Γαλλία Οι Παριζιάνοι / Les parisiens!

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Τhanks Κυρ Πάνο:p
Όχι δεν θα το ξαναπώ!
αχ μακάρι να είναι το Ιραν στο άμμεσο μέλλον.Πλησιάζει η στιγμή για το κάτι διαφορετικό!
Για προγραμμάτισε ένα δεκαήμερο το φθινόπωρο… Είμαι σίγουρος θα σου βγει φθηνότερα από την Πορτογαλλία
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Για προγραμμάτισε ένα δεκαήμερο το φθινόπωρο… Είμαι σίγουρος θα σου βγει φθηνότερα από την Πορτογαλλία
Νοεμβρης είναι καλός μήνας?
Υπάρχει και μεγάλο περιθώριο για να προετοιμάσω την άλλη μεριά!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Το τερματισαμε σημερα με το ασπρομαυρο...Ερωτας.
Στην αφηγηση και στις φωτο,εξακολουθω να βλεπω μια ιδιαιτερη συμπαθεια για την πολη.Θαθελα ενα φωτο ρεπορταζ εναν Ιουνη που ειναι στα καλιτερα του.Ευχαριστω..
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Μπράβο Γιάννη! Πάντα τέτοια! Πολύ όμορφη η ιστορία σου! Νομίζω το Παρίσι ανέδειξε και το φωτογραφικό σου ταλέντο (πιο πολύ απ΄ το Λονδίνο... Τυχαίο; ;))

Πολύ όμορφη φωτο-ιστορία. Με κάνει να αναπολώ την πρόσφατη τελευταία μου φορά στην πόλη! Μία επισήμανση μόνο, οι σκάλες στο Πομπιντού υπήρχαν από παλιά στη θέση που τις είδες.
rogers30.jpg

Έτσι ακριβώς! Γι' αυτό το Πομπιντού υπήρξε εξαιρετικά καινοτόμο αρχιτεκτονικά. Όλα τα απαραίτητα (σκάλες, καλώδια, υδραυλικά, κλιματισμός, σωληνώσεις κλπ) τοποθετήθηκαν στο εξωτερικό μέρος του κτηρίου, αφήνοντας άφθονο λειτουργικό χώρο εσωτερικά.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.096
Likes
23.953
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Μπράβο, Γιάννη. Καταπληκτική γραφή και θαυμάσιες φωτογραφίες, ιδίως οι ασπρόμαυρες.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Νοεμβρης είναι καλός μήνας?
Υπάρχει και μεγάλο περιθώριο για να προετοιμάσω την άλλη μεριά!
Τέλη Οκτώβρη αρχές Νοέμβρη καλύτερα. Μετά πλακώνουν και τα κρύα.
Τι να προετοιμάσεις... Στην περίπτωση του Ιράν τα λέμε τσεκουράτα: "Αποφασίζομεν και διατάσσομεν πάμε Ιράν" Καιρός να απαρνηθείτε τη γηραιά ήπειρο
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Το τερματισαμε σημερα με το ασπρομαυρο...Ερωτας.
Στην αφηγηση και στις φωτο,εξακολουθω να βλεπω μια ιδιαιτερη συμπαθεια για την πολη.Θαθελα ενα φωτο ρεπορταζ εναν Ιουνη που ειναι στα καλιτερα του.Ευχαριστω..
Mα φυσικά και το συμπαθώ ;) Εννοείται καλοκαίρι θα ήταν άλλη η απόλαυση της πόλης αλλά φωτογραφικά νομίζω η μουντίλα και ο χειμώνας δημιουργεί ομορφότερα κάδρα στο Παρίσι!
Μπράβο Γιάννη! Πάντα τέτοια! Πολύ όμορφη η ιστορία σου! Νομίζω το Παρίσι ανέδειξε και το φωτογραφικό σου ταλέντο (πιο πολύ απ΄ το Λονδίνο... Τυχαίο; ;))
χμ δεν συμφωνώ:D Οι ασπρόμαυρες είναι άλλη κατηγορία και δημιουργούν μια καλλιτεχνική αίσθηση. Και όπως είπα ταιριάζει στην πόλη. Όμως βλέποντας και συγκρίνοντας τις κανονικές φωτογραφίες συνολικά με τα τοπία, τα κτίρια, το ποτάμι οι φωτογραφίες του Λονδίνου από το δικό μου υλικό είναι κλάσεις ανώτερες!

Ευχαριστούμε και για την ιστορική φωτο με το Πομπιντού. Έκανα την διόρθωση στην λανθασμένη μου πληροφορία για την σκάλα!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Μια καλή mod να μεταφέρει την ιστορία στις ολοκληρωμένες.
Μερσί :D
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Βρε Γιάννη, όταν πήγα Παρίσι πριν κάποια χρόνια τέσσερις μέρες έκατσα κι εγώ, αλλά δεν είδα ούτε τα μισά από όσα επισκέφτηκες! Μπράβο ρε θηρίο! :p

Οι φωτογραφίες καταπληκτικές όπως πάντα και οι πληροφορίες πολύ χρήσιμες!
Άντε και εκτός Ευρώπης το επόμενο! :p
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Βρε Γιάννη, όταν πήγα Παρίσι πριν κάποια χρόνια τέσσερις μέρες έκατσα κι εγώ, αλλά δεν είδα ούτε τα μισά από όσα επισκέφτηκες! Μπράβο ρε θηρίο! :p

Οι φωτογραφίες καταπληκτικές όπως πάντα και οι πληροφορίες πολύ χρήσιμες!
Άντε και εκτός Ευρώπης το επόμενο! :p
Ε το μυστικό είναι γνωστό. Δεν καθόμαστε πολύ ώρα σε μουσεία ή δεν επισκεπτόμαστε καθόλου μουσεία:D
Δεν λέω θα ήθελα να δω το Πομπιντού, το Ορσέ, το Ροντέν το Invalides και πόσα ακόμα αλλά είναι παγίδα! Ναι το Παρίσι έχει εξαιρετικά μουσεία αλλά τι να προλάβεις να δεις από την πόλη αν τριγυρνάς με τις ώρες στα μουσεία. Οπότε προτιμώ τέτοιου τύπου Ευρωπαικές γνωριμίες!

Το εύχομαι;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.799
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom