Οι 20 καλυτερεs περιοχεs για σνορκελιν

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.314
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
..το πιο ωραίο.snorkeling που έχω κάνει είναι στα νησιά pipii στην ταυλανδη ....μου είχες πει ότι είχες πάει στην σαονα άξιζε το snorkeling εκεί?,βλέπω δεν το έχεις συμπεριλάβει μέσα στις 10 επιλογές σου.
Στην εκδρομή στα Πιπι και το δικό μας σκάφος είχε σταματήσει για σνόρκελ και μάλιστα μέσα στη Maya bay, όπου δεν υπήρχε άλλο σκάφος το μακρινό 2001! Και στην παραλία όταν βγήκαμε ζήτημα να ήμασταν 10 άτομα όλοι κι όλοι. Ωραίες εποχές... Όντως ήταν πανέμορφα και ήταν το πρώτο μου ταξίδι και σνόρκελ σε εξωτικό μέρος οπότε φαντάζεσαι οτι έπαθα πλάκα!

Τώρα στο Σαόνα πήγαμε με καταμαράν το οποίο δε σταμάτησε πάρα μόνο στην παραλία. Στο γυρισμό με ταχύπλοο σταματήσαμε στη φυσική πισίνα που ήταν γεμάτη αστερίες κι εκεί βάλαμε μάσκες να τους δούμε, αλλά δεν είχε ύφαλο. Αστερίες στην άμμο, αυτό μόνο. Η περιοχή Hollywood στα Bocas del Torro του Παναμά ήταν πολύ πιο εντυπωσιακή.
Τώρα στη λίστα με το καλύτερο σνόρκελ θα έβαζα και τα νησιά San Blas του Παναμά. Όνειρο πάνω και κάτω από το νερό!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.314
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Το έχω ξαναγράψει εδώ ότι αυτά που είδα στο μεγάλο Κοραλιογενές Φράγμα της Αυστραλίας μου προκάλεσαν υπέροχη συγκίνηση. Δε λέω ότι είναι το καλύτερο του κόσμου, γιατί δεν έχω πάει και σε τόσο πολλούς βυθούς.
Δεν έχεις πάει σε πολλά, αλλά έχεις πάει στα καλύτερα o_OΠιστεύω οτι πρέπει να είναι ότι καλύτερο το να βρεθείς στο μεγάλο Κοραλλιογενές Φράγμα, θα μπορούσα να πάω στην Αυστραλία μόνο για αυτό :)
Στο Σεμπού εννοείς στο Oslob με τους φαλαινοκαρχαρίες, δυστυχώς όταν πήγα εγώ δεν ήταν γνωστό, δεν είχα διαβάσει εκ των προτέρων, αλλά κι εκεί δεν διαφήμιζαν κάποια εκδρομή πουθενά. Τέλος πάντων είχα πάει και εποχή που δεν εμφανίζονται, οπότε ok
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκουαδορ,περου
Στην εκδρομή στα Πιπι και το δικό μας σκάφος είχε σταματήσει για σνόρκελ και μάλιστα μέσα στη Maya bay, όπου δεν υπήρχε άλλο σκάφος το μακρινό 2001! Και στην παραλία όταν βγήκαμε ζήτημα να ήμασταν 10 άτομα όλοι κι όλοι. Ωραίες εποχές... Όντως ήταν πανέμορφα και ήταν το πρώτο μου ταξίδι και σνόρκελ σε εξωτικό μέρος οπότε φαντάζεσαι οτι έπαθα πλάκα!

Τώρα στο Σαόνα πήγαμε με καταμαράν το οποίο δε σταμάτησε πάρα μόνο στην παραλία. Στο γυρισμό με ταχύπλοο σταματήσαμε στη φυσική πισίνα που ήταν γεμάτη αστερίες κι εκεί βάλαμε μάσκες να τους δούμε, αλλά δεν είχε ύφαλο. Αστερίες στην άμμο, αυτό μόνο. Η περιοχή Hollywood στα Bocas del Torro του Παναμά ήταν πολύ πιο εντυπωσιακή.
Τώρα στη λίστα με το καλύτερο σνόρκελ θα έβαζα και τα νησιά San Blas του Παναμά. Όνειρο πάνω και κάτω από το νερό!
Και εμένα go 2 beach ήταν το πρώτο εξωτικό ταξίδι και πρώτη φορα που έκανε snorkeling , ήταν όντως εντυπωσιακως ο βυθός εκεί , ακόμα θυμάμαι ότι καθόμουν τόση ώρα στο νερό με την μάσκα και τον αναπνευστηρα και μπήκα από τους τελευταίους στο ταχύπλοο . Θα googlaro να δω που είναι αυτά τα νησιά που πήγες στον Παναμά 😃
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom