ΗΠΑ Οδηγός για ESTA

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Έβαλα από περιέργεια τα στοιχεία μου σε αυτό το σάιτ και μου βγάζει άλλα αντ' άλλων εισόδους και εξόδους: είσοδοι σε άσχετες ημερομηνίες, σε πολιτείες που δεν έχω πάει ποτέ (Οκλαχόμα; Really?) με πτήσεις... από το Μαρόκο, το Μπαγκαλντές, έξοδοι από το Σικάγο που επίσης δεν έχω πάει ποτέ, σουρεάλ καταστάσεις.
Τέλειο:haha: :haha: :haha:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.010
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έβαλα από περιέργεια τα στοιχεία μου σε αυτό το σάιτ και μου βγάζει άλλα αντ' άλλων εισόδους και εξόδους: είσοδοι σε άσχετες ημερομηνίες, σε πολιτείες που δεν έχω πάει ποτέ (Οκλαχόμα; Really?) με πτήσεις... από το Μαρόκο, το Μπαγκλαντές, έξοδοι από το Σικάγο που επίσης δεν έχω πάει ποτέ, σουρεάλ καταστάσεις.
Κάποιο mixup μπορεί να υπάρχει, αλλά καλό θα είναι να τους στείλεις ένα ερώτημα, γιατί τα ίδια θα βλέπει και ο immigration officer την επόμενη φορά που θα προσπαθήσεις να μπεις στη χώρα.
 

patsman

Member
Μηνύματα
198
Likes
527
Αφού το status μετατραπεί σε Authorization Approved, περιμένουμε κάτι άλλο ή εκτυπώνουμε απευθείας το payment receipt, που έχει παρακάτω την ένδειξη Authorization Approved?
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Αφού το status μετατραπεί σε Authorization Approved, περιμένουμε κάτι άλλο ή εκτυπώνουμε απευθείας το payment receipt, που έχει παρακάτω την ένδειξη Authorization Approved?
Screenshot στο κινητο με εμφανή τα στοιχεία αίτησης και πληρωμής και είσαι μια χαρά. Δεν υπάρχει λόγος να το εκτυπώσεις.
 

Maik97

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Προσπαθώ να βγάλω για τη δεκαχρονη κόρη μου ΕΣΤΑ αλλα μου ζητάει αριθμό κρατικής ταυτότητας, που δεν έχει. Τι συμπληρώνουμε εκει?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Προσπαθώ να βγάλω για τη δεκαχρονη κόρη μου ΕΣΤΑ αλλα μου ζητάει αριθμό κρατικής ταυτότητας, που δεν έχει. Τι συμπληρώνουμε εκει?
Λογικά μ ένα "Ν/Α" είσαι οκ. Το διαβατήριο έχει περισσότερο σημασία.

Ας με επιβεβαιώσει/διαψεύσει και κάποιος άλλος.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Προσπαθώ να βγάλω για τη δεκαχρονη κόρη μου ΕΣΤΑ αλλα μου ζητάει αριθμό κρατικής ταυτότητας, που δεν έχει. Τι συμπληρώνουμε εκει?
Λογικά μ ένα "Ν/Α" είσαι οκ. Το διαβατήριο έχει περισσότερο σημασία.

Ας με επιβεβαιώσει/διαψεύσει και κάποιος άλλος.
Επειδή ένας φίλος προσπαθεί κ αυτός να βγάλει για το παιδί του, Τελικά ισχύει αυτό? Μπορεί να γράψει non applicable?
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Επειδή ένας φίλος προσπαθεί κ αυτός να βγάλει για το παιδί του, Τελικά ισχύει αυτό? Μπορεί να γράψει non applicable?
Επειδή μόλις έγραψε N/A κ δε το παίρνει, ούτε τον αριθμό διαβατηρίου του παιδιού ξανά, μπορεί να μας πει κάποιος που ταξίδεψε με μικρό παιδί τι έγραψε στο πεδίο αρ. Ταυτότητας?
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Εγω καταλαβαίνω τον κωδικό του εγγράφου με το οποίο εκδωσατε το διαβατήριο. Αριθμό ταυτότητας, αριθμό δημοτολογίου, ό,τι τέτοιο χρησιμοποιήσατε κατά την έκδοση του διαβατηρίου.

Όπως λέει και η Earth Citizen, το διαβατήριο μετράει (με αυτό είναι "συνδεδεμένη" η ESTA).
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.877
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom