Οι ωραιότεροι πεζόδρομοι

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Στουτγγαρδη Königstrasse...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ενας απο τους ομορφοτερους πεζοδρομους που εχω περπατήσει ειναι η Χαουπτστρασε στην παλια Χαιδελβεργης.
Ειναι ενας απο τους μεγαλύτερους της ευρωπης και σιγουρα της Γερμανίας με μηκος περι τα 2 χλμ αν θυμάμαι καλα. Περα απο τα εμπορικα δεσποζουν πανρμορφα κτιρια αναγενησιακης και μεσωνειακης εποχης.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
La Rambla,Βαρκελωνη, Αγ.Νικολάου,Πάτρα
αν μου επιτρέπεις μια επισήμανση,η αγιου νικολαου είναι πεζοδρομος μονο στο κατω μερος ...... τωρα πια ο βασικός πεζοδρομος της πατρας κατα μηκους του κεντρου της πολης είναι η ρήγα φεραιου....και η αληθεια είναι οτι εδωσε αλλη οψη στην πολη!!!......παρεπιπτοντως να πω οτι μου φαινεται οτι και στα γιαννενα εγιναν περισσοτεροι πεζοδρομοι στο κέντρο της πολης τελευταια,και ομορφυνε πολύ το κέντρο....(έτσι κι αλλιώς τα γιαννενα είναι απο της ωραιοτερες πολεις της χωρας μας για τα δικά μου γούστα)
στα εκτος συνορων ενας πεζοδρομος που μου αρεσε πολύ ειναι της χαιδεμβέργης....
στη λεωφορο ιστικλαλ, παροτι συνυπάρχουν το καλτ με το couleur locale ,τις μαζες των τουριστών,χρώματα ,αρώματα και υπέροχα ιστορικά κτιρια δημιουργώντας μια σουρεαλ εικονα καμμιά φορα,παραμένει για μένα ένας απο τους πιο ενδιφέροντες και γοητευτικους πεζοδρομους
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
μου άρεσε πάρα πολύ ο πεζόδρομος στο Salzburg. Gedreidegasse αν θυμάμαι καλά..


Edit: Τώρα είδα ότι αναφέρθηκε και από τον snow
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom