Ο dedaleen, τα ταξίδια του και τα σχόλιά του!

dedaleen

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Amazon
Α, όσον αφορά στις φωτογραφίες...δυστυχώς επειδή μου αρέσει η φωτογραφική μου να κάνει το παλιό ''κλικ'', είναι αναλογική (με φιλμ). Άρα... πρόβλημα.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.972
Likes
9.397
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Dedaleen , εγω στην Ταυλανδη ειχα μια φωτογραφικη μηχανη του περασμενου αιωνα...
κι ομωs πριν λιγο καιρο εδωσα το φιλμακι που ειχα τιs εκανα σε cd τιs φωτογραφιεs μου..
 

dedaleen

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Amazon
Καλώς τότε. Θα το προσπαθήσω κι εγώ αν γίνεται. Δεν το γνώριζα ότι υπάρχει τέτοια δυνατότητα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Βεβαίως. Αν χρειαστείς βοήθεια ζήτα τη, εδώ είμαστε.

Κι'εγώ πάντως θέλω να ακούω το "κλικ". Στις ψηφιακές SLR (και όχι στις compact που ψωνίζει ο πολύς κόσμος), συμβαίνει ακριβώς αυτό το πράγμα. :)
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Καλωσήρθες κι από μένα. Όσο για τις παλιές αναλογικές φωτογραφίες, αν έχεις και τα αρνητικά μπορείς να πάρεις πολύ καλά ψηφιακά αρχεία. Βρες κάποιο φωτογραφείο όμως που κάνει καλή δουλειά (δοκίμασε με λίγες πρώτα), αν και να ξέρεις ότι κοστίζει καπως ... αν θες ποιοτικό αποτέλεσμα και σε μεγάλες διαστάσεις (όχι JPEG 640x480) ...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.972
Likes
9.397
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Επειδη ολοι συζηταμε για το οτι θα αλλαξει η Κουβα οταν φυγει ο Φιντελ , τι νομιζετε οτι θα γινει?
Γιατι τωρα ακουω οτι υπαρχουν μερικα μερη που απαγορευεται να μπουν Κουβανοι και να ερθουν σε επαφη με τουριστες .Π.Χ. στο Cayo Coco που θα μου αρεσε να παω και το οποιο συνδεεται με μια μακρια λωριδα γης με το κυριως νησι , ξερω οτι κανουν ελεγχο και δεν επιτρεπουν σε Κουβανους να περασουν.
Αρα θα χειροτερεψουν η μηπως θα καλυτερεψουν τα πραγματα για την Κουβα?:roll:
Εγω αυτο που μαλλον φοβαμαι ειναι οτι θα ακριβυνει πολυ!Καθως επισης και οτι θα γινει πολυ τουριστικη αφου ειναι αγαπημενος προορισμος και θα χασει αυτο το μοναδικο χρωμα που εχει τωρα.
Το Βαραδερο δε θελει και πολυ για να γινει Κανκουν οταν μεγαλωσει!:(
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.547
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom