Γαλλία Οδοιπορικό στη Νότια Γαλλία

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Τaver μου θυμάσαι μήπως το όνομα του εστιατορίου στο carcassonne, στην κεντρική πλατεία της Cite ?? Ή επειδή έχουν περάσει και κάποια χρόνια από το ταξίδι σου εκεί, θυμάσαι στο περίπου να υπάρχει κάτι πολύ χαρακτηριστικό έξω ή γύρω από αυτό που να με κανει να καταλάβω για ποιό πρόκειται;; Τί σου λέω τώρα εε;;

Πάντως για Τουλούζ το σημείωσα!! Ευχαριστώωω;)
Υπάρχει μια παράμετρος που δε γνωρίζεις: Τόσο στο Carcasonne, όσο και στην Toulouse, ξαναπήγα τον Απρίλιο που μας πέρασε...
Και πάλι δε συγκράτησα το όνομα, ωστόσο δίπλα στην πλατεία είναι μια ταράτσα με θέα, και είναι το τελευταίο εστιατόριο στη σειρά δίπλα σ' αυτή. Ωστόσο βλέπω ότι θα πάτε χειμώνα, οπότε μάλλον θα είναι κλειστό (είναι τραπεζάκια έξω).
Στην Τουλούζη αυτή τη φορά φάγαμε εξαιρετικά στο Au Coin de la Rue.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Υπάρχει μια παράμετρος που δε γνωρίζεις: Τόσο στο Carcasonne, όσο και στην Toulouse, ξαναπήγα τον Απρίλιο που μας πέρασε...
Και πάλι δε συγκράτησα το όνομα, ωστόσο δίπλα στην πλατεία είναι μια ταράτσα με θέα, και είναι το τελευταίο εστιατόριο στη σειρά δίπλα σ' αυτή. Ωστόσο βλέπω ότι θα πάτε χειμώνα, οπότε μάλλον θα είναι κλειστό (είναι τραπεζάκια έξω).
Στην Τουλούζη αυτή τη φορά φάγαμε εξαιρετικά στο Au Coin de la Rue.
Χαχαχα ναι όντως δε το γνώριζα αυτό...
Ωραία και κλειστό να είναι πάντως θα το βρω από τις οδηγίες σου και θα σημειώσω το όνομά του για μελλοντική χρήση... ;)
Σημειώθηκε και αυτό!! Ευχαριστώ πολύυυυυ :D:D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Τaver μου θυμάσαι μήπως το όνομα του εστιατορίου στο carcassonne, στην κεντρική πλατεία της Cite ?? Ή επειδή έχουν περάσει και κάποια χρόνια από το ταξίδι σου εκεί, θυμάσαι στο περίπου να υπάρχει κάτι πολύ χαρακτηριστικό έξω ή γύρω από αυτό που να με κανει να καταλάβω για ποιό πρόκειται;; Τί σου λέω τώρα εε;;

Πάντως για Τουλούζ το σημείωσα!! Ευχαριστώωω;)
εγω θα ελεγα να κανεις μια βολτα στη Carcassonne, να ανεβεις στο καστρο και να πας να φας αλλου.
Οσο θυμαμαι την βροχη και το ψοφοκρυο που φαγαμε το Πασχα , ουτε ζωγραφιστη δε θελω να τη βλεπω.( Ασε που ειναι και very touristic )
Σε αυτο το εστιατοριο που σου γραφει παραπανω ο taver ( για Τουλουζ) να πατε οπωςδηποτε !!! Δεν του το χαμε , αλλα φαγαμε εξαιρετικα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Σε αυτο το εστιατοριο που σου γραφει παραπανω ο taver ( για Τουλουζ) να πατε οπωςδηποτε !!! Δεν του το χαμε , αλλα φαγαμε εξαιρετικα
Εγώ περίμενα ότι θα είχες ανεβάσει ήδη φωτογραφίες από τα πιάτα (ειδικά εκείνο το Cassoulet de Castelnaudary ήταν ποίημα...)
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Εγώ περίμενα ότι θα είχες ανεβάσει ήδη φωτογραφίες από τα πιάτα (ειδικά εκείνο το Cassoulet de Castelnaudary ήταν ποίημα...)

Ευαγγελία παιδί μου ανέβασε φωτογραφίες να κάνουμε λίγο οφθαλμόλουτρο γιατί οι 70 μέρες είναι πολλέεεεεες....
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Εγώ περίμενα ότι θα είχες ανεβάσει ήδη φωτογραφίες από τα πιάτα (ειδικά εκείνο το Cassoulet de Castelnaudary ήταν ποίημα...)
ΑΧαχαχαχ εννοειται οτι θα ανεβασω απο το σπιτι !!
Λιγη υπομονη ακομα .... Γιατι η σαλατα με φουα γκρα και το καμαμπερ πριν το γλυκο δεν ηταν σουπερ ???
Το εστιατοριο ηταν ομορφο και σαν χωρος... αχχχχ ποτε παμε παλι ???
Au coin de la rue, Bistrot / Brasserie
at2_gstatic_com_images_3bf9d1f96c2378c4ef3cbc565ab13b95._.jpg
at2_gstatic_com_images_eb35caae8f1dbfbd8f0f8814634e3f35._.jpg
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Ευαγγελία παιδί μου ανέβασε φωτογραφίες να κάνουμε λίγο οφθαλμόλουτρο γιατί οι 70 μέρες είναι πολλέεεεεες....
Italitsa δεν ξερω ακριβως το route του ταξιδιου σου ( ελπιζω να νοικιασετε αυτοκινητο γιατι θα χασετε πολλα αν δεν ) , αλλα η περιοχη ειναι απαραμιλλης ομορφιας.
Οταν γυρισεις με το καλο θα αλλαξεις το nickname σου σε Γαλλιτσα !:haha:
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
ΑΧαχαχαχ εννοειται οτι θα ανεβασω απο το σπιτι !!
Λιγη υπομονη ακομα .... Γιατι η σαλατα με φουα γκρα και το καμαμπερ πριν το γλυκο δεν ηταν σουπερ ???
Το εστιατοριο ηταν ομορφο και σαν χωρος... αχχχχ ποτε παμε παλι ???
Au coin de la rue, Bistrot / Brasserie
Φαίνεται πολύ όμορφοοοο!! :clap::clap: Πωπω περιμένω να δω και το πιάτο τώρα... Και μια ερώτηση ανίδεου εντελώς... Το φουα γκρα τελικά είναι τόσο νόστιμο;; Σκεφτείτε πως δεν τρώω ούτε συκωτάκι κοτόπουλου... Δεν είμαι γενικότερα παράξενη στο φαγητό, με τα εντόσθια έχω μόνο ένα θεματάκι, εγκεφαλικό πιο πολύ...Αλλά αυτο το φουα γκρα σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το δοκιμάσω ειδικά μετά την αποθέωσή του σε ένα στορυ του Traveller...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Φαίνεται πολύ όμορφοοοο!! :clap::clap: Πωπω περιμένω να δω και το πιάτο τώρα... Και μια ερώτηση ανίδεου εντελώς... Το φουα γκρα τελικά είναι τόσο νόστιμο;; Σκεφτείτε πως δεν τρώω ούτε συκωτάκι κοτόπουλου... Δεν είμαι γενικότερα παράξενη στο φαγητό, με τα εντόσθια έχω μόνο ένα θεματάκι, εγκεφαλικό πιο πολύ...Αλλά αυτο το φουα γκρα σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το δοκιμάσω ειδικά μετά την αποθέωσή του σε ένα στορυ του Traveller...
Αν πας στην περιοχη και δε φας φουα γκρα ειναι σαν να ηρθες στην Ελλαδα και δεν εφαγες σουβλακι .... Επιβαλλεται!
Βγαλε απο το μυαλο σου συκωτια και εντοσθια.... Εχει μια βουτηρωδη γευση θα ελεγα , δεν παραπεμπει καθολου σε συκωτι
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αν πας στην περιοχη και δε φας φουα γκρα ειναι σαν να ηρθες στην Ελλαδα και δεν εφαγες σουβλακι .... Επιβαλλεται!
Βγαλε απο το μυαλο σου συκωτια και εντοσθια.... Εχει μια βουτηρωδη γευση θα ελεγα , δεν παραπεμπει καθολου σε συκωτι

Ok διέλυσες κάθε αμφιβολία μου...θα δοκιμάσω!! Ευχαριστώ πολύ πολύ:kiss:
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
νοστιμο μπορει να ναι αλλα δες και αυτα για να εχεις υποψιν σου πως φτανει στο πιατο σου...
Ωχ τώρα γιατί μου το έκανες αυτό;; Τί άσχημες εικόνες...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.576
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom