Γενικά Οικονομικές διακοπές για νεαρό ζευγάρι

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.309
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Η Πάρος επιμένω ότι είναι ένα νησί όχι αχανές με πολύ καλή συγκοινωνία (βασικότατο για άτομα χωρίς μεσον) με πολύ όμορφες παραλίες. Για το οικονομικό υπάρχει πληθώρα επιλογών τόσο στο φαγητό διασκέδαση και διαμονή. Υπάρχουν μια χαρά οικονομικές επιλογές . Το έχω επισκεφθεί ως φοιτητής και μια χαρά είχα περάσει. Φυσικά δεν είναι και η μοναδική επιλογή.
Συμφωνώ, μεγαλουτσικο νησί αλλά με καλή συγκοινωνία.
Πληθώρα επιλογών υπάρχει, π.χ. διαμονή στη Παροικιά. Δεκτό.
Είμαι του δόγματος όμως, όταν είναι να κάνεις κάτι κάντο σωστά.
Να σκάσεις πάρο, και να μη μένεις στη Νάουσα, να μη πας punda beach, να μη παρτάρεις, όντας μάλιστα γύρω στα 20, ε όχι καλύτερα πήγαινε σε ένα άλλο νησί που είναι πιο κοντά στα θέλω σου, κρίμα είναι.
Αλλο αν θα περάσεις καλά, αλλο αν μπορείς ή όχι.
Φυσικά κάθε νησί έχει παραπάνω απο μία όψεις, απλά κάποια πράγματα είναι να τα κάνουμε και στην ηλικία που πρέπει.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς. Ως φοιτητής επισκέφθηκα το νησί, έμεινα Νάουσα, πήγα σε όλες τις παραλίες, ήπια τα ποτάκια μου και έναν σκασμό λεφτά δεν έδωσα. Anyway
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.309
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Δεν διαφωνούμε, ούτε έχουμε αντιπαράθεση.
2 φορές έχω πάει Πάρο, τη γνωρίζω αρκετά καλά. Και με σιγουριά λέω ότι δεν ήταν απο τα φθηνά νησιά που έχω επισκεφτεί. Οτι οτι ήταν πανάκριβο (π.χ. Μύκονος), αλλά δεν ήταν φτηνό σε καμία περίπτωση. Και το αμάξι είναι απαραίτητο αν θες να δεις πολλές παραλίες.
Απαντώ με τα δεδομένα που έθεσαν τα παιδιά στην αρχή του τόπικ.
''Καλή συγκοινωνία, μικρό,οικονομικό,κάπως πιο ήσυχο''.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δεν συζητατε καθολου να νοικιασετε μηχανακι?Θα σας λυσει τα χερια .
 

katerinaki17

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Ικαρία ή Μήλος

Καλησπέρα σε όλους!Ως νέο μέλος της κοινότητας θα ήθελα τη γνώμη σας για αυτά τα δυο νησιά.Είμαστε ζευγάρι φοιτητών και θα θέλαμε για τον φετινό Αύγουστο κάτι οικονομικό που να μην χρειάζεται αυτοκίνητο..Επίσης η ιδέα οργανωμένου camping μας αρέσει.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)
 
Last edited by a moderator:

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Ικαρία ή Μήλος

Καλησπέρα σε όλους!Ως νέο μέλος της κοινότητας θα ήθελα τη γνώμη σας για αυτά τα δυο νησιά.Είμαστε ζευγάρι φοιτητών και θα θέλαμε για τον φετινό Αύγουστο κάτι οικονομικό που να μην χρειάζεται αυτοκίνητο..Επίσης η ιδέα οργανωμένου camping μας αρέσει.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)
Ικαρία χωρίς αυτοκίνητο;Λίγο δύσκολο φαίνεται.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες.

Οικονομικά μπορεί να σας έρθουν οι διακοπές και στα δυο νησιά. Κοπανάνε βέβαια λίγο τις τιμές στα ενοικιαζόμενα αμφότερα (για Ικαρία, αναφέρομαι στην από Ράχες - Αρμενιστή μεριά). Θα πάτε και Αύγουστο... Και στα δυο νησιά χρειάζεται μεταφορικό μέσο, αλλιώς περιορίζεστε αρκετά με τα λεωφορεία. Η Ικαρία δεν έχει οργανωμένο κάμπινγκ. Η Μήλος έχει και όταν είχα μείνει εκεί (πριν καμιά 10ετία :icon_redface:) μου είχε φανεί μια χαρά. Στα πλην του ότι το πιάνει ο βοριάς.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.309
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ικαρία ή Μήλος

Καλησπέρα σε όλους!Ως νέο μέλος της κοινότητας θα ήθελα τη γνώμη σας για αυτά τα δυο νησιά.Είμαστε ζευγάρι φοιτητών και θα θέλαμε για τον φετινό Αύγουστο κάτι οικονομικό που να μην χρειάζεται αυτοκίνητο..Επίσης η ιδέα οργανωμένου camping μας αρέσει.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)
Καλησπέρα & καλως ήρθες.
Νομίζω ότι πρέπει να βρείς εναλλακτική επιλογή.
Θα αδικήσεις σίγουρα τα δυο αυτά νησιά, και την εκδρομή σου κατ επέκταση, αν δεν τα δεις όπως πρέπει. Στη θέση σου θα κοιτούσα κάτι πιο βολικό.
Και δυστυχώς χωρίς αυτοκίνητο δε γίνεται κατ΄εμέ.
Τώρα αν έχεις αυστηρά να διαλέξεις απο τα δυο αυτά, προτίμησε Μηλο.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Η Ικαρια ειναι μεγαλυτερο νησι κ θελει αυτοκινητο. Περσι κινηθηκα στη Μηλο με λεωφορεια. Καλουτσικη συγκοινωνια εχει η Μηλος κ μαλιστα πανε κ σε αρκετες παραλιες. Ειδικα τον Αυγουστο τα δρομολογια αυξανονται. Εχει κ καραβακια πιυ κανουν το γυρο του νησιου κ πανε Κλεφτικο που ειναι σουπερ. Οι παραλιες της Μηλου ειναι καλυτερες απο της Ικαριας κ το νησι εχει περιεργη γεωμορφολογια κ ακτογραμμη.
 

kostas911

Member
Μηνύματα
25
Likes
5
Καλησπερίζω την παρέα μιας και είναι το πρώτο μου μήνυμα εδώ.
Λοιπόν είμαστε ζευγάρι 25 χρονών και ψάχνουμε νησάκι για 5 μέρες διακοπών μέσα στον Αύγουστο.Δεν είμαστε από αυτούς που θέλουν beach parties και χαμό από μπαράκια, περισσότερο θέλουμε όμορφες παραλίες και όμορφα μέρη.Το ιδανικό θα ήταν να βρίσκαμε παραλίες όπως αυτές στις ταινίες με πεντακάθαρα νερά και σπηλιές.:p

Προσανατολιζόμαστε περισσότερο σε Κυκλάδες για φθηνότερα ακτοπλοϊκά από Πειραιά και η διαμονή να μην ξεπερνάει τα 50 την βραδιά ώστε να μπορέσουμε να νοικιάσουμε και όχημα για να απολαύσουμε και να γυρίσουμε καλύτερα το νησί που θα επιλέξουμε.:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.410
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom