Πάρος Πάρος.... τί;;;;;

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η γη !!!
Καλημέρα παιδιά!!

Σκεφτόμαστε με το σύζυγο να πάμε μια εβδομάδα στην Πάρο μέσα στον Ιούλιο. Τί γνώμη έχετε για το νησί; Πού μου προτείνετε να μείνω, Παροικιά,Νάουσα ή καπου αλλού; Εάν έχετε να μου προτείνετε και κανένα ξενοδοχείο που σας αρεσει θα με βοηθησετε πααααρα πολυ :clap::clap::clap::clap:!!!!

Και κατι ακομα. Απο τιμες γενικα τί παιζει; Θα μας φυγει μια περιουσια σε καφεδες, φαγητα κτλ; :shock:

Ευχαριστώ πολύ!!!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Η Πάρος είναι από τα ομορφότερα νησιά των Κυκλάδων και όχι μόνο.

Εγώ θα προτιμούσα να μείνω στην Παροικιά ή την Νάουσα, όχι κάπου αλλού, αν και αυτό είναι πάντα σχετικό. Θα έχεις αυτοκίνητο;

Κάπου έχω στις σημειώσεις μου ένα ξενοδοχείο που είχαμε βρει σε πολύ καλή τιμή και ήταν μια χαρά για τα χρήματά του. Θα προσπαθήσω να το βρω αύριο ή την Δευτέρα και θα σου γράψω. Το πολύ πολύ θα ρωτήσω τον ξάδερφο που μένει πια εκεί και θα τον παντρέψουμε τον Σεπτέμβρη. :cool:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Διαμονή οπωσδήποτε στη Νάουσα και όχι Παροικιά. Το νησί είναι όντως όμορφο αλλά με πάρα πολύ ζέστη. Παραλίες για όλα τα γούστα. Pounda Beach (Πάρα πολύς κόσμος και σχετικό μπαράκι), Πίσω Λιβάδι (ήρεμα οικογενειακά) και οι κλασικές Κολυμπήθρες και η Χρύση Ακτή. Οπωσδήποτε να πάτε στο ορεινό χωριό Λεύκες. Κάτι διαφορετικό και με ωραίες ψησταριές. Επίσης να πας οπωσδήποτε στην Αντίπαρο. Ωραίες και ήσυχες παραλίες, αλλά μπορείς επίσης να επισκεφθείς και το σχετικό σπήλαιο. Καταλύματα υπάρχουν για όλα τα βαλάντια. Εξαρτάται τι θέλεις και πόσα διαθέτεις; Πάντως προσωπικά επιμένω Νάουσα. Κλάσεις ανώτερη από την σχεδόν άχαρη Παροικιά.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Ούτε συζητηση για το που θα μεινεις..εννοείται Νάουσα!συμφωνω με τον DIK-7
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Nάουσα ,οπωσδήποτε ,μην το σκέφτεσαι για αλλού
είναι πολύ όμορφα
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
paros.gr

ριξε μια ματιά αν θες ,εδώ είχαμε μείνει και αν τελικά καταλήξεις ζήτησε μπροστινό δωμάτιο ,έχουν καταπληκτική θέα.
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η γη !!!
Εχω παει και Συρο-Τηνο-Σαντορινη-Μηλο, εκτος απο τη Συρο, όλα τα άλλα μέρη μου φάνηκαν τελεια. Ελπιζω να ενθουσιαστώ έτσι και με την Πάρο!!!

Βρήκαμε σήμερα ενα δωμάτιο με 45 ευρω (με πρωινο!) στη Νάουσα. Μάλλον εκεί θα κλείσουμε, αφού και εσείς μου λέτε ακριβώς αυτό. Μου φαίνεται ότι είναι και πιο κοντά στις ωραίες παραλίες...

Κατά τ' αλλα απο τιμές τί λέει; Φαγητό, καφέδες κτλ :shock: ;; Έχετε να μου προτείνετε κάποιο πολύ ωραίο μέρος ή γενικά που δε πρέπει να χάσω με τίποτα;;;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Βρήκαμε σήμερα ενα δωμάτιο με 45 ευρω (με πρωινο!) στη Νάουσα.
Αν είσαι μέχρι 25 σε βρίσκω άρχοντα... αν είσαι παραπάνω δεν τσοντάρεις κάτι παραπάνω να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο? 45 ευρώ το δίκλινο?

Αν λοιπόν ισχύει το σενάριο ένα βρήκες στην Πάρο τον παράδεισό σου... Πολύ καλές παραλίες, μπαράκια, φτηνά εστιατόρια και δεν συμμαζεύετε... αν παίζει το σενάριο δύο (πάνω από 25) κουμπώσου λίγο... πάρε οπωσδήποτε αυτοκίνητο, απέφυγε την Παροικιά που είναι χάλια, ψάξου λίγο στις παραλίες γιατί δεν λέει να κάνεις μπάνιο και δίπλα σου να ορίωνται δεκαοκτάχρονα στις πρώτες τους διακοπές και πήγαινε όπως σωστά σου είπαν Λεύκες και Αντίπαρο... το νησί δεν είναι ασχημο αλλά μάλλον από τα τελευταία που θα διάλεγα να πάω... να φανταστείς ένα κλικ πιο κάτω ακόμη και από την Μύκονο... ψιλοπαρακμή... Δεν σημαίνει όμως αυτό τίποτε... χιλιάδες κόσμος διαλέγει την Πάρο για διακοπές κάθε χρόνο και περνάει σουπερ... γούστα είναι αυτά...
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η γη !!!
Αν είσαι μέχρι 25 σε βρίσκω άρχοντα... αν είσαι παραπάνω δεν τσοντάρεις κάτι παραπάνω να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο? 45 ευρώ το δίκλινο?

Αν λοιπόν ισχύει το σενάριο ένα βρήκες στην Πάρο τον παράδεισό σου... Πολύ καλές παραλίες, μπαράκια, φτηνά εστιατόρια και δεν συμμαζεύετε... αν παίζει το σενάριο δύο (πάνω από 25) κουμπώσου λίγο... πάρε οπωσδήποτε αυτοκίνητο, απέφυγε την Παροικιά που είναι χάλια, ψάξου λίγο στις παραλίες γιατί δεν λέει να κάνεις μπάνιο και δίπλα σου να ορίωνται δεκαοκτάχρονα στις πρώτες τους διακοπές και πήγαινε όπως σωστά σου είπαν Λεύκες και Αντίπαρο... το νησί δεν είναι ασχημο αλλά μάλλον από τα τελευταία που θα διάλεγα να πάω... να φανταστείς ένα κλικ πιο κάτω ακόμη και από την Μύκονο... ψιλοπαρακμή... Δεν σημαίνει όμως αυτό τίποτε... χιλιάδες κόσμος διαλέγει την Πάρο για διακοπές κάθε χρόνο και περνάει σουπερ... γούστα είναι αυτά...
Ολα οσα μου εστειλαν ηταν περιπου σε αυτη την τιμη, μαλλον δεν εχουν κινηση, γι αυτο!!
Ειμαι 27 και ο αντρας μου 36. Αυτοκινητο θα εχουμε. Απλα πιστευω οτι την περιοδο που θα παμε (10/7) δε θα εχει τρελο κοσμο, οποτε θα το χαρουμε. Γιατι γενικα μας αρεσει η ηρεμια.

Λες φτηνα εστιατορια... Ειναι οντως φτηνα;;;;
Για την Παροικια γιατι ολοι λετε τα χειροτερα;;;; Στις φωτο φαινεται υπεροχη. Τοσο χαλια ειναι απο κοντα;;;; :shock:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Συγνώμη αλλά αν θέλεις ηρεμία δεν πας Πάρο...

Αν πας τόσο νωρίς μην κλείσεις με κανένα τρόπο... στάμπαρε που είναι το σπίτι και κάνε από εκεί την βόλτα σου χωρίς να το κλείσεις... αν σου αρέσει μένεις αν οχι έχει πάρα πολλές πορτοκαλιές στην Πάρο... διαλέγεις επί τόπου...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Bρε συ λύσσα με την Παροικιά. Τόσοι τραβελστορίτες στο λένε.Από κοντά είναι τουλάχιστον αδιάφορη. Βεβαίως έχει την Παναγιά την Εκαταντοπυλιανή και μερικά όμορφα δρομακια, αλλά πέραν τούτου ουδέν. Άσε που ο κόσμος που τη διαλέγει για διαμονή είναι κυρίως νεαρόκοσμος που πάει για τρελή διασκέδαση. Χίλιες φορές και βάλε Ναόυσα.
Η τιμή των 45 ? μου φαίνεται και μένα επικλινδυνη. Δεν το ξανασκέφτεσαι λιγο;
Αφού δεν έχεις παιδιά όντως την εποχή που θα πας θα βρεις δωμάτιο και μάλιστα θα το έχεις δει κιόλας. Με το που θα πατήσεις το πόδι σου στο νησί θα σε προσεγγίσουν και διάφοροι τύποι για να σου πουλήσουν δωμάτιο.

Υ.Γ. Traveller χαίρομαι που συμφωνείς για Λεύκες και Αντίπαρο, γιατί κάποιοι γνωστοί μου διαφωνούν και πάνε να μου πέσουν τα μαλλιά.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Μην σου φαίνεται περίεργη η τιμή των 45 Ευρώ. Τα περισσότερα ξενοδοχεία στην Πάρο δεν έχουν καθόλου κίνηση και έχουν μάλλον θέσει σαν κατώτερη τιμή τα 40 Ευρώ. Σε μερικά που είναι μακριά από παραλία ή ψιλοχάλια θα βρεις το δίκλινο και στα 30- 35 Ευρώ (Γενικά σε όποιο σημείο της Ελλάδας έχω τηλεφωνήσει φέτος για ξενοδοχείο οι τιμές παίζουν γύρω στα 40 Ευρώ).
Επειδή η Νάουσα έχει πληθώρα ενοικιαζόμενων βεβαιώσου πρώτα για την απόσταση από την παραλία, ψάξε πληροφορίες γι' αυτό στο διαδίκτυο (μπορεί και να βρεις) και στη συνέχεια προχώρησε σε προκράτηση. Προσωπικά, δεν θα τους έστελνα και καθόλου χρήματα γι' αυτές τις ημερομηνίες. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις εκτός και αν γίνει κάνα θαύμα από την Παναγιά την Εκατονταπυλιανή και αρχίσουν και συρρέουν οι πιστοί στο νησί κατά κόρον.
Πληροφοριακά,
επειδή έψαχνα Πάρο μέσα στην εβδομάδα για μια Θειά μου, για τις ημερομηνίες που θα πας και εσύ, της βρήκα ένα νεόκτιστο οικογενειακό ξενοδοχείο, 10 μέτρα από την παραλία στα 40 Ευρώ το δίκλινο αλλά όχι στη Νάουσα εννοείται.

 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.562
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom