Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

tmits

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά! Έχω το εξής πρόβλημα. Θέλω να αλλάξω δύο εισιτήρια που έχω κλείσει με την Ryanair. Τα εισιτήρια είναι Θεσσαλονίκη-Χανιά και Χανιά Θεσσαλονίκη για το ίδιο άτομο για Αύγουστο. Ψάχνοντας να βρώ λύση από το site της Ryanair μου έβγαλε ότι πρέπει να επικοινωνήσω τηλεφωνικά μαζί τους γιατί οι πτήσεις είναι εσωτερικού. Τηλεφωνικά δεν μπορώ να τους πιάσω με τίποτα. Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω; Συμφέρει να αλλάξω τις πτήσεις ή να κλείσω καινούργια εισιτήρια; Ευχαριστώ
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Δεν θυμάμαι το ποσό που θέλει για αλλαγή αλλά δεν έχω ακούσει κανέναν να τα έχει αλλάξει, λόγου του ότι δεν συμφέρει.Αν ψάξεις στην σελίδα της Ryan τα αναφέρει αυτά πάντως.
 

tmits

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Σ ευχαριστώ...άλλα όπως προείπα έφτασα μέχρι το τελικό σημείο για να τ αλλάξω και να δω το ποσό και μου έγραψε να επικοινωνήσω με το "τηλεφωνικό κέντρο" γιατί η πτήση είναι εσωτερικού. Δεν καταλαβαίνω. Άλλα από αυτά που διάβασα ψάχνοντας για το θέμα μάλλον δεν συμφέρει να τ' αλλάξω.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Γενικότερα ισχύει από ότι είδα αυτή την στιγμή ότι η αλλαγή για κάθε πτήση κοστίζει από 30€ έως 40€ συν την διαφορά της τιμής.Εξαιρούνται οι διεθνείς πτήσεις από Ελλάδα και υπάρχουν και κάποιες άλλες εξαιρέσεις στις οποίες όμως δεν εντάσσεται η πτήση που λες από ότι κατάλαβα .
Έτσι λέει εδώ πέρα.


http://www.ryanair.com/ie/terms-and-conditions#regulations-tableoffees
 

tmits

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Κάνοντας όλη την διαδικασία για να αλλάξω τα εισιτήρια καταλήγω στο εξής μήνυμα:
You are unable to change your flight due to one of the following reasons:
1)You have a Spanish Discount in your booking
2)You are flying on a Domestic Route.
Please contact our call centre to complete your flight change request.
Για να τους πιάσω τηλεφωνικά ούτε για πλάκα.
 

nicolle

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Μπορεις να τα βαλεις σε αλλα μπουκαλακια,αλλα γιατι να μην αγορασεις,μικρες συσκευασιες...ολα τα σουπερ μαρκετ εχουν...υποθετω,οτι πας μονο με χειραποσκευη,γιατι αν εχεις βαλιτσα,δεν υπαρχει προβλημα με ποσοτητα υγρων....
Το πρόβλημα είναι οτι έχω κρέμες απο αισθητικό για δερματικό πρόβλημα που δεν μπορώ να πάρω βεβαίωση απο γιατρό οπότε και πρέπει να τις μεταφέρω κάπως, γιαυτό θέλω να επιβεβαιώσω οτι δεν θα χρειαστεί να αποδείξω τί είναι αυτό που κουβαλάω, ακόμη και το αντηλιακό μου (που το έχω χρυσοπληρώσει περσι και φέτος δεν γίνεται να αγοράσω ούτε μικρή συσκευασία). Ευχαριστώ πολύπάντως...
 

nicolle

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Ενημερωτικά σε πτήσεις εσωτερικού μπορεί κάποιος να ταξιδέψει και με την παλιά ταυτότητα. Το επιβεβαίωσα με το αεροδρόμιο όπου όταν τους είπα οτι έχω παλιά ταυτότητα μου κάνανε πλάκα λέγοντας "δηλαδή πόσο παλιά, είναι γράφει Βασίλειον της Ελλάδας επάνω? Αν λέει Ελληνική Δημοκρατία δεν υπάρχει πρόβλημα".
 

kdavarinos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Η σύζυγος έχει ταυτότητα που είναι έγκυρη σύμφωνα με τους κανονισμούς για να ταξιδέψει εξωτερικό αλλά έχει το γράμμα Φ. Πως θα τη δηλώσω στο online checkin της Ryanair, αν θεωρήσουμε οτι δεν είναι δυνατή η αλλαγή ταυτότητας; Με F; Χωρίς γράμματα και μόνο τους αριθμούς;;; Θα υπάρξει πρόβλημα. Γνωρίζετε περίπτωση που υπήρξε πρόβλημα; Όποιος μπορεί να απαντήσει τον ευχαριστώ
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Καλησπερα εκανα check in online και εκτυπωσα τα boarding pass ειμαι οκ ??

Παω κανονικα κ περναω ελεγχο ε? δεν εχουμε βαλιτσες αρα αρκουν τα boarding pass και οι ταυτοτητες.
γνωριζει κανεις που εχει πεταξει ξανα με ryan ??

ευχαριστω
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ολα τελεια, καλο ταξιδι και μολις γυρισεις γραψες μας τις εντυπωσεις σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.296
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom