Κούβα Πέπε, ο Κουβανός συγκάτοικος

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ταξιδεύεις με τον δικό σου τρόπο...
και μόνο αυτό ,κάνει ξεχωριστό το ταξίδι σου ..
μπράβο γιώργο !! ευτυχώς που δεν εισαι τουρίστας !!!!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εξαιρετική αφήγηση !
Μακάρι να έχεις τη διάθεση να μας περιγράψεις κι άλλες ταξιδιωτικές ιστορίες σου...βλέπω έναν πολύ ενδιαφέροντα χάρτη...;)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Και για Παναμά έχω υλικό μπόλικο, η τελευταία μου κοπέλα ήταν Παναμέζα και το Αβάνα-Πάναμα Σίτυ είχε γίνει Κολιάτσου-Παγκράτι... Έχει φανταστικά μέρη, πολύ απομακρυσμένα και αυθεντικά, από τα ακατέργαστα διαμάντια της Λατινικής Αμερικής και πολύ παρεξηγημένη.Δεν υπάρχουν πολλές χ΄ρες που να έχουν τέτοια ποικιλία εθνοτήτων να ζουν μόνες τους στη μέση του πουθενά. Δυστυχώς το πρόβλημα είναι η πρόσβαση στο ίντερνετ, σύντομα γυρίζω Κούβα κι από εκεί χέσε μέσα Πολυχρόνη σε ό,τι αφορά το διαδίκτυο...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
βλέπω οτι επόμενος στόχος σου ειναι το ιράν ...
εχω ξεσκιστεί να διαβάζω ..αλλα εσύ που γενικά εισαι ψαγμένος ,ρίξε κανένα tip ...
εγω το παω για αρχές οκτώβρη..μάλον .
ευχαριστώ σε .
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κι εγώ για αρχές οκτώβρη, για 40-45 μέρες, ανάλογα τι βίζα θα μου δώσουν οι σύντροφοι στην πρεσβεία του Ιράν στην Αβάνα. Tips...εκ των προτέρων δε γίνεται, βλέποντας και κάνοντας...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Και για Παναμά έχω υλικό μπόλικο, η τελευταία μου κοπέλα ήταν Παναμέζα και το Αβάνα-Πάναμα Σίτυ είχε γίνει Κολιάτσου-Παγκράτι... Έχει φανταστικά μέρη, πολύ απομακρυσμένα και αυθεντικά, από τα ακατέργαστα διαμάντια της Λατινικής Αμερικής και πολύ παρεξηγημένη.
:shock::shock: εχω καταλαβει οτι ο Παναμας ειναι ισως οτι καλυτερο στη Λατινικη αμερικη! Εχεις μπολικο υλικο??Εχω ηδη φαει τα νυχια μου..θα περιμενω υπομονετικα:roll: αφου για εκει με βλεπω την επομενη φορα που θα μπω σε αεροπλανο!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.798
Likes
18.604
:shock::shock: εχω καταλαβει οτι ο Παναμας ειναι ισως οτι καλυτερο στη Λατινικη αμερικη! Εχεις μπολικο υλικο??Εχω ηδη φαει τα νυχια μου..θα περιμενω υπομονετικα:roll: αφου για εκει με βλεπω την επομενη φορα που θα μπω σε αεροπλανο!
Το Γεωτρόπιο της άλλης εβδομάδας έχει αφιέρωμα στα νησάκια San Blas....όχι ότι χρειάζεται κάτι πέραν του διαδικτύου βέβαια για ό,τι τραβάει η ψυχή σου!

Πώς πάει το σημάδι για ταξίδι Νο2? :lol:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Κι εγώ για αρχές οκτώβρη, για 40-45 μέρες, ανάλογα τι βίζα θα μου ...
άσε βρήκα μερικά καλά .....μελετώντας τα βρίσκεις σιγά σιγά ........
αν κάπου ακούσεις ελληνικά σφύρα κλέφτικα !!!!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Mαγευτική γραφή. Με καθήλωσε. Όποτε μπορέσεις συνέχισε. Ευχαριστώ.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Γιωργο,εχεις σκεφτει ποτε να γραψεις την ζωη σου σε βιβλιο?
Βλεπω οτι ακομα δεν εχεις κλεισει τα 30 και ο κοσμος σου πεφτει πολυ μικρος.
Συγχαρητηρια για τον Πεπε εισαι απαιχτος.
Εισαι ο πλεον καταλληλος σαν κατοικος Κουβας να γραψεις ενα τουριστικο οδηγο για την χωρα αυτη,εστω και μινι.
Πολεις διαμονη αξιοθεατα κλπ.
Παντα να ταξιδευης.:cool:
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Υorgo έχω μια απορία..τι δουλειά κάνεις και εξαιτίας της ταξιδεύεις τόσο πολύ??:roll:
για να στείλουμε όλοι εδώ βιογραφικό!:):)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Α, καλά...ευχαριστώ για τα καλά λόγια...Xenos, βρες μου εσύ εκδότη για οδηγό στην Κούβα κι εγώ κάνω κωλοτούμπες.

Δεν ταξιδεύω συνέχεια λόγω δουλειάς. Ή τέλος πάντων λόγω δουλειάς έχω πάει σε 4-5 χώρες (έστω κι επανειλημμένως, σε ορισμένες άπειρες φορές) όλες οι άλλες ήταν backpacking για την πάρτη μου. Απλώς κάνω οικονομία και αφιερώνω 4-6 μήνες το χρόνο στα ταξίδια. Δεν κάνω μία δουλειά, κάνω διάφορες ως freelancer (δεν είχα σύμβαση ποτέ και πουθενά) κι αυτό βοηθάει διότι δεν έχω συγκεκριμένη δουλειά και μπορώ να φεύγω πολλούς μήνες μέχρι να τελειώσουν τα χρήματα και μετά ξανά από την αρχή. Μιλάω αρκετές γλώσσες και βοηθάει στο να βρίσκω δουλειές εύκολα, χωρίς να χολοσκάω αν θα τσατιστούν όταν θα φύγω για κανένα εξάμηνο (τώρα τελευταία υπάρχει μεγάλη ανοχή και δε βλέπω να αλλάζω δουλειά σύντομα, το οποίο είναι κρίμα, μια αλλαγή καλή θα ήτανε). Στη Βιέννη δούλευα στη διοργάνωση διεθνών σεμιναρίων, στην Ινδονησία μου δώσανε ένα μηχανάκι και πήγαινα κάθε μέρα στο λιμάνι να βρω τουρίστες για το hostel/ίδρυμα που με φιλοξενούσε, στην Ισπανία σπούδαζα, μοίραζα πίτσες κι έκανα μεταφράσεις, στην Αγγλία σπούδαζα κι έκανα το διερμηνέα και στην Ελλάδα πάλι σπούδαζα (μελετηρό αγόρι) συν διάφορα πράγματα, από γράψιμο μέχρι υπεύθυνος ρεσεψιόν σε ξενοδοχείο, διανομή φυλλαδίων, διερμηνέας σε συνέδρια, βυρσοδέψης (!)... 'ο,τι να'ναι. Στην Κούβα είμαι σε τελείως άλλη φάση, αλλά προς το παρόν είναι απόρρητο...ξέρεις τώρα πώς είναι οι μυστικές υπηρεσίες με μας τους κατασκόπους τους...μια κουβέντα να πούμε, μας απολύουν αμέσως...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.073
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom