Οι top 10 κουζίνες με τη μεγαλύτερη ζήτηση διεθνώς!

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
, στο Βερολίνο έχω φάει το καλύτερο βιετναμέζικο της ζωής μου κι είχα και πολλά να διαλέξω. Εδώ (Ελλάντα) γιοκ...
Αντρεσσα απ το βιετναμεζικο στο Βερολινο ή εστω ονομα μηπως θυμασαι; Δεν εχω δοκιμασει ποτε για να μαι ειλικρινης την κουζινα αυτη, αλλα μιας κ θα παω Berlin ειμαι πολυ περιεργη να την γευτω.:)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ύστερα από πολλά τεστ π.χ BBC - Science & Nature - Human Body and Mind - Mind - Supertasters test και τρομακτική μελέτη της γλώσσας μου κατέληξα ότι είμαι normal taster...

Sent from my awesome iPad using fabulous Travel stories app
Το εκανα και γω!!
Ειμαι supertaster!!!!!!!!!!!!
εεε οχι ρε παιδια!!
Τρελλαινομαι για τον καφε και το σπανακι !! Το γκρειπφρουτ δεν μ'αρεσει οκ, ουτε τα λαχανακια Βρυξελλων!!
Τι να πω δεν με εχω για supertaster
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αγαπητοί Supertasters και επίδοξοι supertasters, σοβαρευτείτε. Μιλάμε για άλλη μια "κατηγοριοποίηση" ανθρώπων επιπέδου... ζωδιακού κύκλου!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αγαπητοί Supertasters και επίδοξοι supertasters, σοβαρευτείτε. Μιλάμε για άλλη μια "κατηγοριοποίηση" ανθρώπων επιπέδου... ζωδιακού κύκλου!
Αστα αυτα και κανε το τεστ !!!
:haha::haha::haha:
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Νομίζω οτι θα συμφωνήσω με τον taver! To έκανα κι εγώ με έβγαλε supertaster αλλά χωρίς αλκοόλ και καφέ δεν ζω με τίποτα. Και στο κάτω κάτω για να εκτιμήσεις ένα καλό κρασί ή ένα απόσταγμα πάλι δεν πρέπει να έχεις διευρυμένα κριτήρια γεύσης;:roll:

Άσχετο: Yorgos στον Chau's πήγες; Θα με ενδιέφερε πολύ η γνώμη σου
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Best Vietnamese in Berlin - Review of Monsieur Vuong, Berlin, Germany - TripAdvisor

Δε δέχεται κρατήσεις, σερβίρει μόνο 5 κυρίως πιάτα (κάθε μέρα διαφορετική πεντάδα), το οποίο συνήθως είναι ένδειξη καλού εστιατορίου (αυτά τα μενού των 80 κυρίως πιάτων είναι κατά 95% απαράδεκτα), μπορεί να χρειαστεί να κάνεις ουρά (το χειμώνα βγάζει σόμπες απέξω και σερβίρει δωρεάν gluwein για όσους περιμένουν, το καλοκαίρι δεν ξέρω τι κάνει) και είναι και απίστευτα φτηνό, σαν να κλέβεις Εκκλησία νιώθεις, πράγμα συνηθισμένο στο Βερολίνο, για μένα την πιο value for money πρωτεύουσα της Δυτικής Ευρώπης (μακράν και ασυζητητί). Το σέρβις πολύ γρήγορο και το dress code χαλαρό. Οργασμός στο στόμα ο τύπος. Η καλύτερη χρήση τζίντζερ που έχω δει ποτέ. Εξαιρετικά κοκτέιλ και φυσικοί χυμοί.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αγαπητοί Supertasters και επίδοξοι supertasters, σοβαρευτείτε. Μιλάμε για άλλη μια "κατηγοριοποίηση" ανθρώπων επιπέδου... ζωδιακού κύκλου!
Ναι ρε, τι σχέση έχει αυτό με τους supertasters; Αυτό είναι τεστ από τη Μανίνα και τη Σούπερ Κατερίνα...
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
'Ημουν σίγουρη οτι αυτό θα πρότεινες...ξύνεις πληγές...Βερολίνο πήγα με την πιο ξενέρωτη στο φαγητό φίλη μου που μπορεί να υπάρξει κι επειδή ήμουν και με το φίλο μου της κάναμε τα χατίρια ώστε να αισθάνεται άνετα...οπότε Monsieur Vuong...γιοκ...:(:(:(
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Αγαπητοί Supertasters και επίδοξοι supertasters, σοβαρευτείτε. Μιλάμε για άλλη μια "κατηγοριοποίηση" ανθρώπων επιπέδου... ζωδιακού κύκλου!
PTC/PROP tasting: anatomy, psychophysics, and ... [Physiol Behav. 1994] - PubMed - NCBI

Supertasting and PROP bitterness depends on more... [Chem Senses. 2008] - PubMed - NCBI

PROP (6-n-Propylthiouracil) Supertasters and the Saltiness of NaCl - BARTOSHUK - 2006 - Annals of the New York Academy of Sciences - Wiley Online Library

και πολλά άλλα...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Ναι ρε, τι σχέση έχει αυτό με τους supertasters; Αυτό είναι τεστ από τη Μανίνα και τη Σούπερ Κατερίνα...
Mανινα;Να κατι τετοια λες και αποκαλυπτεις ηλικιες;) Την καλυτερη ψαροσουπα παντως την εφαγα στο Περου. Εξαισια!
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αγαπητοί Supertasters και επίδοξοι supertasters, σοβαρευτείτε. Μιλάμε για άλλη μια "κατηγοριοποίηση" ανθρώπων επιπέδου... ζωδιακού κύκλου!
Όσο και το να είσαι αριστερόχειρας ή έγχρωμος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom