ΗΠΑ Οδηγός για ESTA

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
και στο issuance date kai expiration date? τι ημερομηνιες βαζω? σημερινες?
To διαβατήριο ότι γράφει ..γράφει ημερομηνία έκδοσης (issuance) και λήξης (expiration)
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
στο
YOUR CONTACT INFORMATION
Please enter your contact information below.

που θελει διευθυνση, θελει να βαλω την adreess του καταλυματος που θα μείνω σωστα?
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
στο
YOUR CONTACT INFORMATION
Please enter your contact information below.

που θελει διευθυνση, θελει να βαλω την adreess του καταλυματος που θα μείνω σωστα?
Αν Λέει address while in the us ναι που θα μείνεις...αυτό το βάζεις και αργότερα...Είναι από τα στοιχεια που μπορείς να επεξεργαστείς όπως και το email επικοινωνίας...
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Αν Λέει address while in the us ναι που θα μείνεις...αυτό το βάζεις και αργότερα...Είναι από τα στοιχεια που μπορείς να επεξεργαστείς όπως και το email επικοινωνίας...
το που θα μείνεις που το γραφει? εγω την πληρωσα και εκδοθηκε κιολας. αλλα δεν ειδα πουθενα να λεει που θα μεινω.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
το που θα μείνεις που το γραφει? εγω την πληρωσα και εκδοθηκε κιολας. αλλα δεν ειδα πουθενα να λεει που θα μεινω.
Μπορείς να ξαναμπείς από το site της ESTA στην αίτηση σου και να το συμπληρώσεις ...σου έχει έρθει και mail για λεπτομέρειες
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Μπορείς να ξαναμπείς από το site της ESTA στην αίτηση σου και να το συμπληρώσεις ...σου έχει έρθει και mail για λεπτομέρειες
ναι μου ηρθε εμαιλ με το application number μπηκα κανονικα και μου βγαζει μια σελιδα που λεει για download η print και εχει ολα τα στοιχεια. αλλα λεει Authorization Pending οποτε περιμενω να εγκριθει σωστα?

σε εσας πόσο καιρό έκανε να εγκριθει η έστα?
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
σε εσας πόσο καιρό έκανε να εγκριθει η έστα?
Την πρώτη φορά 2 μέρες (είχα αρχίσει να ανησυχώ κιόλας) τη δεύτερη φορά σε κανένα τέταρτο…

Για το Authorization Pending, ναι, περιμένεις.

Για το ξενοδοχείο, όταν κλείσεις το πού θα μείνεις ξαναμπαίνεις και το συμπληρώνεις, αλλά και κενό να το αφήσεις θα σε ρωτήσουν εκεί όταν φτάσεις. Είναι προαιρετικό πεδίο αυτό.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Την πρώτη φορά 2 μέρες (είχα αρχίσει να ανησυχώ κιόλας) τη δεύτερη φορά σε κανένα τέταρτο…

Για το Authorization Pending, ναι, περιμένεις.

Για το ξενοδοχείο, όταν κλείσεις το πού θα μείνεις ξαναμπαίνεις και το συμπληρώνεις, αλλά και κενό να το αφήσεις θα σε ρωτήσουν εκεί όταν φτάσεις. Είναι προαιρετικό πεδίο αυτό.
κομπλέ. μόλις μου ήρθε email και γραφει authorization approved πλεον. εκτυπώνο αυτην την σελίδα που γραφει

Application NumberExpiration Date

σωστα? μόνο την πρώτη σελιδα χρειάζετε να φανταστω? και προχωραω στα αεροπορικα μετα
 
Last edited:

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Είσαι έτοιμος λοιπόν!

Εγώ την τυπώνω, αλλά δεν μου την έχουν ζητήσει ποτέ στις ΗΠΑ. Έδινα το διαβατήριο, τσέκαραν στον υπολογιστή ότι μου την έχουν εγκρίνει, 2-3 ερωτήσεις, έδινα και τη φόρμα που συμπληρώνεις στο αεροπλάνο, δακτυλικά αποτυπώματα και έφευγα.

Μου την έχουν ζητήσει στην επιβίβαση πριν φύγουμε, οπότε καλό είναι ναι, να την έχεις και να φαίνεται το authorization approved και ο κωδικός της αίτησης.

Κλείνεις αεροπορικά, ξενοδοχείο και είσαι κομπλέ :airplane:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.457
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom