
9
Likes
16
Καλησπέρα σε όλους. Θα είμαι στο Λονδίνο 26-31 Δεκεμβρίου. Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια είναι τα must see αξιοθέατα και μουσεία να μου προτείνετε.
Καλημερα όσα έχω βάλει, εκτός από notigh hill portobello που δεν θα πήγαινα είναι και μακριά.επίσης αν θες πας londoneye δεν χρειαζετε να πας στο shard και το αντίθετο αν βρεις να κλείσεις για τον shard. Επίσης και στο κάστρο του κεσιγκτον δεν λέει και πολλά από μέσα αρκει από έξω. Καλό ταξίδι εύχομαι.
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
258
Likes
640
Αχ εγώ σταμάτησα εδώ απλά για να πω πως το Λονδίνο είναι η αγαπημένη μου πρωτεύουσα στην Ευρώπη (και έχω πάει σε όλες σχεδόν) :heart:

Ωραίες οι οδηγίες, τα αξιοθέατα κλπ, αλλά το Λονδίνο αξίζει απλα να το περπατήσεις και να νιώσεις το vibe του. Σίγουρα θα δεις όλα τα βασικά, αλλά από εκεί και πέρα άσε τον εαυτό σου λίγο ελεύθερο να νιώσει σαν ντόπιος και να κάνει μια χαλαρή βόλτα.

Σίγουρα θα ανακαλύψεις πράγματα που δεν φαντάζεσαι καν, όπως το Mercato Mayfair που αποτελεί ένα food hall χτισμένο μέσα σε ένα ξωκλήσι ή πανέμορφα τζαζ bars κρυμμένα σε υπόγεια γύρω από το Covent Garden.

Τέλος, δεν γίνεται κάποιος να παραλείψει να δει ένα musical, αλλά και να πάει βόλτα στο Winter Wonderland (αν βρεθεί Λονδίνο στις γιορτές).
 

Xaris2999

Member
Μηνύματα
58
Likes
19
Καλημερα όσα έχω βάλει, εκτός από notigh hill portobello που δεν θα πήγαινα είναι και μακριά.επίσης αν θες πας londoneye δεν χρειαζετε να πας στο shard και το αντίθετο αν βρεις να κλείσεις για τον shard. Επίσης και στο κάστρο του κεσιγκτον δεν λέει και πολλά από μέσα αρκει από έξω. Καλό ταξίδι εύχομαι.
Με την κάρτα ταξιδιού που έβγαλες τι προνόμια είχες και πόσο αξίζει?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Καλησπέρα σε όλους. Θα είμαι στο Λονδίνο 26-31 Δεκεμβρίου. Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια είναι τα must see αξιοθέατα και μουσεία να μου προτείνετε.
Για μενα madame tussaud αν δεν εχεις ξανα παει και aquarium..επισης σιγουρα βρετανικο!ωστοσο τσεκαρε αν εχει και χριστουγεννιατικες αγορες φετος μεχρι τις 31 και αν ναι τοτε επιβαλεται και εκει επισκεψη
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Υπαρχει κάποια πρόταση για κάποιο event στο Λονδίνο?? κάποιο musical , κάποια θεατρική παράσταση γενικά???
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τι να σου πω γούστα είναι αυτά.Εγω έκλεισα να πάμε στο φάντασμα της όπερας το είδα Ελλάδα και έπαθα πλάκα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.283
Υπαρχει κάποια πρόταση για κάποιο event στο Λονδίνο?? κάποιο musical , κάποια θεατρική παράσταση γενικά???
Διάλεξε φάντασμα με κλειστά ματιά....(θα τα ανοίξεις στην διάρκεια της παράστασης ;) )
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Εγώ θα πρότεινα Les Miserables. Ωραίο το Φάντασμα, καταπληκτική μουσική, αλλά η παραγωγή θέλει ένα φρεσκάρισμά. Κοστούμια, σκηνικά κλπ. είναι λίγο "σκονισμένα".

Οι 'Άθλιοι" από την άλλη σε αφήνουν με το στόμα ανοιχτό παρόλο που (ξαναλέω) μουσικά δεν είναι τόσο καλό κατά τη γνώμη μου.
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
+1 και από εμάς για το Φάντασμα. Από όλη την οικογένεια. Ακόμη και ο 7χρονος γιος μου το παρακολούθησε μέχρι τέλους εκστατικός!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom