Ομορφοτερες ελληνικες παραλιες.

Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Τσεχια
Ταξίδι-Όνειρο
Πουκετ
Για μένα οι ομορφότερες ελληνικές παραλίες είναι αυτές στις οποίες δεν υπάρχει πρόσβαση από δρόμο, αλλά τις προσεγγίζεις μόνο με βάρκα και όπου ο κόσμος είναι από καθόλου έως ελάχιστος.

Δε μου αρέσει η άμμος (μόνο στις φωτογραφίες), αλλά τρελλαίνομαι με τα βαθιά, σε πράσινο ή γαλάζιο χρώμα νερά αυτών των "κρυμμένων" παραλιών.
Κι εγω!!!κι εγω!!!Συνδιασμος Κολπος-βραχια-καταγαλανη βαθια θαλασσιτσα απλα ο καλυτερος!και με φουσκωτη παιδικη βαρκα και κουπι θα πηγαινα
 

lefkogianos

Member
Μηνύματα
14
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
..Άγνωστο ακόμα..
Ταξίδι-Όνειρο
ολος ο κόσμος!
Δεν έχω πάει σε πολλές παραλίες εκτός Κρήτης για να μπορώ να προτείνω κάποια εκτός από την Ψάθα στο αλεποχώρι που είναι καταπληκτικά!
Στη Κρήτη όμως όλες οι παραλίες από το μπάλο μέχρι και τον Άγιο Παύλο είναι απίστευτες!
Ξεχωρίζω το μπάλο(όταν δεν έχει τουρίστες), Φαλάσαρνα , Ελαφονήσι , Λουτρό (τέλεια!!) , Αμμουδάκι , Σχοινάρια , Λίγκρες και τριόπετρα!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
καλαμος ευβοιας
καθισμα και πορτο κατσικι λευκαδας
πευκος σκυρου
λια μυκονου
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.611
Likes
9.902
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Δεν έχω πάει σε πολλές παραλίες εκτός Κρήτης για να μπορώ να προτείνω κάποια εκτός από την Ψάθα στο αλεποχώρι που είναι καταπληκτικά!
Στη Κρήτη όμως όλες οι παραλίες από το μπάλο μέχρι και τον Άγιο Παύλο είναι απίστευτες!
Ξεχωρίζω το μπάλο(όταν δεν έχει τουρίστες), Φαλάσαρνα , Ελαφονήσι , Λουτρό (τέλεια!!) , Αμμουδάκι , Σχοινάρια , Λίγκρες και τριόπετρα!
Θα συμφωνησω και θα προσθεσω ..
Χρυση-Γαιδουρονησι
Τρεις Εκκλησιες,Βουιδοματος-Αστερουσια Ορη,νοτια μερια Ηρακλειου
Λυγαρια-Βορεια μερια Ηρακλειου
Αγιος Παυλος-νοτια μερια Ρεθυμνου .
Δυστυχως σε καποια νησια που εχω παει οπως Συρος και Χιος,δεν μπορω να θυμηθω ονοματα παραλιων που ειχα παει και ηταν φανταστικες,δεν το εχω με τα ονοματα . :mad::roll:
 

lefkogianos

Member
Μηνύματα
14
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
..Άγνωστο ακόμα..
Ταξίδι-Όνειρο
ολος ο κόσμος!
Θα συμφωνησω και θα προσθεσω ..
Χρυση-Γαιδουρονησι
Τρεις Εκκλησιες,Βουιδοματος-Αστερουσια Ορη,νοτια μερια Ηρακλειου
Λυγαρια-Βορεια μερια Ηρακλειου
Αγιος Παυλος-νοτια μερια Ρεθυμνου .
Δυστυχως σε καποια νησια που εχω παει οπως Συρος και Χιος,δεν μπορω να θυμηθω ονοματα παραλιων που ειχα παει και ηταν φανταστικες,δεν το εχω με τα ονοματα . :mad::roll:


Για το Γαιδουρονήσι έχω ακολυσει τα καλύτερα, αλλά δυστυχώς δεν έχει τύχει να πάω :roll: .
τώρα που το θυμήθηκα, και στην Αγία Πελαγία μου αρέσει πάρα πολύ και σε μια παραλία στο ρέθυμνο μετά τη σκαλέτα, στο εργοστάσιο της κυτρένωσης όπου έχει 2 καταπληκτικούς κατακόρυφους βράχους, ιδανικούς για βουτιές!!! :bleh: :haha:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Για το Γαιδουρονήσι έχω ακολυσει τα καλύτερα, αλλά δυστυχώς δεν έχει τύχει να πάω :roll: .
τώρα που το θυμήθηκα, και στην Αγία Πελαγία μου αρέσει πάρα πολύ και σε μια παραλία στο ρέθυμνο μετά τη σκαλέτα, στο εργοστάσιο της κυτρένωσης όπου έχει 2 καταπληκτικούς κατακόρυφους βράχους, ιδανικούς για βουτιές!!! :bleh: :haha:
Δεν θα σου συνηστουσα να πας εκει....γιατι ειναι η βιομηχανικη μοναδα της creta farm εκει κοντα....δεν ειναι το καλλιτερο μερος για βουτιες
Οντως η νοτια Κρητη εχει αγριες παραλιες και θα προσθεσω τον Αγιο Παυλο διπλα στους Καλους Λιμενες (νοτιο Ηρακλειο ) το Χρυσοστομο και τη Τρυπητη κοντα στο Λεντα
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.705
Likes
6.331
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Δεν θα σου συνηστουσα να πας εκει....γιατι ειναι η βιομηχανικη μοναδα της creta farm εκει κοντα....δεν ειναι το καλλιτερο μερος για βουτιες
Οντως η νοτια Κρητη εχει αγριες παραλιες και θα προσθεσω τον Αγιο Παυλο διπλα στους Καλους Λιμενες (νοτιο Ηρακλειο ) το Χρυσοστομο και τη Τρυπητη κοντα στο Λεντα
μάλλον λέει για το Γεροπόταμο κάτω απο τη γέφυρα.
πήγα πέρυσι είναι μακριά απο creta farm και ήταν οκ
 

gyristroula

Member
Μηνύματα
96
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
To Λουτρό είναι πραγματικά υπέροχο,το αγαπημένο μέρος μου στην Κρήτη!Με πεντακάθαρα νερά!
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
To Λουτρό είναι πραγματικά υπέροχο,το αγαπημένο μέρος μου στην Κρήτη!Με πεντακάθαρα νερά!
Λουτρο.......και εγω εχω τρελα με το μικρο αυτο χωριουδακι.
οποιος δεν εχει παει απλα δεν μπορει να καταλαβει τι χανει.
και οι παραλιες γυρω του ειναι απλα απιστευτες!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.705
Likes
6.331
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Λουτρο.......και εγω εχω τρελα με το μικρο αυτο χωριουδακι.
οποιος δεν εχει παει απλα δεν μπορει να καταλαβει τι χανει.
και οι παραλιες γυρω του ειναι απλα απιστευτες!
και ο Φοίνιξ δίπλα,και η απόληξη του φαραγγιού της Αράδαινας (έχει μια ονομασία εκεί η πλαζ), και το μονοπάτι καλό, αλλά πας και με κανό.

αυτό το φαράγγι να δω πότε θα το περάσω...πάντα στο πρόγραμμα είναι
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
και ο Φοίνιξ δίπλα,και η απόληξη του φαραγγιού της Αράδαινας (έχει μια ονομασία εκεί η πλαζ), και το μονοπάτι καλό, αλλά πας και με κανό.

αυτό το φαράγγι να δω πότε θα το περάσω...πάντα στο πρόγραμμα είναι
τα γλυκα νερα εννοεις η' τα μαρμαρα?
αντωνη στις 19 του μηνα θα κανω την διαδρομη λουτρο αγια ρουμελη με το κανο και επιστροφη!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.705
Likes
6.331
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
τα γλυκα νερα εννοεις η' τα μαρμαρα?
αντωνη στις 19 του μηνα θα κανω την διαδρομη λουτρο αγια ρουμελη με το κανο και επιστροφη!
εκεί που τερματίζει το φαράγγι, νομίζω Μάρμαρα, έχει και μια ταβέρνα πάνω στο βράχο.

φίνα. ωραία περιπέτεια θα είναι

οκ to τσέκαρα. είναι 24 χιλιόμετρα να πας και νάρθεις. να μην σε μπερδεύω με ναυτικά μίλια. θα περάσετε δίπλα από μια μεγάλη παραλία τον Αγ Πάυλο (άλλος αυτός στο Ρέθυμνο), όπου πάει κανείς μόνο με μονοπάτι.
θα περιμένουμε εντυπώσεις
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.598
Μέλη
38.929
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom