Ο dedaleen, τα ταξίδια του και τα σχόλιά του!

dedaleen

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Amazon
Χαίρετε κι από εμένα αν και λίγο καθυστερημένα από την ημέρα εγγραφής μου ως μέλος (η δουλειά βλέπετε...).
Λοιπόν, κι εγώ ασφαλώς κολλημένος με τα ταξίδια και κάθε φορά ανυπομονώ να έρθει η ώρα να ξαναφύγω. Τάση φυγής? Μπορεί κι αυτό. Ειδικά τον τελευταίο χρόνο αν με ρωτήσετε, δε θα με χάλαγε καθόλου να ταξιδεύω μόνο... και τίποτα άλλο. Για να μη σας πω ότι θα ήθελα να την ''κάνω'' και τελείως από την Ελλάδα και να έρχομαι 1 φορά το χρόνο. Τέλος πάντων.
Όσον αφορά στα ταξίδια που έχω κάνει:

Ιταλία
Βατικανό
Βουλγαρία
Αυστρία
Γαλλία (σπούδασα εκεί οπότε την έχω φάει με το κουτάλι)
Ελβετία
Γερμανία
Αγγλία
Ισπανία
Τουρκία
Τσεχία
Αλβανία
Κύπρος
Ρωσία
Ταιλάνδη
Κούβα

Αν ξέχασα κάποιες, στο χάρτη μου μπορείτε να τις δείτε όλες. Σε κάποιες απ' αυτές τις χώρες έχω πάει πάνω από μία φορά. Μάλιστα υπάρχουν κάποιες που έχω βαρεθεί να τις βλέπω. Πάντως αν με ρωτήσετε προτιμώ να αλλάζω συνέχεια προορισμούς.

Όσον αφορά σους επόμενούς μου προορισμούς... να σας πω την αλήθεια θα ήθελα να πάω σε όλες τις χώρες του κόσμου (ψιλοδύσκολο βέβαια, αλλά δεν πειράζει ό,τι προλάβω). Πάντως σίγουρα θα ήθελα πριν πεθάνω να έχω πάει στον Αμαζόνιο, στην Κίνα, στο Θιβέτ, ένα ταξίδι με παγοθραυστικό στη Γη του Πυρός και τέλος ένα ταξίδι στο Διάστημα όταν θα είναι τεχνικά εφικτό για τον απλό κόσμο.

Αυτά προς το παρόν. Θέλω να πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα βρω την ευκαιρία να γράψω μερικά πράγματα για κάποια ταξίδια μου.

dedaleen
 

La Chica

Member
Μηνύματα
113
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Under Construction...
Ταξίδι-Όνειρο
AroundTheWorldIn80Days
Καλως ήρθες λοιπόν:clap:
Καθόλου δεν έχεις ταξιδέψει βλέπω..:bleh:
Ωραία ταξίδια και ακόμα ομορφότεροι στόχοι...
Περιμένουμε εμπειρίες..:D
 

dedaleen

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Amazon
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα...και απ' ότι βλέπω 'ισως να σου χρησιμεύσουν κάποιες εντυπώσεις μου για το ''ταξίδι-όνειρό'' σου τουλάχιστον όσον αφορά στην Κούβα. Μέξικο δεν κατάφερα να πάω ακόμα. Είναι κι αυτό στα υπ' όψιν πάντως.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
:welcome:

Πολυταξιδεμένος βλέπω, ωραία ωραία. :)

Έχουμε και το ίδιο ταξίδι-όνειρο, τουλάχιστον προς το παρόν :LOL:
 

dedaleen

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Amazon
Εντάξει λοιπόν! Απ' ότι βλέπω αφού επόμενος προορισμός σου είναι το Μαρόκο, μάλλον θα έχω προλάβει να γράψω κάτι για Κούβα πριν πας.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.972
Likes
9.397
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Για να μη σας πω ότι θα ήθελα να την \'\'κάνω\'\' και τελείως από την Ελλάδα και να έρχομαι 1 φορά το χρόνο. dedaleen
Μια χαρα εισαι dedaleen , εγω ουτε μια φορα το χρονο δε θα ερχομουνα :haha:.

Η Κουβα θα με ενδιεφερε πολυ , οπωs και καθε τι ισπανοφωνο ειτε κινειται ειτε οχι :bleh:.
Πεs μου μονο αν πηγεs με γκρουπ η μονοs σου και σε ποια μερη και οταν μπορεσειs πεs μαs και λιγεs λεπτομερειεs..
Επισηs γραφω ενα report απο Ταυλανδη που πηγα πριν 6 χρονια , δεν ξερω αν πηγεs τωρα τελευταια και που...ισωs εχειs πιο φρεσκα νεα..

A και καλωσορισεs!
 

dedaleen

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Amazon
Σ' ευχαριστώ go2dbeach.
Πρέπει να σου πω ότι κι εμένα μ' ενδιαφέρει το Μπελίζ. Μάλιστα είναι το πρώτο θέμα που διάβασα στο site γιατί πριν από 10 ημέρες περίπου είχα ξεκινήσει να ενδιαφέρομαι ως τον επόμενό μου προορισμό. Σύμπτωση!
Όσον αφορά στην Κούβα (για να μη σε έχω να περιμένεις) πήγα μόνος.
Όσον αφορά στην Ταυλάνδη πήγα πέρυσι το Πάσχα στο Koh Samui όπως κι εσύ.
Όπως βλέπεις διάγουμε ''σχεδόν'' παράλληλους βίους (μόνο που εγώ δεν έχω κάνει οικογένεια...).

Υ.Γ. Οι φατσούλες όπως τις λέω εγώ πώς μπαίνουν?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.972
Likes
9.397
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ζουμε σε ενα παραλληλο συμπαν dedaleen οπωs θα ελεγε και ο Di Caprio :haha:.
Τωρα που ξερω οτι πηγεs μονοs σου Κουβα , θα ανυπομονω ακομα πιο πολυ για λεπτομερειεs!
Οσο για το Κο Σαμουι , ελπιζω να ειδεs τον παραδεισο που ειδα κι εγω..
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.972
Likes
9.397
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Α , οι φατσουλεs ειναι δεξια απ'το πλαισιο που γραφειs.Απλα κανειs κλικ σε αυτη που θελειs , και μπαινει μεσα στο κειμενο:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.241
Μηνύματα
884.625
Μέλη
38.931
Νεότερο μέλος
sylvia Boufea

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom