Γενικά Οικονομικότεροι ευρωπαϊκοί προορισμοί;

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Mάλτα πως θα πάτε φθηνά; Αφού δεν έχει φθηνά αεροπορικά! Επιπλέον δε τη θεωρώ φθηνή καθώς έχει ως κοινό Βρετανούς με ισχυρή λίρα. Βερολίνο να πάτε.Φθηνά αεροπορικά και φθηνή πόλη. Πράγα-Κρακοβία έχουν πάμφθηνο αλκοόλ και Πορτογαλία είναι ότι ποιο φθηνό μέρος υπάρχει απο τις "μεγάλες" χώρες.
Από Αθήνα ράυαν για Μάλτα τζάμπα σχεδόν, αν κλείσεις δε χοτέλ Σλιέμα τζάμπα και η διαμονή, η πιο φτηνή και ξεκούραστη χειμερινή απόδραση.
 

alltheworld

Member
Μηνύματα
83
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδης
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Απολογούμαι . Λείπω 3 χρόνια απο Ελλάδα και έχω χάσει τα δρομολόγια. Παλιά ήταν 300αρι με Air Malta.
 

patrizia

Member
Μηνύματα
185
Likes
172
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Καλησπέρα παιδιά!
Φέτος η RYAN έχει αυξήσει τις τιμές για Βουδαπέστη όπως και για Μπρατισλάβα και δεν έχει ούτε μία πρωινή πτήση!
Να κλείσω τώρα ή να περιμένω μήπως και αλλάξει κάτι?
Ο Θανάσης που πηγαίνει συχνά εκεί μήπως τα παρακολουθεί και ξέρει κάτι παραπάνω? 'Η κάποιος άλλος?

Ξέχασα να σας πω πως θέλουμε να ταξιδέψουμε Μάιο ή Ιούνιο!
Καλά πέρισυ τα είχε 20-23 Ευρώ αλλά είχαμε μόλις γυρίσει από Ιταλία
 
Last edited by a moderator:

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ξέχασα να σας πω πως θέλουμε να ταξιδέψουμε Μάιο ή Ιούνιο!
Καλά πέρισυ τα είχε 20-23 Ευρώ αλλά είχαμε μόλις γυρίσει από Ιταλία
Δεν τα έχω δει ποτέ κάτω από 80 ευρώ για Βουδαπέστη..Πάντως η Μπρατισλάβα είναι για μονοημερη για κάποιον που πάει Βιέννη και έχει χρόνο για μια μικρή εκδρομή...
 

patrizia

Member
Μηνύματα
185
Likes
172
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Vagar ευχαριστώ για την απάντηση!
Οντως πέρισυ τον Ιούνιο είχε 20-23 Ευρω one way αλλά και άλλα τόσα επιστροφή με πρωινή πτήση στο πήγαινε.
Το θυμάμαι γιατί μου έκανε μεγάλη εντύπωση.
Για Μπρατισλάβα είπα γιατί εγώ ήθελα να πάμε Μπρατισλάβα-Βιέννη ένα ταξίδι (απέχουν γύρω στη 1 1/2 ώρα με λεωφορείο) σε διαφορετικό ταξίδι ίσως Φθινόπωρο.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Vagar ευχαριστώ για την απάντηση!
Οντως πέρισυ τον Ιούνιο είχε 20-23 Ευρω one way αλλά και άλλα τόσα επιστροφή με πρωινή πτήση στο πήγαινε.
Το θυμάμαι γιατί μου έκανε μεγάλη εντύπωση.
Για Μπρατισλάβα είπα γιατί εγώ ήθελα να πάμε Μπρατισλάβα-Βιέννη ένα ταξίδι (απέχουν γύρω στη 1 1/2 ώρα με λεωφορείο) σε διαφορετικό ταξίδι ίσως Φθινόπωρο.
Το έχω κάνει αυτό το ταξίδι με βάση την Βιέννη και ημερήσια εκδρομή στην Μπρατισλάβα με τραίνο...Αν πας πρωί και φύγεις το βράδυ μπορείς να πάρεις μια μεγάλη γεύση από Μπρατισλάβα. Αν μιλάς για one way ticket μπορεί όντως να είχε 25-30 ευρώ αλλά καμιά φορά το πήγαινε είναι δελεαστικό αλλά το γύρνα είναι πανάκριβο...Τους καλοκαιρινούς μήνες το να πας εξωτερικό είναι φτηνό το να γυρίσεις Ελλάδα ακριβοπληρώνεις!!!
 

patrizia

Member
Μηνύματα
185
Likes
172
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Ναι έχεις δίκιο συνήθως έτσι είναι, αλλά ειλικρινά πέρισυ είχε για πολλές μέρες συνδυασμούς φτηνούς πήγαινε έλα αν είχες ευελιξία να λείψεις και καθημερινές.
Φέτος όμως μπορεί να μην το ξανακάνει. Δεν πειράζει και πάλι οικονομικά είναι με τη RYAN.
Εγώ πιο πολύ περίμενα γιατί δεν είχε βάλει πτήσεις που να φεύγουν 9:30 το πρωί όπως περισυ.
Τώρα αρχες Φεβρουαρίου έβαλε μόνο τις δυο μέρες (Κυριακή και Παρασκευή) γύρω στις 12 το μεσημεράκι και τις άλλες (Δευτέρα και Τετάρτη) τις άφησε στις 8 το βράδυ αναχώρηση. Καλά είναι και έτσι.
 

katerinaki17

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Καλημέρα! :) Θα ήθελα τη γνώμη σας για οικονομικούς προορισμούς στην Ευρώπη για ανάμεικτη παρέα νέων τέλη Ιανουαρίου..Η παραμονή θα είναι 4 διανυκτερεύσεις..Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.769
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Νομίζω ότι η Κρακοβία είναι μια καλή επιλογή, δεδομένων και των απευθείας πτήσεων από Αθήνα. 5 μέρες είναι μια χαρά για να κάνετε και τις εκδρομές στα πέριξ.
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Για 4 διανυκτερεύσεις και για νέους είναι καλύτερη νομίζω η Πολωνία. Η Ρουμανία ναι μεν είναι πολύ ομορφη προς Μπρασόφ Σιμπιού αλλά τουλάχιστον όπως την είδα εγώ, δεν έχει τη ζωή της Πολωνίας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.217
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom