Πάρος Πάρος.... τί;;;;;

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Νομίζω ότι με έπεισες για Παρασπόρο, δεν ήθελα και πολύ, αλλά με είχε προβληματίσει καποια φωτό που είδα με πολλά κύματα, και λόγω του ότι η κόρη μου είναι 3 ετών, μου εκανε κάπως....
Αύριο κλείνω, και όταν πάω με το καλό και επιστρέψω θα σου πω τις εντυπώσεις μου!!!
Πάντως σε ευχαριστώ πολύ πολύ, δεν μπορείς να καταλάβεις από τι δύσκολη θέση με έβγαλες...

Υ.Γ.:εσύ που μένεις; έχεις κάτι δικό σου ή νοικιάζεις; τι προτείνεις για το συγκεκριμένο μέρος;
Ρε παιδια γιατί έχετε φαγωθεί να κλείσετε;δεν χρειάζεται λέμε μόλις κατέβετε απο το λιμάνι θα σας περιτριγυρίσουν χιλιαδες και σεις διαλεγετε τιμές τοποθεσίες κτλ μια ζωη έτσι ταξιδεύω στις Κυκλάδες με παιδια ή χωρίς ...για Ιούλιο μιλάμε πάντα ...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ενταξει η Σύρος δεν έχει πολλές παραλίες και μαλλον μαζεύει πολύ κόσμο το καλοκαίρι οπότε και γεμίζουν ασφυκτικά με συνέπεια να χάνουν τη γοητεία τους, όσο όμορφες και αν είναι, αλλά δε θα συμφωνούσα οτι είναι και για κλάμματα. Μου άρεσε πολύ και το Δελφίνι, ελπίζω να μην έχει χαλάσει μετά τόσα χρόνια που έχω να πάω, και ο Λιάς (περπάτημα περίπου 20 λεπτα με τα πόδια, αλλά χαρήκαμε μια υπέροχη παραλία ολομόναχοι, όλη την ημέρα) και τα Γράμματα όπου που πήγαμε με καραβάκι και κανα δυό, τρεις ακόμη που δε θυμάμαι τα ονόματά τους.
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Και ομως.... ολα τα πλοια ειναι αδεια, σε οποια ημερομηνια και αν θελουμε και με αυτοκινητο!!! Δε ξερω τι εγινε φετος βρε παιδια.... ολα αδεια ειναι!! Ακομα και καλα ξενοδοχεια δε μου εχουν πει πανω απο 60 ευρω!!! Αλλες χρονιες ακομα και 2 μηνες πριν δεν εβρισκα τιποτα!!! :roll:

Βγηκε και κατι καλο απο την ''οικονομικη κριση''!
ΚΑΙ πως να μην είναι άδεια τα πλοία ;Θέλω πάνω απο 600 ευρώ πηγαινε ελα για Σαμο - Πειραια με το αυτοκίνητο !με εξοργίζει αυτο καθε φορα και κάτι καμπίνες απαίσιες... 100 ευρώ το αυτοκίνητο μόνο για το πήγαινε;εγω έδωσα 100 ευρω πηγαινε ελα για το αμάξι για Ανγκώνα και με Superfast μαλιστα ...Εξοργιστικο !
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
ΚΑΙ πως να μην είναι άδεια τα πλοία ;Θέλω πάνω απο 600 ευρώ πηγαινε ελα για Σαμο - Πειραια με το αυτοκίνητο !με εξοργίζει αυτο καθε φορα και κάτι καμπίνες απαίσιες... 100 ευρώ το αυτοκίνητο μόνο για το πήγαινε;εγω έδωσα 100 ευρω πηγαινε ελα για το αμάξι για Ανγκώνα και με Superfast μαλιστα ...Εξοργιστικο !
Δεν έχεις καθόλου άδικο! Πλέον δεν αξίζει να πηγαίνεις αυτοκίνητο σε νησί εκτός και αν σκοπέυεις να ξεκαλοκαιριάσεις. Αν είναι για καμιά εβδομάδα τότε καλύτερα να πας αεροπορικώς και να ενοικιάσεις επί τόπου: Αν δε βγεί φθηνότερα, τουλάχιστον δε θα έχεις ταλαιπωρηθεί με σκυλοπνίχτες!
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Δεν έχεις καθόλου άδικο! Πλέον δεν αξίζει να πηγαίνεις αυτοκίνητο σε νησί εκτός και αν σκοπέυεις να ξεκαλοκαιριάσεις. Αν είναι για καμιά εβδομάδα τότε καλύτερα να πας αεροπορικώς και να ενοικιάσεις επί τόπου: Αν δε βγεί φθηνότερα, τουλάχιστον δε θα έχεις ταλαιπωρηθεί με σκυλοπνίχτες!
Ετσι ακριβώς Έρση μου και εγώ αν δεν ήμουν απο τη Σάμο -όπου κάθομαι ένα μήνα το λιγότερο κάθε καλοκαίρι- δεν θα παιρνα αυτοκίνητο και μπορει να πήγαινα και αεροπορικώς αν δεν ειχα αυτη τη ηλίθια φοβία με τα αεροπλάνα !Ο κόσμος πια και με αυτη τη κρίση επιζητα λύσεις πιο οικονομικές Η Λευκάδα ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ειναι νησι αλλά δεν εχει την ταλαιπωρία ουτε τα έξοδα του καραβιού ..πολυ καλη επιλογή και μπορεις απο κει να πας πανεύκολα και στη Κεφαλλονιά και να φας το ψαρακι σου στο Φισκάρδο στη Τασία αντι να τα δώσεις κοροιδίστικα στα εισιτήρια ...
Εύχομαι να περάσεις ωραία ...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.307
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ΚΑΙ πως να μην είναι άδεια τα πλοία ;Θέλω πάνω απο 600 ευρώ πηγαινε ελα για Σαμο - Πειραια με το αυτοκίνητο !με εξοργίζει αυτο καθε φορα και κάτι καμπίνες απαίσιες... 100 ευρώ το αυτοκίνητο μόνο για το πήγαινε;εγω έδωσα 100 ευρω πηγαινε ελα για το αμάξι για Ανγκώνα και με Superfast μαλιστα ...Εξοργιστικο !
μήπως υπερβάλλεις λίγο? το αυτοκίνητο έχει 145Ε πήγαινε έλα με το Nissos Mykonos, πλοίο καινούριο καμάρι της ακτοπλοίας. να γκρινιάζουμε όταν υπάρχει θέμα, όχι για ένα αιώνα πριν..
και μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. αγορά και ζήτηση. αν ασχολιοσουν και με τα αεροπορικά θα έλεγες εξοργιστικό να πας Λονδίνο με 100Ε ενώ για κεφαλονιά θέλουν 250..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.307
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν έχεις καθόλου άδικο! Πλέον δεν αξίζει να πηγαίνεις αυτοκίνητο σε νησί εκτός και αν σκοπέυεις να ξεκαλοκαιριάσεις. Αν είναι για καμιά εβδομάδα τότε καλύτερα να πας αεροπορικώς και να ενοικιάσεις επί τόπου: Αν δε βγεί φθηνότερα, τουλάχιστον δε θα έχεις ταλαιπωρηθεί με σκυλοπνίχτες!
οι συνήθεις υπερβολές..μήπως να ταξιδεύατε πιο συχνά με τα ακτοπλοικά για να αποκτήσετε ιδίαν άποψη και όχι αυτά που μας λένε ή μας έχουν μείνει από τις φοιτητικές μας εκδρομές? το σκυλοπνίχτες που αναφέρεται? στο Nissos Mykonos? στα Blue Star? στα γρήγορα? στα κρητικά? μήπως θέλετε το Cruise Europa Πάρο-Αντίπαρο?
Να νοικιάσεις? το έχεις κάνει ποτέ? γιατί περα από 2-3 σοβαρές εταιρείες σε περιμένουν οι πειρατικές των ελληνικών νησιών..και για ρώτησέ τους αν μπορείς να πας και σε άλλο νησί να δεις την απάντηση..
εκμεταλλευτείτε το φετινό καλοκαίρι τις εκπληκτικές προσφορές λόγω κρισης (από 10Ε με Blue Star για Πάρο) και καλές διακοπές με το ΙΧ μας φυσικά.
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
μήπως υπερβάλλεις λίγο? το αυτοκίνητο έχει 145Ε πήγαινε έλα με το Nissos Mykonos, πλοίο καινούριο καμάρι της ακτοπλοίας. να γκρινιάζουμε όταν υπάρχει θέμα, όχι για ένα αιώνα πριν..
και μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. αγορά και ζήτηση. αν ασχολιοσουν και με τα αεροπορικά θα έλεγες εξοργιστικό να πας Λονδίνο με 100Ε ενώ για κεφαλονιά θέλουν 250..
2-3 χρόνια πριν δεν ειναι ένας αιώνας αγαπητέ Samion μην ξεχνάς το ναυάγιο με το Samina ...δεν ήταν σκυλοπνίχτης ;;;και δεν έχει περασει αιώνας ..το Mykonos είναι όντως καλούτσικο σε σχέση με τα προηγούμενα μακάρι να μείνει στη γραμμή ωστοσο κανει 10 ώρες στην καλύτερη για να φτάσει ...και παραμένει ακριβό πάνω απο 90 ευρώ το άτομο σε καμπίνα !και τα 145 ακόμα δεν είναι λίγα για το αυτοκίνητο δεν θα πρεπε να ναι πάνω απο 100 -120 πήγαινε έλα ...Τι να λέμε τώρα;Την έχω φάει τη γραμμή αυτή με το κουτάλι απιστευτη ταλαιπωρία υψηλές τιμές για καμπίνες κουτιά, βρωμιά ,να πουλάνε το καναπέ στο σαλόνι πανάκριβο...
Μην ξεχνάς είμαι Σαμιώτισσα εχω μεγαλώσει στη Σαμο εχω δουλέψει χρόνια εκεί και τώρα ακόμα κάνω 1 ταξίδι το χρόνο το λιγότερο ακτοπλοικώς για κεί και εχω ταξιδέψει Στο Αιγαίο αρκετά ηταν πάντα απο τις πιο αδικημένες γραμμές ...κάτι φαίνεται να αλλάζει τα τελευταία χρονια προς το καλυτερο και πάλι ομως...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.307
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
2-3 χρόνια πριν δεν ειναι ένας αιώνας αγαπητέ Samion μην ξεχνάς το ναυάγιο με το Samina ...δεν ήταν σκυλοπνίχτης ;;;και δεν έχει περασει αιώνας ..το Mykonos είναι όντως καλούτσικο σε σχέση με τα προηγούμενα μακάρι να μείνει στη γραμμή ωστοσο κανει 10 ώρες στην καλύτερη για να φτάσει ...και παραμένει ακριβό πάνω απο 90 ευρώ το άτομο σε καμπίνα !και τα 145 ακόμα δεν είναι λίγα για το αυτοκίνητο δεν θα πρεπε να ναι πάνω απο 100 -120 πήγαινε έλα ...Τι να λέμε τώρα;Την έχω φάει τη γραμμή αυτή με το κουτάλι απιστευτη ταλαιπωρία υψηλές τιμές για καμπίνες κουτιά, βρωμιά ,να πουλάνε το καναπέ στο σαλόνι πανάκριβο...
Μην ξεχνάς είμαι Σαμιώτισσα εχω μεγαλώσει στη Σαμο εχω δουλέψει χρόνια εκεί και τώρα ακόμα κάνω 1 ταξίδι το χρόνο το λιγότερο ακτοπλοικώς για κεί και εχω ταξιδέψει Στο Αιγαίο αρκετά ηταν πάντα απο τις πιο αδικημένες γραμμές ...κάτι φαίνεται να αλλάζει τα τελευταία χρονια προς το καλυτερο και πάλι ομως...
επιμένεις να χρησιμοποιείς τη λέξη "σκυλοπνίχτες" και για να τη δικαιολογήσεις αναφέρεσαι στο παρελθόν. ανέφερε ποιο πλοίο εννοείς σήμερα και τι ποσοστό αντιπροσωπεύει απ' αυτά του αιγαίου. δηλαδή ούτε και το Nissos Mykonos σου κάνει? μήπως να επανέλθεις στην πραγματικότητα του νησιού <30000 πληθυσμό? δεν είναι Κρήτη να ανταγωνίζονται οι κολοσσοί..και το πόσο θα πρέπει θα είναι η τιμή δεν εξαρτάται από τη γνώμη μας σίγουρα. είπαμε αγορά και ζήτηση. πίστεψέ με κανένα μα κανένα νησί δεν είναι ευχαριστημένο. ακόμα και στη Πάρο, Σύρο και στο Ηράκλειο γκρινιάζουν. ετσι είναι ο Έλληνας.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Διόρθωσα τα quotes σας γιατί είχε γίνει ένας μικρός χαμός. :)
 

magdouil

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Everywhere
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
γεια σας και απο εμενα,,ειμαι καινουρια στο forum!θα ηθελα τη βοηθεια σας οσον αφορα τη Παρο,θελουμε να παμε με μια φιλη μου και ενω ειχαμε κανονισει να κλεισουμε σε ενα ξενοδοχειο απο ενα προγραμμα(αυτα τα γνωστα που κανουν συνηθως εταιριες κλπ) δεν εγινε και τελικα μειναμε χωρις δωματιο,,θελουμε να παμε τελη ιουλιου με αρχες αυγουστου για κανα 6ημερο,,μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε καποια οικονομικα ξενοδοχεια?οσο το δυνατον πιο φθηνα γινεται γτ ειμαστε φοιτητριες οποτε κτλβνετε!σας παρακαλωω βοηθηστε μαας;)ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.357
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom