Πάρος Πάρος.... τί;;;;;

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
δηλαδη εγω που εκλεισα 3' απο ναουσα,πανω στη παραλια,με πισινα,πρωινο για 20/6...4 βραδακια....25 ευρω μεσω booking.com...να αυτοκτονησω???:haha::haha:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Για να σε βλέπω να ετοιμάζεσαι....

Ρε συ πας τέλη Ιούνη στην Πάρο και κλείνεις ξενοδοχείο μην χάσεις??

Αυτό με την πισίνα και το πρωινό σαν έξτρα κομφόρ το αναφέρεις? Η πισίνα θα είναι μια γούρνα και το πρωινό ένας καφές , μια πορτοκαλάδα Λακωνία, ένα βουτηράκι, μια μαρμελάδα και δυό φέτες ψωμί...
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Για να σε βλέπω να ετοιμάζεσαι....

Ρε συ πας τέλη Ιούνη στην Πάρο και κλείνεις ξενοδοχείο μην χάσεις??

Αυτό με την πισίνα και το πρωινό σαν έξτρα κομφόρ το αναφέρεις? Η πισίνα θα είναι μια γούρνα και το πρωινό ένας καφές , μια πορτοκαλάδα Λακωνία, ένα βουτηράκι, μια μαρμελάδα και δυό φέτες ψωμί...
ο φιλος μου ο αρμανδος μου ειπε οτι στα reviews πιανει ανετα ενα 9αρακι!!!
και τον εμπιστευομαι...αφου μπορει και σε υποφερει τοσα χρονια:bleh::bleh:

ΥΓ....εμενα δε με χαλανε τα 20χρονα...γιαυτο καθε μερα θα τραβαω και μια βουτια στις κολυμπηθρες:haha::haha:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
παιδια, εγω πηγα παρο πριν 3 χρονια, με κοριτσοπαρεα και περασαμε τελεια!!
η αληθεια ειναι οτι τον ιουλη το νησι ειναι αδειο και τα δωματια πολλα γιαυτο και οι τιμες ειναι πολυ χαμηλες!!μην πτοεισαι λοιπον!τα 45 ευρω ειναι οκ!!!
εννοειται πως θα μεινεις ναουσα!!απο ναουσα ξεκινανε και καραβακια για καποιες παραλιες και ειναι πολυ ωραια!
τα 18χρονα εννοειται πως δεν τα γλιτωνεις..ειναι παντου!!!!!
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
παρε και μια φωτο που μολις μουστειλε ο αρμανδος ....

Y.Γ....για να σοβαρευτουμε,τα πραγματα ειναι οπως τα λεει η λατινα.λογω χαμηλης κινησης τον ιουνη και προκειμενου να πιασουν μια καλη πληροτητα ριχνουν τις τιμες...ακομα και το astir of paros shmera εχει μια καταπληκτικη τιμη,τηρουμενων των μεγεθων.
 

Attachments

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Η Παρος ειναι πολυ ομορφη. Η Ναουσα σαφως καλυτερη. Και διακοπες πας, ολο και κατι παραπανω θα χαλασεις. Εχει τιμες για ολα τα γουστα. Οσο για το δωματια αρκει να ειναι καθαρο, κατ εμε, λες και ποτε καθεσαι? Εκτος αν εισαι ο τυπος που δεν γυρνα ολη μερα, του αρεσει η μεσημεριανη σιεστα, θα κατσει και κανενα βραδακι στο μπαλκονι και δεν θα βγει βολτα.... τοτε ψαχνεις το κατι παραπανω!
 

rezi

Member
Μηνύματα
78
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Cuba?Brazil?South afrika?
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημικη Βολτα
ola 'kala' sthn paro.paralies gia kyklades den exei tespa...to nhsi gia mena meta 25 eth einai akyro,oxi oti prin ta 25 dhladh alla anyway
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ρε παιδιά την γνώμη μας είπαμε... σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι... εγώ είπα ότι αν πας μέχρι 25/7 δεν χρειάζεται να κλείσεις τίποτε... πας, βλέπεις και κλείνεις... από κει και πέρα εγώ αν εξαιρέσεις τις Λεύκες και την Αντίπαρο και αυτά μέχρι 25/7 δεν περνάω ούτε απέξω... αν εισαι πιτσιρικάς και πας να γίνεις πίτα μια χαρά είναι αν είσαι πάνω από 25 το μέρος είναι για κλωτσιές... δύσκολα βρίσκεις χειρότερο κυκλαδονήσι... αυτή είναι ηγνώμη μου βέβαια... άλλοι το θεωρούν το σούπερ νησί... δεν εχουμε όλοι τα ίδια γούστα...
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η γη !!!
Βρε παιδια, δεν εχω κολλημα με την Παροικια, απλα μου εκανε εντυπωση που δεν αρεσει σε κανεναν,γι αυτο ρωτησα!!! Ουτως ή αλλως σκεφτομαι για Ναουσα. Και διαλεξα αυτη την εποχη για να μην εχει κοσμο. Γι αυτο βρηκα και καλες τιμες σε ολους. Μετα τις 17 Ιουλιου μου ελεγαν διπλη τιμη!!!!

Το ξενοδοχειο λεει ότι ''Βρίσκεται μόλις 5 λεπτά από το λιμανάκι της Νάουσας στην αμφιθεατρική τοποθεσία «ΑΝΑΛΗΨΗ». Σε απόσταση 300 μέτρα μπορείτε να εξυπηρετηθείτε από το ΚΤΕΛ, ΤΑΞΙ και τα περίφημα καϊκάκια για τις πανέμορφες παραλίες ΚΟΛΥΜΠΗΘΡΑ-ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ-ΛΑΓΓΕΡΙ.''
Αυτο θα ειναι κοντα στην πολη ή στην παραλια ή και στα δυο; Και μιας που λεει ''αμφιθεατρικη τοποθεσια'', θα είναι καμιά τεραστια ανηφορα;;; Δε θα το αντεξω μεσα στη ζεστη!!!

Αυτο που θελουμε ειναι ενα δωματιο καθαρο, που να ειναι κοντα στην πολη, ωστε το βραδυ να βγαινουμε βολτα με τα ποδια, μετα απο την ταλαιπωρια ολης της ημερας!!

Κοιταξα και στο booking και δε βρηκα καμια καλυτερη τιμη, αλλα ουτως ή αλλως δεν το εμπιστευομαι επειδη καποια στιγμη εκλεισα δωματιο στο εξωτερικο και οταν εφτασα με πληροφορησαν οτι δεν ειχε γινει η κρατηση!!! Οπότε καλυτερα με το πατροπαραδοτο τροπο.. κατευθειαν με τον ανθρωπο που εχει τα δωματια!!!

Οσο για το αν ειναι ακριβα το ρωταω επειδη θα μεινω 8 μερες και αλλο να δινουμε 30-40 ευρω ανα γευμα και άλλο 70!!! Αυτο εννοω... Στις διακοπες αλλωστε παντα χαλαμε λεφτα χωρις να το σκεφτομαστε. Αλλα οχι να πηγαινω και να θελω 60-70 ευρω καθε φορα που τρωμε 2 ανθρωποι, οπως την παθαμε στην Υδρα.

Οι παραλιες ειναι καλες; Καθαρες; Αν εχει παει καποιος στη Συρο, να βαλω σαν μετρο συγκρισης τις εκει παραλιες, τις οποιες θεωρω απαραδεκτες;; Ειναι χειροτερα στην Παρο; Αν ειναι να μην παω εκει !!!!

Γενικα εσεις εχετε καμια προταση για κανενα νησακι 5-6 ωρες το πολυ απο Πειραια, το οποιο να το θεωρειτε πολυ ωραιο και καλυτερο απο την Παρο;;; Ειμαι ανοιχτη σε προτασεις!!!
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η γη !!!
αν εισαι πιτσιρικάς και πας να γίνεις πίτα μια χαρά είναι αν είσαι πάνω από 25 το μέρος είναι για κλωτσιές... δύσκολα βρίσκεις χειρότερο κυκλαδονήσι... αυτή είναι ηγνώμη μου βέβαια... άλλοι το θεωρούν το σούπερ νησί... δεν εχουμε όλοι τα ίδια γούστα...
Κοιτα, χειροτερο απο τη Συρο, τουλαχιστον απο παραλιες, αποκλειεται να ειναι!!!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Το ιδανικό νησί είναι το νησί με την Χώρα της Σύρου, τα χωριά της Τήνου και τις παραλίες της Μυκόνου... η Πάρος είναι μέτρια σε όλα...

Ναι η Πάρος έχει καλύτερες παραλίες από την Σύρο... είναι γεγονός...
 

mamamia

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλημέρα παιδιά!!

Σκεφτόμαστε με το σύζυγο να πάμε μια εβδομάδα στην Πάρο μέσα στον Ιούλιο. Τί γνώμη έχετε για το νησί; Πού μου προτείνετε να μείνω, Παροικιά,Νάουσα ή καπου αλλού; Εάν έχετε να μου προτείνετε και κανένα ξενοδοχείο που σας αρεσει θα με βοηθησετε πααααρα πολυ :clap::clap::clap::clap:!!!!

Και κατι ακομα. Απο τιμες γενικα τί παιζει; Θα μας φυγει μια περιουσια σε καφεδες, φαγητα κτλ; :shock:

Ευχαριστώ πολύ!!![/quot
καλησπερα και απο εμενα που ειμαι καινουργια στην παρεα.η τελευταια μου επισκεψη στο νησι ηταν περσι και ηταν η... δεκατη. Ο ιουλιος ειναι ο καλλιτερος μηνας γιατι το νησι δεν εχει ακομη...πατωσει!!!Εννοητε Ναουσα,ολα τα αλλα ειναι απλως...ωραια.Οι τιμες δεν ειναι και τοσο φοβερες οπως ακουγεται. Αν ρωτας τους ντοπιους θα φας καλα και στον Αμπελα,στο θαλαμι, θα φας τα καλλιτερα ψαρια του νησιου, σε μεριδες XL και τιμες S!
Τα ενοικιαζομενα ειναι τοσα πολλα,που αποκλειεται να μην βρεις Ιουλιο μηνα.Ακομη και στο τελος του. Επειδη νυσταζω απιστευτα θα συνεχισω αν σε ενδιαφερει αυριο... ενα μονο θα σου πω. η παραλια της Χρυσης Ακτης ηταν η φωτο στο κινητο μου που στα δυσκολα του χειμωνα ,με χαλαρωνε.Φροντισε μονο τα ακτοπλοικα σου, γιατι ετσι οπως εκαναν την γραμμη αντιστοιχει ενας τουριστας...σε 5 καταλυματα!!!!!!!!!!!!!!! καληνυχτα και εις αυριον με υγεια....:p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.672
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom