Πήλιο 2011 - live & εντυπώσεις

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Μετά την τσιπουροκατάνυξη των 17 (!) στο Βόλο [δεν μπορώ να αποκαλύψω ποιοι έλαβαν μέρος εκεί, καθώς έχω να καταγγείλω ότι δέχτηκα ανώνυμα απειλητικό μηνύματα), η πρώτη συνάντηση των από Παρασκευή αφιχθέντων έγινε το απόγευμα στο La Veranda του Xenia. Μεταμελημένοιι, καταβεβλημένοι ή σεμνοί όλοι ξεκίνησαν με σοκολάτες, τσάγια και λοιπά αφεψήματα. Φήμες ότι οι περισσότεροι μετά συνέχισαν με "βαρύτερα" ροφηματα διαψεύδεται ως αναληθής. Ομοίως γίνονται προσπάθειες να εξακριβωθεί η ακρίβεια της πηγής που μετέδωσε πρώτη ότι ο Πεταλωτής ανακοίνωσε τοπική άρση του μέτρου της καθολικής απαγόρευσης καπνίσματος, αποκλειστικά για την περιοχή της Πορταριάς και μόνο για το χρονικό διάστημα από 21 έως και 23 Ιανουαρίου 2011! :bleh: :bleh:
Το μόνο επιβεβαιωμένο έως το παρόν είναι ότι κάποιοι άλλαζαν ρεζέρβες που δεν χωρούσαν στα αυτοκίνητά τους μέσα στα μεσάνυχτα, ότι κάποιος δεν θα μπορέσει να δοκιμάσει το γλύκισμα που προοριζόταν για εκείνον και ότι... ες αύριον τα σπουδαία...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.999
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ότι κάποιος δεν θα μπορέσει να δοκιμάσει το γλύκισμα που προοριζόταν για εκείνον και ότι...
Όλα τα φάγατε όλα βρε? Περιμένετε, αφήστε κάτι και για μας, ερχόμαστεεεεεεεεε....
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
καλημερα σε ολους..δυστυχως δεν θα μπορεσω να ερθω στο πηλιο,για λογους που οσο τους σκεφτομαι τοσο νευριαζω και απορω περισσοτερο..:mad:(εχει να κανει με τις,ουτως η αλλως δυσκολες διαπροσωπικες σχεσεις..)με καποια δικα μου ατομα,οποτε αυτο που μενει ειναι να σας ευχηθω να περασετε υπεροχα,γαματα,να φατε και να πιειτε,να γουσταρετε ολοι μαζι και να μας μεταφερεται τις εντυπωσεις σας οσο το δυνατο καλυτερα..:)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
πολλές ευχές σε όλους σας,να περάσετε υπέροχα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.141
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τσονταρετε βρε τσιγκουνηδες ολοι απο λιγο, να παει 4-5 μερουλες Λονδινο αυτος που θα βρει το φλουρι...

ΥΓ Να περνατε καλα!
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Πρώτη ζωντανή ανταπόκριση από Πορταριά (θα ακολουθήσουν και άλλες)...
προσπαθώ να μαζέψω τον κόσμο από τον μπουφέ όπου έχουν πλακώσει όλοι στα γλυκά .....
σε λίγο όμως νομίζω πως θα συγκεντρωθούν (γιατί άραγε ?)
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
για καραοκε μηπως ?:D
να περνατε τελεια .... ¨:D
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
καλα να περνατε παιδια!!!! εδω παρακολουθουμε τις εξελίξεις εμεις!
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Μετά από τα σκετς τα βίντεο και τα καραόκε προχωρήσαμε σε 80ς και τώρα είμαστε στα ελληνικά.

ΥΓ το φλουρί το κέρδισε η Erminathess :clap::clap::clap:
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Όταν αιώνες πριν, κάποιοι απ' τους Άρχοντες του κόσμου, ή προπολεμικά, η εύπορη διανόηση, αλλά και τόσοι άλλοι σημαντικοί ή απλοί, άνθρωποι, επέλεγαν σαν παραθεριστικό προορισμό την Πορταριά και το Πήλιο, ...αποδεικνύεται πως κάτι ήξεραν. Δεν είναι μόνο "όμορφο", είναι και "ποιοτικό".
Και το "Ξενία" όπως και σχεδόν όλα τα "Ξενία", χωροθετήθηκαν από σοφούς ειδικούς ....απλά, στα καλύτερα σημεία της κάθε περιοχής. Και σαν να μην έφτανε αυτό ...το τότε Υπουργείο, τα έδωσε για Αρχιτεκτονική μελέτη στον σπουδαίο (!!!) Κωνσταντινίδη. Βλέπετε άλλες εποχές...Η λαίλαπα του λαϊκισμού ήταν ακόμα μακριά, ώστε να "ανατεθεί" η μελέτη (και η εργολαβία - κατασκευή φυσικά) ...στον πιο "διαπλεκόμενο" ...
Σ' αυτό το χώρο χθες βράδυ είχα την ευχαρίστηση, εγώ και η οικογένειά μου (το μικρό σχήμα) να συναντήσω, να συναναστραφώ, να συμφάγω, να τραγουδήσω, να χορέψω και να διασκεδάσω, με μερικές δεκάδες αξιόλογους και ποιοτικούς ανθρώπους, απ' όλη τη χώρα.
Περήφανοι που ανήκουμε (ο καθένας με τον τρόπο του και τις δυνατότητες του) σ' αυτή την κοινότητα, σας ευχαριστούμε όλους σας και ευχόμαστε...
Καλή Αντάμωση!!!
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Ακόμα μπεκροπίνουν στα καπηλειά...
εγώ προσπαθώ να συνέλθω απ το Σοκ της Πορταριάς:shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.772
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom