Τσεχική Δημοκρατία ΠΑΩ ΠΡΑΓΑ τί προτείνετε

giota78

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Giota78, για cesky krumlov να παρεις τα student agency bus, με τιμες περιπου 7 ευρω για καθε διαδρομη ανα ατομο. Πολυ καλη εταιρια, στην ωρα τους, με δωρεαν ιντερνετ και καφε! http://www.studentagency.eu/
θα πρεπει να κανουμε κρατηση στα εισητηρια η θα μπορουμε να βγαλουμε απο εκει απευθειας?
 

giota78

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Την student agency bus την έχω χρησιμοποιήσει και εγώ και επιβεβαιώνω αυτά που λέει ο BASILISPAP. Όσο για το ξενοδοχείο θεωρώ ότι δεν είναι καθόλου καλή επιλογή σαν τοποθεσία . Καλύτερα να ψάξεις στις περιοχές Prague 1 (την ζώνη της παλιάς πόλης Stare Mesto και την Mala Strana απέναντι από το ποτάμι) . Και μετά στην Πλατεία Βέντσεσλας (Václavské Náměstí) στο κομμάτι της Νέα Πόλης .
περισυ που ειχαμε παει Ρωμη ειχαμε μεινει παλι λιγο ποιο εξω και οχι κεντρο..περναμε ενα λεωφορειο και ενα τραμ αλλα δεν ηταν ιδιαιτερα μακρυα...για τι αποσταση μιλαμε?επειδη βλεπω οτι στο booking που το εκλεισα μου λεει οτι θα χρεωθω ολο το ποσο ακυρωτικα....
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
539
Likes
2.751
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Μπορείς να μπεις στο σαιτ και να δεις τις διαθεσιμες θέσεις για ώρα και ημερομηνία που θες. Σε γενικές γραμμες τα λεωφορεια φεύγουν γεμάτα, οπότε εγω θα τα εκλεινα 2-3 μέρες πριν.
 

ulini

Member
Μηνύματα
57
Likes
20
περισυ που ειχαμε παει Ρωμη ειχαμε μεινει παλι λιγο ποιο εξω και οχι κεντρο..περναμε ενα λεωφορειο και ενα τραμ αλλα δεν ηταν ιδιαιτερα μακρυα...για τι αποσταση μιλαμε?επειδη βλεπω οτι στο booking που το εκλεισα μου λεει οτι θα χρεωθω ολο το ποσο ακυρωτικα....
Αφού δεν μπορείς να το ακυρώσεις δεν έχει νόημα να το συζητάμε. Άλλωστε δεν είναι τόσο τραγικά μακρία απλά υπήρχαν και οι επιλόγες για κάτι πιο κεντρικό. Οι απόστασεις στην Πράγα δεν είναι μεγάλες και από ότι διάβασα το ξενοδοχείο είναι κοντά σε στάση τραμ και η απόσταση από το κάστρο είναι 10 λεπτά με το πόδια.
 

giota78

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
αυτο ειδα και εγω στα σχολια...οποτε θα κρατησω αυτο για να μην εχω και προβλημα με την ακυρωση.ευχαριστω πολυ!
 

vagelis sant

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα...
θα ταξιδεψω πραγα αρχες νοεμβρη...μπορειτε να μου πειτε εαν αξιζει μια διανυκτερευση στο karlovy vary ? για χαλαρωση και εξερευνηση...
 

Zwgia K.

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι ή Μαρόκο??
Ταξίδι-Όνειρο
Iαπωνία
Φυσικά και αξίζει..Και εγώ όταν είχα πάει πέρυσι Πράγα με το αγόρι μου ήταν η πρώτη μονοήμερη που είχαμε πάει..Εμεις φτάσαμε πρωί και δεν μας χρειάστηκε η διανυκτέρευση.Περπατιέται σχετικά και είναι πολύ όμορφη...Αν θες οτιδήποτε παραπάνω πες μου να σε ενημερώσω..
 

ulini

Member
Μηνύματα
57
Likes
20
καλησπερα...
θα ταξιδεψω πραγα αρχες νοεμβρη...μπορειτε να μου πειτε εαν αξιζει μια διανυκτερευση στο karlovy vary ? για χαλαρωση και εξερευνηση...
Πόσες μέρες θα μείνεις Πράγα; Δεν νομίζω ότι αξίζει να κάνεις διανυκτέρευση όταν μπορείς να πας μονοήμερη πολύ εύκολα . Δες και το cesky crumlov για μονοήμερη. Δεν έχω πάει αλλά έχω ακούσει και έχω διαβάσει ότι αξίζει περισσότερο από το karlovy vary.
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
καλησπέρα...
θα ταξιδέψω πραγα αρχες νοεμβρη...μπορειτε να μου πειτε εαν αξιζει μια διανυκτερευση στο karlovy vary ? για χαλαρωση και εξερευνηση...
Νομίζω πως αρκεί για μονοήμερη.... Εγώ δεν πολύ τρελάθηκα .....έχω ακούσει πως το Chesky Krumlov είναι πολύ καλύτερο!!!!!! Θα μπορούσες να κάνεις και εκεί μια μονοήμερη.
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
539
Likes
2.751
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Μονοήμερη είναι μια χαρά και φυσικά θα πρότεινα να μείνεις τουλάχιστον ενα βραδυ στο cesky krumlov... Ειδικοτερα γιατι η απόσταση ειναι 1:30 ωρα για το πρωτο και 3 για το δευτερο μονο για να πας. Αλλιως μονοήμερη για ck το βλέπω πολύ κουραστικό
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.468
Μέλη
38.923
Νεότερο μέλος
CHRISTIETS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom