ΗΠΑ Ολιγοήμερο ταξίδι στην Νέα Υόρκη...

Nikoletta!

Member
Μηνύματα
46
Likes
109
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Από καθόλου Νέα Υόρκη, 5 βράδια είναι μια χαρά! 😊 Κάντε ένα πρόγραμμα από πριν για τις μέρες που θα έχετε και κλείστε εισιτήρια για όσα θέλετε να δείτε και να κάνετε για να μη χάσετε χρόνο στις ουρές.
 

gdanias

Member
Μηνύματα
12
Likes
21
Από καθόλου Νέα Υόρκη, 5 βράδια είναι μια χαρά! 😊 Κάντε ένα πρόγραμμα από πριν για τις μέρες που θα έχετε και κλείστε εισιτήρια για όσα θέλετε να δείτε και να κάνετε για να μη χάσετε χρόνο στις ουρές.
Από δραστηριότητες σκεφτόμαστε τις εξής: ένα αγώνα NBA, μια παράσταση στο Broadway, το empire state, τη βολτα με το καραβάκι στο Elis island και ίσως την εμπειρία με το ελεικόπτερο (αλλά αυτό θα δείξει). Καμία άλλη πρόταση ?
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Την πρώτη φορά πήγα 9 ημέρες... Τώρα τον Απρίλη θα πάω μια εβδομάδα. Σε 5 ημέρες θα δεις τα πολύ βασικά αλλά θα πάρεις γεύση. Σεπτέμβρη δεν έχει nba είναι κι λόγος που εγώ θα πάω Απρίλη αυτή τη φορά. Άφησε το ελικόπτερο που είναι πανάκριβο και κρατάει 15'και πήγαινε σε κάποιο observatory. Σίγουρα πρέπει να δεις το central park και να πας για ψώνια.. Στην Αμερική είναι αμαρτία να μην ψωνίσεις. Διάβασε από τις ιστορίες που υπάρχουν εδώ και διάλεξε όσα πιστεύεις θα σου αρέσουν
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Κάπου ειχε πάρει το μάτι μου μεταφορά από το αεροδρόμιο στο Manhattan με ελικόπτερο μέσω uber προσφορά κοντά στα 100 δολάρια.
 

Nikoletta!

Member
Μηνύματα
46
Likes
109
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Από δραστηριότητες σκεφτόμαστε τις εξής: ένα αγώνα NBA, μια παράσταση στο Broadway, το empire state, τη βολτα με το καραβάκι στο Elis island και ίσως την εμπειρία με το ελεικόπτερο (αλλά αυτό θα δείξει). Καμία άλλη πρόταση ?
Όλα αυτά που γράφεις εννοείται ναι! Από παράσταση Broadway θα σου πρότεινα το Phantom of the Opera, άξιζε πάρα πολύ! Εκτός από το Empire State που κατά τη γνώμη μου να πας την ώρα του ηλιοβασιλέματος ώστε να δεις θέα και με τέλεια χρώματα και μετά το Manhattan με τα φώτα, θα σου πρότεινα και το Top of the Rock. Πρωί είναι καλύτερα, μέσα στη θέα έχει το Empire State και πανοραμική το Central Park. Αν θες να κάνεις μερικά βήματα σε γυάλινο πάτωμα και από κάτω το κενό, τσέκαρε και το the Edge.
Κατα τ'άλλα, σίγουρα Central Park για ατελειώτες βόλτες, αν έχεις χρόνο κάνε και βαρκάδα στη λίμνη, είναι τέλεια!
Βrooklyn bridge οπωσδήποτε να τη διασχίσεις και να χαζέψεις το skyline του Manhattan.(κάνε τη διαδρομή από το Μπρούκλιν προς το Μανχάταν για να έχεις τη σωστή θέα).
Πιες τα ποτάκια σου σε κάποιο rooftop bar. Εγώ ξετρελάθηκα και προτείνω 3:
1) Rooftop Bar NYC - New York's largest indoor and outdoor bar ,
2) The Skylark | Manhattan's Premier Rooftop Cocktail Lounge ,
3) DEAR IRVING
Γενικά η λίστα με το τι να κάνεις στη Νέα Υόρκη δεν τελειώνει ποτέ! 😊
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.263
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom