Οφ τοπικ

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Και τώρα που δεν έχω γάτα? Τι θα βάλω να κλαίει τώρα που η fenia42 με λέει ξερόλα?
Είδες; Δεν είμαι η μόνη που σε λέει έτσι... Θα κάνουμε κίνημα. :p

Αλλά κι εσύ βρε Φένια... Από επιστημονική άποψη αποκλείεται να πήγαν οι Αμερικάνοι στη σελήνη, αλλά επιστημονικώς δεν μπορείς να μου το αποδείξεις; κι αυτό για ξερολίαση μου κάνει... ξέρω γω;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.905
Likes
14.735
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Και τώρα που δεν έχω γάτα? Τι θα βάλω να κλαίει τώρα που η fenia42 με λέει ξερόλα?
Aκόμα και να τα γνωρίζεις όλα -που δε γίνεται -
καλό θα ήταν : - να είσαι πιο συζητήσιμος
- να μην προσβάλεις το συνομιλητή σου (και τις σπουδές του)
- να μην κομπάζεις για τις γνώσεις σου
- να μην είσαι απόλυτος
1.000 δίκαια να έχεις με αυτή σου τη στάση τα χάνεις .
Δε σου κάνω μαθήματα savoir vivre απλά ενοχλούμε συχνά από τον τρόπο σου και λόγω εκρηκτικού & αντιδραστικού χαρακτήρα σε συνδιασμό με έντονο ταμπεραμέντο, αντιδρώ και ενίσταμαι.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.905
Likes
14.735
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αλλά κι εσύ βρε Φένια... Από επιστημονική άποψη αποκλείεται να πήγαν οι Αμερικάνοι στη σελήνη, αλλά επιστημονικώς δεν μπορείς να μου το αποδείξεις; κι αυτό για ξερολίαση μου κάνει... ξέρω γω;
Δε φταίω εγώ αν εσύ δε καταλαβαίνεις τι λέω .
Είπα ότι εγω, δεδομένου ότι δεν είμαι επιστήμων, δε μπορώ να το εξηγήσω επιστημονικά, όχι ότι δεν έχει αποδειχτεί επιστημονικά. Ο north στο εξήγησε -που είναι φυσικός-
που κολλας;
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
463
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Aκόμα και να τα γνωρίζεις όλα -που δε γίνεται -
καλό θα ήταν : - να είσαι πιο συζητήσιμος
- να μην προσβάλεις το συνομιλητή σου (και τις σπουδές του)
- να μην κομπάζεις για τις γνώσεις σου
- να μην είσαι απόλυτος
1.000 δίκαια να έχεις με αυτή σου τη στάση τα χάνεις .
Δε σου κάνω μαθήματα savoir vivre απλά ενοχλούμε συχνά από τον τρόπο σου και λόγω εκρηκτικού & αντιδραστικού χαρακτήρα σε συνδιασμό με έντονο ταμπεραμέντο, αντιδρώ και ενίσταμαι.
μαλλον εχετε τον ιδιο εκρηκτικο και αντιδραστικο χαρακτήρα:D:D:D
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Δε φταίω εγώ αν εσύ δε καταλαβαίνεις τι λέω .
Είπα ότι εγω, δεδομένου ότι δεν είμαι επιστήμων, δε μπορώ να το εξηγήσω επιστημονικά, όχι ότι δεν έχει αποδειχτεί επιστημονικά. Ο north στο εξήγησε -που είναι φυσικός-
που κολλας;
Έλα μωρέ, μου το εξήγησε ο νορθ!!! Είπε ότι δεν υπάρχει η τεχνολογία για να γίνει κάτι τέτοιο, εξήγηση είναι αυτό;
Και τι εννοείς πού κολλάω; Αν ο κάθε φυσικός νορθ μπορεί να αποδείξει ότι αυτή η αποστολή δεν έγινε ποτέ, πώς παραμυθιάστηκαν τόσες χιλιάδες επιστήμονες για τόσα χρόνια;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.905
Likes
14.735
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Έλα μωρέ, μου το εξήγησε ο νορθ!!! Είπε ότι δεν υπάρχει η τεχνολογία για να γίνει κάτι τέτοιο, εξήγηση είναι αυτό;
Και τι εννοείς πού κολλάω; Αν ο κάθε φυσικός νορθ μπορεί να αποδείξει ότι αυτή η αποστολή δεν έγινε ποτέ, πώς παραμυθιάστηκαν τόσες χιλιάδες επιστήμονες για τόσα χρόνια;
Εσύ μέχρι πρόσφατα δε γνώριζες ότι υπάρχει και αυτή η άποψη, κάνε μια σχετική έρευνα, μάθε, σχημάτισε την άποψη σου και μετά άνοιξε και ένα θέμα στο φόρουμ. Στα ταξιδιωτικά. :bleh:
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Εσύ μέχρι πρόσφατα δε γνώριζες ότι υπάρχει και αυτή η άποψη, κάνε μια σχετική έρευνα, μάθε, σχημάτισε την άποψη σου και μετά άνοιξε και ένα θέμα στο φόρουμ.
Συγγνώμη;;;; Από πού βγάζεις αυτό το συμπέρασμα;;;;:shock:
Σε παρακαλώ, όχι δασκαλίστικο ύφος σε μένα, κοπελιά...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εμένα πάντως το βασικό μου αντεπιχείρημα στους αρνητές της προσελήνωσης είναι το ακόλουθο.

Γιατί οι υπερεπιστήμονες της τότε κραταιάς Σοβιετικής Ένωσης δεν βγήκαν να ξεφτιλίσουν στο παγκόσμιο του Αμερικανούς αν είναι επιστημονικώς αδύνατο να γίνει τέτοια αποστολή;
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
γιατί και αυτοί πίστευαν ότι γίνεται και απλά δε πρόλαβαν
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Κανονίστε να κλειδωθεί και το οφ τόπικ, να δούμε που θα λέμε μετά το μακρύ και το κοντό μας. :D
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.075
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Εμένα πάντως το βασικό μου αντεπιχείρημα στους αρνητές της προσελήνωσης είναι το ακόλουθο.

Γιατί οι υπερεπιστήμονες της τότε κραταιάς Σοβιετικής Ένωσης δεν βγήκαν να ξεφτιλίσουν στο παγκόσμιο του Αμερικανούς αν είναι επιστημονικώς αδύνατο να γίνει τέτοια αποστολή;
Σωστή παρατήρηση, σκέψου απλά ότι οι Ρώσοι μπορεί να μην είχαν τα μέσα για να σκηνοθετήσουν κάτι παρόμοιο ή μπορεί να φταίει ότι οι Αμερικανοί είχαν στο παλμαρέ τους τον κορυφαίο σκηνοθέτη όλων των εποχών...

Υ.Γ. Σήμερα διάβαζα ότι μπορεί το περιστατικό Roswell να ήταν ένα hoax των Ρώσων! (άρα ίσως είχαν λόγους οι δύο υπερδυνάμεις να αλληλοκαλύπτονται)

Roswell UFO piloted by Russian mutant midgets | Stuff.co.nz
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.905
Likes
14.735
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
 
Last edited by a moderator:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.320
Μηνύματα
887.844
Μέλη
38.982
Νεότερο μέλος
panagiotis_skal

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom