Ο υπερσιβηρικός σιδηρόδρομος

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Δεν το έχω κάνει, αλλά το έκανε ο καλύτερός μου φίλος και μου είπε ότι περασε υπέροχα. Αυτό, όμως, δεν σημαίνει τίποτα. Κι εγώ πέρασα τέλεια(τέλεια!) στη Σκουληκαριά Άρτης, αλλά αυτό δεν αποδεικνύει προφανώς την αντικειμενική της αξία. Παρόλ'αυτά, μου είπε ότι το καλύτερο μέρος του ταξιδιού ήταν η ''αδιάφορη Μογγολία''. Ναι, χρησιμοποίησε αυτή τη λέξη. Ακόμα, αδυνατώ να αντιληφθώ πώς ένα αδιάφορο μέρος μπορεί να σε συναρπάσει.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δεν το έχω κάνει, αλλά το έκανε ο καλύτερός μου φίλος και μου είπε ότι περασε υπέροχα. Αυτό, όμως, δεν σημαίνει τίποτα. Κι εγώ πέρασα τέλεια(τέλεια!) στη Σκουληκαριά Άρτης, αλλά αυτό δεν αποδεικνύει προφανώς την αντικειμενική της αξία. Παρόλ'αυτά, μου είπε ότι το καλύτερο μέρος του ταξιδιού ήταν η ''αδιάφορη Μογγολία''. Ναι, χρησιμοποίησε αυτή τη λέξη. Ακόμα, αδυνατώ να αντιληφθώ πώς ένα αδιάφορο μέρος μπορεί να σε συναρπάσει.
Ειναι αυτο που συζητουσαμε και καπου αλλου ..η χημεια που σου βγαζει ενα μερος..σου ξυπναει μνημες ενδεχομενως απο πραγματα που εχεις διαβασει..ακουσει...δει στην τηλεοραση...βλεπεις φωτο(νατες παλι οι φωτο:haha::haha:) και σου αρεσει ή λες οκ δεν τρελαθηκα ..αστο να παμε καπου αλλου πρωτα και βλεπουμε μετα γιαυτο....ειναι τα γουστα γενικοτερα.Οποτε κατι απο ολα αυτα εκανε ενα κλικ στο φιλο σου αναφορικα με τη Μογγολια.Επισης πολλες φορες σε ενα ταξιδι πας για αλλα και αλλα σου βγαινουν να σε εντυπωσιαζουν περισσοτερο στην πορεια.
 

Mousafiris

Member
Μηνύματα
12
Likes
11
Για όσους σαν και εμένα μάλλον δεν θα κάνουν πότε αυτό το ταξίδι:
Τυχαία εχθές είδα μια ταινία του 2008 "transsiberian". Είναι καλογυρισμένη περιπέτεια και δείχνει από λίγο ως αρκετά (ανάλογα τα γούστα) τοπία από την διαδρομή του υπερσιβηρικού! Βέβαια στην ταινία για να υπάρχει και περιπέτεια το ταξίδι με το τρένο για τους πρωταγωνιστές δεν είναι και τόσο ευχάριστο:).
Transsiberian (2008) - IMDb
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
E, όχι! Τρομερή σύπμτωση! Κι εγώ πέρασα εχθές από το video club και πρώτη μούρη ήταν ο Υπερσιβηρικός! Εξωφρενικό;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.436
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
E, όχι! Τρομερή σύπμτωση! Κι εγώ πέρασα εχθές από το video club και πρώτη μούρη ήταν ο Υπερσιβηρικός! Εξωφρενικό;
η ταινια ειναι μπουρδα !
στη Σκουληκαριά Άρτης παω κι εγω καθε χρονο και περναω τελεια
πφφφφφφφφ
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Ειναι αυτο που συζητουσαμε και καπου αλλου ..η χημεια που σου βγαζει ενα μερος..σου ξυπναει μνημες ενδεχομενως απο πραγματα που εχεις διαβασει..ακουσει...δει στην τηλεοραση...βλεπεις φωτο(νατες παλι οι φωτο:haha::haha:) και σου αρεσει ή λες οκ δεν τρελαθηκα ..αστο να παμε καπου αλλου πρωτα και βλεπουμε μετα γιαυτο....ειναι τα γουστα γενικοτερα.Οποτε κατι απο ολα αυτα εκανε ενα κλικ στο φιλο σου αναφορικα με τη Μογγολια.Επισης πολλες φορες σε ενα ταξιδι πας για αλλα και αλλα σου βγαινουν να σε εντυπωσιαζουν περισσοτερο στην πορεια.
Όχι, όχι, δεν κατάλαβες. Αυτό που αναρωτιέμαι είναι πώς γίνεται να θεωρείς ένα μέρος αδιάφορο και παρόλ'αυτά, να επιμένεις ότι θέλεις να ξαναπας. Αυτό αποκλείει ότι περασε τέλεια λόγω της παρέας. Θέλει να ξαναπάει μόνος του στην 'αδιάφορη Μογγολία'. Είναι να χτυπάς το κεφάλι στον τοίχο ή όχι;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.436
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Όχι, όχι, δεν κατάλαβες. Αυτό που αναρωτιέμαι είναι πώς γίνεται να θεωρείς ένα μέρος αδιάφορο και παρόλ'αυτά, να επιμένεις ότι θέλεις να ξαναπας. Αυτό αποκλείει ότι περασε τέλεια λόγω της παρέας. Θέλει να ξαναπάει μόνος του στην 'αδιάφορη Μογγολία'. Είναι να χτυπάς το κεφάλι στον τοίχο ή όχι;
ισως αυτο το ατομο να μην ειναι καλα στα μυαλα του
εγω δε θα συνεχιζα την παρεα μαζι του :bleh:
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
ισως αυτο το ατομο να μην ειναι καλα στα μυαλα του
εγω δε θα συνεχιζα την παρεα μαζι του :bleh:
Λίγα τα λόγια σου για τον Γιαννάκη, εντάξει;
*Είναι που ψάχνω παρέα για ένα ταξίδι και τον έχω σχεδόν πείσει, αλλιώς θα σου έλεγα χαχαχα*
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.436
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Λίγα τα λόγια σου για τον Γιαννάκη, εντάξει;
*Είναι που ψάχνω παρέα για ένα ταξίδι και τον έχω σχεδόν πείσει, αλλιώς θα σου έλεγα χαχαχα*
καλα ρε, το Γιαννάκη, το παλικάρι μας βρήκες να πάρεις μαζί σου? εκμεταλευτή :D
 

arcadian

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ν. Αμερικής
Γεια σας παιδια.... ειμαι και εγω ενας που εχει φαει κολλημα με τον υπερσιβηρικό. Προτιμώ καλοκαιράκι παρά χειμώνα αφού η ταλαιπωρία θα είναι μικρότερη και επιπλέον θα μπορέσω να δω τοπία που θα ποικίλουν σε αντίθεση με το μονότονο άσπρο - όλα χιονισμένα κλπ. Παραδόξως ο μόνος που φαίνεται να ψήνεται να με ακολουθησει είναι ενας φίλος μου Άγγλος μεγαλύτερης ηλικίας , ενώ η γυναίκα του λόγω δουλειάς δεν μπορεί. Καλό θα ήταν να μαζευόμασταν όσοι ενδιαφέρονται σοβαρα για πχ τον Ιούνιο να ανταλλάξουμε απόψεις.
 

arcadian

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ν. Αμερικής
δυστυχως το φορουμ δεν με αφηνει να στειλω προσωπικα μηνυματα επειδη δεν εχω συμπληρωσει 20 posts. Στειλτε μου mail στο mylaon στο gmail.com για να μπορω να απαντησω
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Και γιατί δεν ανταλλάσετε απόψεις εντός forum;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.952
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom