Ομορφοτερες ελληνικες παραλιες.

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Δεν εχω παει σε πααααρα πολλες παραλιες..κυριως επειδη δεν εχω γυρισει πολυ τα ελληνικα νησια. Πανω ομως απο τις παραλιες κ της Χαλκιδικης και του Πηλειου :cool: (που ειναι κ καταγωγες μου) βαζω μια παραλια!!!!Σε αυτή που πηγα κι εμεινα με το στομα ανοιχτο..δεν πιστευα στα ματια μου..!:shock::shock:
Κι αυτη ειναι το Ελαφονησι στην Κρητη!!! Απλα μαγευτικο!!! (σημειωση:ημουν τυχερη κ δε φυσουσε!)
@ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ..φετος θα παω κ Μπαλο:clap:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Δεν εχω παει σε πααααρα πολλες παραλιες..κυριως επειδη δεν εχω γυρισει πολυ τα ελληνικα νησια. Πανω ομως απο τις παραλιες κ της Χαλκιδικης και του Πηλειου :cool: (που ειναι κ καταγωγες μου) βαζω μια παραλια!!!!Σε αυτή που πηγα κι εμεινα με το στομα ανοιχτο..δεν πιστευα στα ματια μου..!:shock::shock:
Κι αυτη ειναι το Ελαφονησι στην Κρητη!!! Απλα μαγευτικο!!! (σημειωση:ημουν τυχερη κ δε φυσουσε!)
@ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ..φετος θα παω κ Μπαλο:clap:
Nα πας Μαριζακι στο Μπαλο...αλλα τελος του αλλου μηνα αντε μεχρι τον Ιουνιο
Φυσικα θα αποφυγεις τη Κυριακη και τους μηνες Ιουλιο και Αυγουστο ....μη το σκεφτεις καθολου.......αν θες να μην αλλαξεις γνωμη που αποφασισες να πας....
Θα σου προτεινα με καραβακι που φευγει απο το Καστελλι και σε παει και στη Γραμβουσα που θα κανεις τη καρδια σου πετρα και θα ανεβεις μεχρι το καστρο.....γιατι η θεα θα σε αποζημιωσει......
Τωρα αν εχεις τζιπ πας και οδικως αλλα δεν το συνιστω να ανεβεις και να κατεβεις το βουνο.......το μονο που θα σε χαροποιησει μετα ειναι η ζυγαρια σου....απο τις θερμιδες που θα καψεις στην αναβαση...:bleh::bleh:
Υπαρχει μια φωτο στο διαγωνισμο που φαινεται ο Μπαλος απο ψηλα...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πραγματικα δεν καταλαβαινω τι αρεσει σε πολυ κοσμο σε αυτη την παραλια!Και το λεω εγω που ζω στν Αχαια και θα μπορουσαμε να πουμε οτι ειναι απ τα μερη μου!Οκ...το δασος της στροφιλιας ειναι μια ομορφια τεραστια στην περιοχη!Η παραλια κατα τα αλλα ειναι μια κλασσικη αμμωδης παραλια,που ΠΑΝΤΑ μετα τις εντεκα το πρωι η θαλασσα ανακατευεται και μοιαζει με βουρκο....
Tο πιστευεις οτι ενα χρονο ζουσα Πατρα και δεν εκατσε ποτε η φαση να παω σε αυτη την παραλια?Οποτε ουτε καν σε φωτογραφια την εχω δει για να εχω αποψη.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δεν εχω παει σε πααααρα πολλες παραλιες..κυριως επειδη δεν εχω γυρισει πολυ τα ελληνικα νησια. Πανω ομως απο τις παραλιες κ της Χαλκιδικης και του Πηλειου :cool: (που ειναι κ καταγωγες μου) βαζω μια παραλια!!!!Σε αυτή που πηγα κι εμεινα με το στομα ανοιχτο..δεν πιστευα στα ματια μου..!:shock::shock:
Κι αυτη ειναι το Ελαφονησι στην Κρητη!!! Απλα μαγευτικο!!! (σημειωση:ημουν τυχερη κ δε φυσουσε!)
@ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ..φετος θα παω κ Μπαλο:clap:
Περιμενω εντυπωσεις μετα......
Ο Μπαλος μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο το Ελαφονησι.Εμεις καναμε το χωματοδρομο με τζιπ και μετα καναμε αυτη την φοβερη αναβαση-καταβαση.Ειναι οντως μανικι ..αλλα η θεα απο ψηλα ειναι ολα τα λεφτα.:clap:
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
ετοιμαζομουν να παω με το πεζο μου..αλλα..θα προτιμησω καραβακι!:D
εχω ακουσει κι εγω τα καλυτερα..για να δουμε..θα ανεβει στο νουμερο ενα τον προτιμησεων μου?!;)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
ετοιμαζομουν να παω με το πεζο μου..αλλα..θα προτιμησω καραβακι!:D
εχω ακουσει κι εγω τα καλυτερα..για να δουμε..θα ανεβει στο νουμερο ενα τον προτιμησεων μου?!;)
Εγω παντως θα τολμησω να πω οτι -παντα μιλωντας για τον εαυτο μου βεβαια-την θεωρω την ωραιοτερη παραλια απ οσες εχω παει μεχρι στιγμης.Αν τωρα στο μελλον παω σε καποια καλυτερη ...επιφυλλασομαι....
Αλλα so far ..απλα δεν παιζεται!:clap:
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Να καταθέσω κι εγώ την αποψή μου.
Παραλία Κορακιά στο Πόρτο Χέλι,
η ομορφότερη κατ εμέ.Όσες φορές κι αν έχω πάει
ποτέ μα ποτέ δεν έχω συναντήσει περισσότερους
από 15 ανθρώπους.Φταίει μάλλον το ότι ο δρόμος
είναι ένας πολύ άσχημος χωματόδρομος.
Στο νησάκι απέναντι πηγαίνεις με τα πόδια
για να μαζέψεις κοχύλια.
Παράδεισος!!:lol:
 

Loca Corazon

Member
Μηνύματα
106
Likes
41
Να καταθέσω κι εγώ την αποψή μου.
Παραλία Κορακιά στο Πόρτο Χέλι,
η ομορφότερη κατ εμέ.Όσες φορές κι αν έχω πάει
ποτέ μα ποτέ δεν έχω συναντήσει περισσότερους
από 15 ανθρώπους.Φταίει μάλλον το ότι ο δρόμος
είναι ένας πολύ άσχημος χωματόδρομος.
Στο νησάκι απέναντι πηγαίνεις με τα πόδια
για να μαζέψεις κοχύλια.
Παράδεισος!!:lol:

Συμφωνώ και επαυξάνω με την Ντίνα! Μαζί μαζεύαμε κοχύλια!

Επίσης επειδή πρέπει να παινέψουμε και το "σπίτι" μας .... έχω να προτείνω την παραλία Καλαδί στα Κύθυρα! Δύο μικρά συνεχόμενα κολπάκια απίστευτης ομορφιάς! Όταν η θάλασσα είναι ήρεμη το μέρος είναι μια μαγεία! Χρειάζεται λίγη προσπάθεια για να κατέβεις και να ανέβεις τα ... αρκετά σκαλοπάτια αλλά πιστέψτε με ότι αξίζει τον κόπο!
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
Μερικες απ τις ομορφοτερες παραλιες,ολες στη Χαλκιδικη και συγκεκριμενα Σιθωνια.
-Νησι Διαπορος(Βουρβουρου)
-Καρυδι(Βουρβουρου)
-Καβουροτρυπες(κοντα σε Αρμενιστη και Πλατανιτσι)
-Τρανη Αμμουδα(Αγιος Νικολαος)
-Ακτη Καλογριας
-Καλαμιτσι
-Λιβροχιο(Αγιος Νικολαος)
-Ακτη Σαλονικιου
-Λιβαρι(Βουρβουρου)
-Λατουρα(Ορμος Παναγιας)
-Αι Γιαννη(Νικητη)
Υπαρχουν παρα πολλες ακομα πιο μικρες αλλα με ιδιαιτερη ομορφια σε ολο το μηκος της ακτης απο τον Αγιο Νικολαο,Βουρβουρου,Τρισκα,Ζωγραφου,Αρμενιστη,Σαρτη,Πορτο Κουφο,Τορωνη,Μαρμαρα μεχρι Μεταμορφωση.Yeah man!
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
πολλες καλες παραλιες στην Ελλαδα, ειδικοτερα η Λευκαδα νομιζω εχει αρκετες απο αυτες....
Εγω θα αναφερθω στο Αγιοφυλλι στη Λευκαδα το οποιο πετυχα με 2-3 παρεες και ηταν απιστευτα :lol:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Για μένα οι ομορφότερες ελληνικές παραλίες είναι αυτές στις οποίες δεν υπάρχει πρόσβαση από δρόμο, αλλά τις προσεγγίζεις μόνο με βάρκα και όπου ο κόσμος είναι από καθόλου έως ελάχιστος.

Δε μου αρέσει η άμμος (μόνο στις φωτογραφίες), αλλά τρελλαίνομαι με τα βαθιά, σε πράσινο ή γαλάζιο χρώμα νερά αυτών των "κρυμμένων" παραλιών.
 
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Τσεχια
Ταξίδι-Όνειρο
Πουκετ
Tο πιστευεις οτι ενα χρονο ζουσα Πατρα και δεν εκατσε ποτε η φαση να παω σε αυτη την παραλια?Οποτε ουτε καν σε φωτογραφια την εχω δει για να εχω αποψη.
Κατα τη γνωμη μου δεν χανεις τιποτα...Ενας σωρος απο δηθεν γκομενες και κατι τυπους που περπατανε φουσκωτοι-φουσκωτοι γλιτσιασμενοι απο το λαδι κατα μηκος της παραλιας και πολλοι πολλοι αλλοδαποι....γενικα εγω ειμαι φαν της πετρας-βραχου-χαλικίου!Σιχαινομαι την αμμο που κολλαει πανω σου και στη συγκεκριμενη παραλια δεν βρισκεις ΠΟΤΕ ξαπλωστρα........!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.528
Μέλη
38.925
Νεότερο μέλος
aggelikik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom