Ουκρανία Ουκρανία (Κίεβο)

irenev

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα. Σκεφτόμαστε να πάμε Κίεβο για μερικές ημέρες το Πάσχα. Μήπως ξέρει κάποιος εαν χρειάζεται διαβατήριο ή μπορείς να μπεις και ταυτότητα; Επίσης τί ισχύει με τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας και το roaming;;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Πάντα βοηθάει το Google σ ευχαριστώ. Απλά αναρωτιόμουν αν μπορούσα να έχω και κάτι κατεβασμένο (ή στο "χέρι") κάτι που να μη χρειάζεται σύνδεση στο internet όταν είμαι στο δρόμο..
Μπορείς να κατεβάσεις τον χάρτη του Κιεβο απο το Google maps. Μετα θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις χώρις να έχεις σύνδεση interntet .
Το Google Maps χωρίς σύνδεση σε καθοδηγεί μόνο αν είσαι με όχημα. Το Maps.me χωρίς σύνδεση σε καθοδηγεί αν είσαι πεζός. Χρησιμοποιώ και τα δύο στα ταξίδια μου και μ έχουν σώσει.
 

The Thrushes....!

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα. Σκεφτόμαστε να πάμε Κίεβο για μερικές ημέρες το Πάσχα. Μήπως ξέρει κάποιος εαν χρειάζεται διαβατήριο ή μπορείς να μπεις και ταυτότητα; Επίσης τί ισχύει με τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας και το roaming;;
Χρειάζεται διαβατήριο αλλά για Έλληνες πολίτες δεν θέλει βίζα.εχει πολύ φθηνές κάρτες σιμ με δεδομενα...που σου επιτρέπουν χρήση χαρτών κτλ...!!!
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Πόσες μέρες θέλει το Κίεβο; Βρίσκω κάτι εισιτηριάκια 3 full μέρες (= Παρασκευή πολύ αργά το βράδυ με Τρίτη ξημερώματα). Ιούνιο, άρα με λογικά καλό καιρό, όχι με -20. Είναι λίγο;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Μια χαρά είναι τρεις ολόκληρες μέρες, δε θες περισσότερο. Απλά προγραμμάτισε σωστά τις μέρες για να επισκεφτείς τις εκκλησίες, τα μοναστήρια και τα μουσεία που θες και ενημερώσου από πριν πώς να κινηθείς με το μετρό γιατί είναι πολύ χρήσιμο και γρήγορο.
 

vasilios

Member
Μηνύματα
55
Likes
105
Καλησπέρα. Σκεφτόμαστε να πάμε Κίεβο για μερικές ημέρες το Πάσχα. Μήπως ξέρει κάποιος εαν χρειάζεται διαβατήριο ή μπορείς να μπεις και ταυτότητα; Επίσης τί ισχύει με τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας και το roaming;;
καλημέρα. εμείς πήγαμε τέλη Νοεμβρη. Από οτι θυμάμαι αγοράσαμε κάρτα SIM με 20GB δώρο περίπου στα 2 ευρώ
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Καλημέρα. Χανιά - Κίεβο 52 ευρώ μετ επιστροφής τον Ιούλιο. Εκτός από το διαβατήριο χρειάζεται κάτι άλλο όπως στη Ρωσία? ευχ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.201

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Σχετικά με καραντίνες ή τεστ για κορωνοιό εκεί είναι νωρίς για να ξέρουμε?

Για ιατρική ασφάλιση,τεστ κτλ που ισχύουν τώρα φαντάζομαι ότι τα έχεις διαβάσει ήδη.

Visit Ukraine - Information and Rules
δεν τ άχω διαβάσει ακόμη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom