Παιδια και πολυωρα αεροπορικα ταξιδια.

axl954

Member
Μηνύματα
21
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξερω αν θα εχω λεφτά
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Αφρικής
26/2 και 3/3. Δεν θυμαμαι αριθμο πτησης αλλα αν σκοπευεις να αλλαξεις θα σου πω. Τωρα αν παλι οχι, ενημερωνω οτι σκοπευω να κατσω μπροστα μροστα οποτε καντε τα κουμαντα σας :D
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
26/2 και 3/3. Δεν θυμαμαι αριθμο πτησης αλλα αν σκοπευεις να αλλαξεις θα σου πω. Τωρα αν παλι οχι, ενημερωνω οτι σκοπευω να κατσω μπροστα μροστα οποτε καντε τα κουμαντα σας :D
Ουφ... Πάρα μία μέρα!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Ουφ... Πάρα μία μέρα!
Αφού εσύ θα πετάξεις first class, τι σκιάζεσαι για τους θνητούς της οικονομικής θέσης?

Axl954 (το νικ είναι από τον Axl Rose?), μπράβο σας που ταξιδεύετε με το παιδί, μακάρι να το κάνω κι εγώ όταν έρθει η ώρα..
 

axl954

Member
Μηνύματα
21
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξερω αν θα εχω λεφτά
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Αφρικής
Axl954 (το νικ είναι από τον Axl Rose?), μπράβο σας που ταξιδεύετε με το παιδί, μακάρι να το κάνω κι εγώ όταν έρθει η ώρα..[/quote]

Το AXL είναι....περίπου αναγραμματισμος του ονόματός μου (Αλέξης) και το 954 από το μηχανάκι μου (Honda CBR 954)....Παντως τους Guns n Roses τους γουστάρω πολύ!!!
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
Μπραβο βρε παιδια, εμεις παλι την κορουλα μας (1 ετους) ουτε που σκεφτομαστε να την παρουμε μαζι... Νομιζω δεν θα καθεται και θα χαλαει τον κοσμο σε ταξιδι στο εξωτερικο.... Το βλεπουμε και σαν ευκαιρια να ξεφυγουμε λιγο...
Εσας π.χ. σε μουσεια τι κανει; Δεν διαμαρτυρωνται τα παιδακια σας;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εσας π.χ. σε μουσεια τι κανει; Δεν διαμαρτυρωνται τα παιδακια σας;
Εμας τα σπανε ολα τα εκθεματα, γι' αυτο τα παιρνουμε μονο στα αρχαιολογικα μουσεια που ετσι κι αλλιως ειναι σπασμενα.
Πλακα κανω δεν εχω παιδια.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Μπραβο βρε παιδια, εμεις παλι την κορουλα μας (1 ετους) ουτε που σκεφτομαστε να την παρουμε μαζι... Νομιζω δεν θα καθεται και θα χαλαει τον κοσμο σε ταξιδι στο εξωτερικο.... Το βλεπουμε και σαν ευκαιρια να ξεφυγουμε λιγο...
Εσας π.χ. σε μουσεια τι κανει; Δεν διαμαρτυρωνται τα παιδακια σας;
Όπως νιώθεις εσύ πιο άνετα. Αν θέλετε λίγο να ξεφεύγετε δεν υπάρχει λόγος να κουβαλάτε το μωρό. Εμείς έχουμε φύγει και οι δυο μας, αλλά γενικώς μας αρέσει να τον έχουμε μαζί. Εξάλλου έχουν πολλή πλάκα οι αντιδράσεις του. Γενικά του αρέσει πολύ το αεροπλάνο και κάθεται ήσυχα. Εκεί διασκεδάζει εύκολα, δοκιμάζει ξένη κουζίνα :)D) και στα μουσεία ψιλοβαριέται μάλλον, εκτός από κάποια διαδραστικά, όπου κοιτάζει εντυπωσιασμένος. Θα σας έλεγα να το δοκιμάσετε όταν έχετε το κουράγιο. Είναι βέβαια πολύ διαφορετικές διακοπές, αλλά είναι μέλος της οικογένειάς σας. Άσε που όσο πιο νωρίς τόσο πιο εύκολα θα συνηθίσει στο αεροπλάνο πιστεύω.

Εμας τα σπανε ολα τα εκθεματα, γι' αυτο τα παιρνουμε μονο στα αρχαιολογικα μουσεια που ετσι κι αλλιως ειναι σπασμενα.
Πλακα κανω δεν εχω παιδια.
Τριπάκια, 2 μήνες έλειψα και βλέπω ότι συνεχίζεις να ποστάρεις ασύστολα, ε; Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν ποτέ... :shock:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Νερα μου ειναι το λορδινειο χιουμορ του τριπακια το οποιο μας αρεσει πολυ.
Kate ειναι μικρο ακομα το παιδακι και σιγουρα αν μπορειτε να πηγαινετε και μονοι σας το ζευγαρι ..δεν ειναι κακο.
Εννοειται οτι στα 1 του θα δυσανασχετησει σε ενα μουσειο.Εχει να κανει βεβαια και με το καθε παιδακι.ΜΕγαλωνοντας θα γινεται και καλυτερη η κατασταση.Δοκιμαστε ταξιδακια εντος Ελλαδας για αρχη,κατοπιν πτησεις 1-2 ωρων και σιγα σιγα θα ξεθαρευετε ολοενα κ περισσοτερο.
 

michalism1

Member
Μηνύματα
80
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Dubai & Abu Dhabi
Ταξίδι-Όνειρο
Σύδνευ
Εμείς ποτέ δεν καταλάβαμε γιατί πρέπει να παρκάρουμε τα παιδιά για να πάμε κάπου. Αν και New York δεν έχουμε πάει ποτέ τον μεγάλο λόγο κρύου (πάμε πάντα Ιανουάριο), την επόμενη φορά θα έρθει μαζί μας. Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Εμείς ποτέ δεν καταλάβαμε γιατί πρέπει να παρκάρουμε τα παιδιά για να πάμε κάπου. Αν και New York δεν έχουμε πάει ποτέ τον μεγάλο λόγο κρύου (πάμε πάντα Ιανουάριο), την επόμενη φορά θα έρθει μαζί μας. Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο
γιατι ξοδεβεις ενα σωρο λεφτα παραπανω, τη στιγμη που το παιδι δεν προκειτε να καταλαβει και πολλα πραγματα.
Καλυτερα κρατα αυτα τα εξτρα λεφτα σε ενα λογαριασμο, για να πανε τα παιδια σου ταξιδια οταν ενηληκιωθουν.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
osfialgia said:
γιατι ξοδεβεις ενα σωρο λεφτα παραπανω, τη στιγμη που το παιδι δεν προκειτε να καταλαβει και πολλα πραγματα.
Καλυτερα κρατα αυτα τα εξτρα λεφτα σε ενα λογαριασμο, για να πανε τα παιδια σου ταξιδια οταν ενηληκιωθουν.
Συμφωνώ!!και θα ταλαιπωρηθούν οσο νά'ναι και δεν θα θυμούνται τίποτα! Και έξοδα !!!

Sent from my iPad using Travel Stories
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom