Νορβηγία Οσλο

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Κατά τα άλλα δε μου φάνηκε κάτι ιδιαίτερο σαν πόλη - χαλαρά στον πάτο των ταξιδίων μου, κάτω και από το Ντουμπάι :eek:
χαχαχαα από τη σύγκριση καταλαβαίνω πως ενθουσιάστηκες με το Οσλο! :p
συμπαθητικη πολη αλλα ναι η πληρης απομυθοποιηση..μικρη ηθελα να ζησω εκει αλλα μπαααααα με την καμια!καταπρασινη καλη αρχιτεκτονικη γλυκια αλλα σε κανα 2μηνο θα το εριχνα στην αλκοολη κ γω :p με την καλη εννοια!
Ούτε εσύ "τρελάθηκες" λοιπόν με το Όσλο.. Αλλά μισή μέρα φαντάζομαι αξίζει να πάμε (εστω και αν τα μουσεία είναι κλειστά);
Εκτός από αυτά που λέω παραπάνω έχετε να προτείνετε τίποτα άλλο για να γεμίσουμε μερικές ώρες εκεί;
Ακόμα δεν έχω απαντήσει στη Norwegian και σκέφτομαι μήπως διαλέξω τη πτήση με την μεγαλύτερη στάση στο Όσλο (8μιση ώρες) για να έχω 6 γεματες ώρες στη πόλη αντι για 4μιση. Αλλά το σκέφτομαι γιατί έτσι θα φτάσουμε 11 το βράδυ στο Bergen. Eχω στείλει email τι ώρα σταματανε τα λεωφορεία από το αεροδρόμιο προς το Bergen τη Κυριακή του Πάσχα αλλά δεν απάντησαν ακόμα..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ούτε εσύ "τρελάθηκες" λοιπόν με το Όσλο..
Σου προτείνω να το γυρίσεις το Όσλο δύο μερούλες. Πολλοί βγάζουν βιαστικά συμπεράσματα για την πόλη επειδή περπατάνε λίγο στο κέντρο ενώ η φύση στα περίχωρα είναι απίστευτη. Σε ποια άλλη πρωτεύουσα άλλωστε μπαίνεις στο μετρό με τα χιονοπέδιλα και βγαίνεις σε πίστα του σκι;
ai.dailymail.co.uk_i_pix_2013_03_20_article_0_18C2B47B000005DC_386_634x449.jpg
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
μην παρεξηγηθω, θεωρω οτι αν ποτε δεν πηγαινα θα ηταν απωλεια..πηγα ως τωρα 2 φορες αλλα δεν ειναι το μαγικο μερος που δεν θα ξεκολλας φταιει σε αυτο και η ακριβεια του, δεν μπορεις να τρως οστρακα στην παραλια τους με σαμπανια στο χερι ουτε σολωμο αλλα ξερεις οτι θα ηθελες!!
στη θεση σου δεν θα εμενα 10 ωρες καθοτι θα ριψοκινδυνευα την ασφαλη αφιξη μου στο μπεργκεν..κ αλλη απομυθοποιημενη πολη..με λιγα λογια τα φιορδς ειναι το ονειρο στην νορβηγια οχι οι πολεις της, γλυκιες αλλα για πολυ συντομη επισκεψη..
 

eleutheriamorena

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπερα σας θα θελα να μαθω πληροφοριες για το Οσλο. δεν εχω ξαναπαει κ θελω να μαθω τι αξιζει να δω που πρεπει να φαω τι πρεπει να κανω για 4 μερες
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
καλησπερα σας θα θελα να μαθω πληροφοριες για το Οσλο. δεν εχω ξαναπαει κ θελω να μαθω τι αξιζει να δω που πρεπει να φαω τι πρεπει να κανω για 4 μερες
Καλησπέρα. Για το Όσλο μπορείς να διαβάσεις από θέματα εδώ: http://www.travelstories.gr/community/forums/Ευρώπη.19/?prefix_id=50
και από τις ιστορίες των μελών εδώ:
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/?prefix_id=50
 

eleutheriamorena

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Παρακαλώ μην γράφεις με greeklish και διόρθωσε το μήνυμά σου.

Σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ και τα greeklish, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.288
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom