Σεϋχέλλες Πάμε για τρέλλες στις Σευχέλλες......

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Στο κομματι "παραλία" οι Σευχελλες,ειναι απλα απιαστες!!!:clap::clap:
Βεβαια της λειπει το κομματι ζωντανιας του Αγιου Δομηνικου,μουσικη,κουλτουρα κ.λ.π...
Αλλα οσο αφορα τις παραλιες ειναι απιστευτες,χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχει κι ο Αγιος Δομηνικος ωραιες. ΚΑι βεβαια τα γουστα ειναι υποκειμενικα...Εμενα το τριπτυχο ξαπλωστρα-ομπρελλα-τραπεζακι(π.χPunta Cana) σε συνδιασμο με τους "βραχιολακηδες" (βλ. All Inclusive) με ζαλιζει..:lol:
Θελω ερημιες και πετσετα χυμα κατω απο τον φοινικα...:)
 

PAPI_9

Member
Μηνύματα
138
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Είμαστε στην έρευνα....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΑΚΕΡΟΣ!!!
Στο κομματι "παραλία" οι Σευχελλες,ειναι απλα απιαστες!!!:clap::clap:
Βεβαια της λειπει το κομματι ζωντανιας του Αγιου Δομηνικου,μουσικη,κουλτουρα κ.λ.π...
Αλλα οσο αφορα τις παραλιες ειναι απιστευτες,χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχει κι ο Αγιος Δομηνικος ωραιες. ΚΑι βεβαια τα γουστα ειναι υποκειμενικα...Εμενα το τριπτυχο ξαπλωστρα-ομπρελλα-τραπεζακι(π.χPunta Cana) σε συνδιασμο με τους "βραχιολακηδες" (βλ. All Inclusive) με ζαλιζει..:lol:
Θελω ερημιες και πετσετα χυμα κατω απο τον φοινικα...:)
:clap: Συμφωνώ απολύτως και επαυξάνω.
Εμένα πάλι το τρίπτυχο σε συνδιασμό με το βραχιόλι μου προκαλεί τάσεις αυτοκτονίας :haha:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Στο κομματι "παραλία" οι Σευχελλες,ειναι απλα απιαστες!!!:clap::clap:
Βεβαια της λειπει το κομματι ζωντανιας του Αγιου Δομηνικου,μουσικη,κουλτουρα κ.λ.π...
Αλλα οσο αφορα τις παραλιες ειναι απιστευτες,χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχει κι ο Αγιος Δομηνικος ωραιες. ΚΑι βεβαια τα γουστα ειναι υποκειμενικα...Εμενα το τριπτυχο ξαπλωστρα-ομπρελλα-τραπεζακι(π.χPunta Cana) σε συνδιασμο με τους "βραχιολακηδες" (βλ. All Inclusive) με ζαλιζει..:lol:
Θελω ερημιες και πετσετα χυμα κατω απο τον φοινικα...:)
Συμφωνώ απόλυτα πως ένας προορισμός δε κρίνεται μόνο από το φυσικό τοπίο, αλλά και από τη γενικότερη κουλτούρα και τη περιρρέουσα ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι ντόπιοι κτλ. Στο St John εγώ είδα, κολύμπησα και κυλίστηκα στις καλύτερες παραλίες που έχω επισκεφτεί (και έχω πάει Σεϋχέλλες, Μαλαισία, Ταϋλάνδη, Ινδονησία κτλ). Αλλά αυτό από μόνο του δε φτάνει. Και φυσικά μακριά από τα ΑΙ, μόνο για nearly deads-weds :lol:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
nearly deads-weds:haha::haha::haha::haha::haha:
Απιαστο!!!:clap:
Αληθεια το St John, ε???;)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.423
Likes
7.779
Συμφωνώ απόλυτα πως ένας προορισμός δε κρίνεται μόνο από το φυσικό τοπίο, αλλά και από τη γενικότερη κουλτούρα και τη περιρρέουσα ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι ντόπιοι κτλ. Στο St John εγώ είδα, κολύμπησα και κυλίστηκα στις καλύτερες παραλίες που έχω επισκεφτεί (και έχω πάει Σεϋχέλλες, Μαλαισία, Ταϋλάνδη, Ινδονησία κτλ). Αλλά αυτό από μόνο του δε φτάνει. Και φυσικά μακριά από τα ΑΙ, μόνο για nearly deads-weds :lol:
:haha::haha: Βρε, newly weds= nearly deads είναι η ατάκα...:haha::haha:
Ρε παιδιά, εγώ το έχω φορέσει το βραχιολάκι μου...μη με σνομπάρετε!!! :bleh:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
nearly deads-weds:haha::haha::haha::haha::haha:
Απιαστο!!!:clap:
Αληθεια το St John, ε???;)
Απλά δεν υπάρχει το μέρος, το 66% του νησιού είναι εθνικό πάρκο, παράδεισος....έχεις δει φαντάζομαι φωτό που έχω ανεβάσει, στη πραγματικότητα είναι ακόμη καλύτερα. Άλλωστε πήγα εκεί μετά τη προτροπή της μετρ του είδους...:lol:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
:haha::haha: Βρε, newly weds= nearly deads είναι η ατάκα...:haha::haha:
Ρε παιδιά, εγώ το έχω φορέσει το βραχιολάκι μου...μη με σνομπάρετε!!! :bleh:
Τη ξέρω την ατάκα αλλά ως νεόνυμφος (δεν έχω κλείσει χρόνο) δε με συμφέρει η ορθή ερμηνεία :haha:

Και δε σε σνομπάρουμε καθόλου, έκανες κι εσύ τις νεανικές σου αμαρτίες, έχεις εξιλεωθείς όμως :haha: Να δούμε και το επόμενο ταξίδι σου...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
:haha::haha: Βρε, newly weds= nearly deads είναι η ατάκα...:haha::haha:
Ρε παιδιά, εγώ το έχω φορέσει το βραχιολάκι μου...μη με σνομπάρετε!!! :bleh:
Εγω την ατακα την πρωτακουσα απο τον Ron , τον τυπο που με βοηθησε με το ταξιδι στο Δομηνικο και αναφεροταν στους βραχιολατους της Πουντα κανα..πολυ γελιο!
Δε σε σνομπαρουμε καθολου vario , εξαλλου δε εμεινες κλειδωμενη στο χοτελ απ'οσο ξερω..με τη Σαμανα σου και τα σκουμπα-ντου σου:D με το ζορι σε κρατουσαν :haha:

Meli , οσο δε γραφεις για Σευχελλες , Δομηνικο , Φιλιππινες θα γινει η σφαγη του κοκοφοινικα :haha::haha:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.423
Likes
7.779
Εάν ο Δομήνικος με ξετρέλανε, αναρωτιέμαι στις Σεϋχέλλες τι θα πάθω??? :roll: Παράκρουση???
Βέβαια, να πώ την αμαρτία μου, θέλω και το φλογερό ταμπεραμέντο, που δυστυχώς οι συμπαθείς κατά τ' άλλα κάτοικοι εκεί στον Ινδικό (τουλάχιστο σε Μαυρίκιο και Μαλδίβες) δεν το 'χουν...
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Ενταξει,μην βαρατε....:rolleyes:
Θα προσπαθησω να επανελθω!!!!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
La Digue!!!
Μετα απο μια συντομη διαδρομη με το πλοιο φτασαμε στο τελευταιο νησι του ταξιδιου μας! Ο ιδιοκτητης του σπιτιου οπου ειχαμε κλεισει,μας περιμενε στο λιμανι με το τζιπακι του(καλα,εδω δεν κυκλοφορουν μονο ποδηλατα???? ) με μπλαζε υφος λεγοντας μας οτι αυτο ηταν το καλυτερο νησι,κ.λ.π κ,λπ...Αντιπαθεστατος μεν,το σπιτακι που μειναμε υπεροχο δε....
Αμεσως νοικιασαμε ποδηλατα-η μικρη σε καθισματακι πισω-και βουρ για την πιο γνωστη παραλια απο ολες τις σευχελλες ισως....
Anse Source d'Argent!!!
Παραξενη,το λιγοτερο που μπορω να πω!!!
Μοναδικο τοπιο.κοραλια,βυθος,πολυχρωμα ψαρια,σμερνες...
Μια μαγεια...
Καμια φορα τα λογια ειναι λιγα και αδικουν την πραγματικοτητα...
Το μερος λοιπον ειναι παραδεισος!!!!!:clap::clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.641
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom