ΗΠΑ Οργανωση ταξιδιου στη Νεα Υόρκη

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199

criskal

Member
Μηνύματα
42
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μοζαμβικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
@criskal
Τυχαία είδα ότι είσαι από Κύπρο. Αν δεν έχεις Ελληνικό διαβατήριο αλλά Κυπριακό, δεν δικαιούσαι την ESTA και πρέπει να βγάλεις κανονικά βίζα.

Δες στο επίσημο site.
 

criskal

Member
Μηνύματα
42
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μοζαμβικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα
@criskal
Τυχαία είδα ότι είσαι από Κύπρο. Αν δεν έχεις Ελληνικό διαβατήριο αλλά Κυπριακό, δεν δικαιούσαι την ESTA και πρέπει να βγάλεις κανονικά βίζα.

Δες στο επίσημο site.
Ευχαριστω...το εμαθα.Η πρεσβεια υπολειτουργει κ η διαδικασια διαρκει...Ελπιζω να βρεθει ακρη με τον κορονοιο συντομα.
 
Last edited by a moderator:

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
22
Παιδια συγνωμη αλλα για καποιο λογο δε με. Αφηνει να κανω νεο thread.
Αν μπορεί καποιος mod ας βοηθήσει.
Βρηκα εισητηρια για νεα υορκη τοβ δεκεμβρη του 21 450 ευρω πηγαινε ελα.
Θελω να τα κλείσω (lufthansa) αλλα φοβαμαι μη παω κ ειναι ολα κλειστα λογω covid οπωσ φετος. Αν γίνει τιποτα τετοιο θα μπορωνα χαρω εστω κ λιγο τη nea υορκη η θα πρεπει να τα αλλαξω για αλλη ημερομηνία αν ειναι παλ ιετσι η δουλεια;

Αν κ γενικά ειμαι τυπος που λατρεύει χειμωνα, χιονι, Χριστούγεννα...
Ποτε πιστευετε ειναι η καλυτερη εποχη για νεα υορκη κ γιατι;
 
Last edited:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Παιδια συγνωμη αλλα για καποιο λογο δε με. Αφηνει να κανω νεο thread.
Αν μπορεί καποιος mod ας βοηθήσει.
Βρηκα εισητηρια για νεα υορκη τοβ δεκεμβρη του 21 450 ευρω πηγαινε ελα.
Θελω να τα κλείσω (lufthansa) αλλα φοβαμαι μη παω κ ειναι ολα κλειστα λογω covid οπωσ φετος. Αν γίνει τιποτα τετοιο θα μπορωνα χαρω εστω κ λιγο τη nea υορκη η θα πρεπει να τα αλλαξω για αλλη ημερομηνία αν ειναι παλ ιετσι η δουλεια;

Αν κ γενικά ειμαι τυπος που λατρεύει χειμωνα, χιονι, Χριστούγεννα...
Ποτε πιστευετε ειναι η καλυτερη εποχη για νεα υορκη κ γιατι;
Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά: Έχεις διασφαλίσει ότι θα σου επιτραπεί η είσοδος στις ΗΠΑ?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Παίζει ρόλο η εθνικότητα (αν είσαι Αμερικανός πολίτης), από ποια χώρα προέρχεσαι/έχεις επισκεφτεί τις τελευταίες 14 μέρες (οι χώρες Schengen θεωρούνται "επικίνδυνες") και ο σκοπός (ο τουρισμός προφανώς δεν είναι σημαντικός λόγος για να ταξιδέψει κάποιος στις ΗΠΑ) .
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
22
Παίζει ρόλο η εθνικότητα (αν είσαι Αμερικανός πολίτης), από ποια χώρα προέρχεσαι/έχεις επισκεφτεί τις τελευταίες 14 μέρες (οι χώρες Schengen θεωρούνται "επικίνδυνες") και ο σκοπός (ο τουρισμός προφανώς δεν είναι σημαντικός λόγος για να ταξιδέψει κάποιος στις ΗΠΑ) .

Ελληνας, ειμαι ελλαδα μένω.
Δηλαδη σαν τουρίστας δε μπορω να παω Αμερική χρειαζομαι σοβαρό λογο;
Πειτε μου αν είναι μη κλείσω τσάμπα εισητηρια ευχαριστώ
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Ελληνας, ειμαι ελλαδα μένω.
Δηλαδη σαν τουρίστας δε μπορω να παω Αμερική χρειαζομαι σοβαρό λογο;
Πειτε μου αν είναι μη κλείσω τσάμπα εισητηρια ευχαριστώ
Αυτά ισχύουν τώρα για την είσοδο στις ΗΠΑ. Του χρόνου το Δεκέμβριο μπορεί να είναι τα ίδια, μπορεί να έχουν αλλάξει.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Ελληνας, ειμαι ελλαδα μένω.
Δηλαδη σαν τουρίστας δε μπορω να παω Αμερική χρειαζομαι σοβαρό λογο;
Πειτε μου αν είναι μη κλείσω τσάμπα εισητηρια ευχαριστώ
Αυτή τη στιγμή (τουλάχιστον μέχρι πριν λίγες μέρες) δε μπορείς να μας απλά για διακοπές/τουρισμό.
Οι περιορισμοί προφανώς είναι λόγω covid, του χρόνου τέτοιον καιρό όπως λέει και η @katkats το ξανασυζητάμε
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
22
Αυτή τη στιγμή (τουλάχιστον μέχρι πριν λίγες μέρες) δε μπορείς να μας απλά για διακοπές/τουρισμό.
Οι περιορισμοί προφανώς είναι λόγω covid, του χρόνου τέτοιον καιρό όπως λέει και η @katkats το ξανασυζητάμε

Μπορω αυτα να τα βλεπω καπου απο καποιο επισημο site?

Και κατι ακομα, οταν κΝω αναζητηση στη lufthansa μου τ γραφει αυτό :
All our fares on all routes are currently rebookable free of charge. From now on, this is reflected in our official fare conditions. Please note that fare differentials may apply.
Οποτε κ να μη μπορω λογω covid να παω οταν τα κλεισω θα μπροω δωρεαν ν τα αλλαξω για αλλγ ημερονηνια σωστα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.715
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom