Οι top 10 κουζίνες με τη μεγαλύτερη ζήτηση διεθνώς!

Sofia K.

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αγια Γαληνη
...ποιος ξέρει μπορεί να είχαν δοκιμάσει αρκετά άσχημα "πιάτα" πριν φτάσουν εκεί :p
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Μια λίστα από τις πολλές είναι, όχι Ευαγγέλιο. Απλά έτσι για το τζερτζελο τη βάζω!

https://www.google.com/url?sa=t&sou...UQFnoECAsQAQ&usg=AOvVaw30x9K3nQB8oZpLM2s5ec28
Τη πήρε κι εμένα το μάτι μου και μου έκανε εντύπωση.
Η Βιετναμέζικη εκτός 50δας; Δε γίνονται αυτά!:mad:
Επίσης πολύ χαμηλά για την Τουρκία.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Τα 100 χειρότερα πιάτα σύμφωνα με ψήφους 250.000 χρηστών λέει. Δεν είχα ιδέα ότι υπάρχει μαϊντανοσαλάτα. Γκούγκλαρα με δυσπιστία για να επαληθεύσω ότι η πατρίδα μας είναι υπεύθυνη για ένα τόσο διαβολικό κατασκεύασμα.

1705750448166.png


Εδώ όλη η λίστα με περιγραφές. Κάποια φαγητά είναι αστείο να βρίσκονται σε τέτοια λίστα.

100 Worst Rated Foods in the World
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Τα 100 χειρότερα πιάτα σύμφωνα με ψήφους 250.000 χρηστών λέει. Δεν είχα ιδέα ότι υπάρχει μαϊντανοσαλάτα. Γκούγκλαρα με δυσπιστία για να επαληθεύσω ότι η πατρίδα μας είναι υπεύθυνη για ένα τόσο διαβολικό κατασκεύασμα.

View attachment 451889

Εδώ όλη η λίστα με περιγραφές. Κάποια φαγητά είναι αστείο να βρίσκονται σε τέτοια λίστα.

100 Worst Rated Foods in the World
Εχουν στη λιστα την Κακαβια. Αδυνατω να πιστεψω οτι σουπα με φρεσκο ψαρι ειναι κακο πιατο. Προκειται για τυπους που τη βγαζουν με χαμπουργκερ προφανως.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Εχουν στη λιστα την Κακαβια. Αδυνατω να πιστεψω οτι σουπα με φρεσκο ψαρι ειναι κακο πιατο. Προκειται για τυπους που τη βγαζουν με χαμπουργκερ προφανως.
Αυτό ακριβώς ήθελα να πω! Κακό πιάτο η κακαβιά? Θα μας τρελάνουν?
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Υπάρχουν πολλοί ψαροσουπο haters. Είμαι ένας από αυτούς! Φυσικά μπορώ να σκεφτώ 100 πιάτα χείροτερα από την κακαβιά.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Εχουν στη λιστα την Κακαβια. Αδυνατω να πιστεψω οτι σουπα με φρεσκο ψαρι ειναι κακο πιατο. Προκειται για τυπους που τη βγαζουν με χαμπουργκερ προφανως.
Αυτό ακριβώς, φρέσκο και μεγάλο συνήθως ψάρι.
Ακόμα κι εγώ που με την ψαρόσουπα είμαι μαλωμένος, έχω φάει σε μια ταβερνάρα στο Λασίθι τέσσερα πιάτα κακαβιά. Μιλάμε για έπος!
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
810
Likes
10.188
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Δεν είχα ιδέα ότι υπάρχει μαϊντανοσαλάτα.
Και όμως υπάρχει και δεν είναι τόσο κακή για να μπαίνει σε τέτοια λίστα.Οταν βρεθείς στη Θεσσαλονίκη μπορείς να την δοκιμάσεις στον ΖΥΘΟ και να την βαθμολογήσεις ανάλογα :)
Σαλάτα.JPG



Ακόμα κι εγώ που με την ψαρόσουπα είμαι μαλωμένος, έχω φάει σε μια ταβερνάρα στο Λασίθι τέσσερα πιάτα κακαβιά
@psilos3 Η κακαβιά ήταν το καθημερινό φαγητό των ψαράδων στα καΐκια. Παραδοσιακά γινόταν με ό,τι βγάζει η θάλασσα,τα ιδανικά όμως ψάρια για παχύρρευστη κακαβιά είναι τα πετρόψαρα,μικρά ψάρια δηλαδή.Η ψαρόσουπα γίνεται και με μεγάλα ψάρια.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
@psilos3 Η κακαβιά ήταν το καθημερινό φαγητό των ψαράδων στα καΐκια. Παραδοσιακά γινόταν με ό,τι βγάζει η θάλασσα,τα ιδανικά όμως ψάρια για παχύρρευστη κακαβιά είναι τα πετρόψαρα,μικρά ψάρια δηλαδή.Η ψαρόσουπα γίνεται και με μεγάλα ψάρια.
Έχεις δίκιο, εγώ μίλησα μόνο για Λασήθι και συγκεκριμένα στη Χιόνα (φοβερή παραλία επίσης), όπου έφτιαχναν την κακαβιά αποκλειστικά με μεγάλα ψάρια τα οποία μετά σου σερβίρουν ξεχωριστά.
Αν ξέρει κανένας Κρητικός θα μας διαφωτίσει.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom