Καναδάς Παιδικές αναμνήσεις από το Κεμπέκ.

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Κατ' αρχήν πρέπει να σου πω πως μου άνοιξες την όρεξη πιο πολύ απ΄όλα τ' άλλα!!
Μα είναι δυνατόν να μου θυμίσεις την αδυναμία μου το smoked meat;;;; Φαντάζομαι θα έχεις φάει στο πολύ γνωστό μαγαζί στην λεωφόρο St Laurence στο Μόντρεαλ ε;;; Αν όχι, πρέπει να πας οπωσδήποτε την επόμενη φορά.
Τι μου θυμίζεις τώρα με τα Cabanes a Sucre... εκτός απο τις καθιερωμένες εκδρομές με το σχολείο πήγαινα και με την οικογένεια μου. Τον χειμώνα σ' αυτά και για σκι, την άνοιξη για ψάρεμα, το φθινόπωρο για μήλα :)
Επίσης το La Belle Province είναι ένα απο τα αγαπημένα μου εστιατόρια.
Το μόνο κακό με τον Καναδά είναι τα κιλά με τα οποία επιστρέφεις κάθε φορά :) :) :)
Χαχα άστα να πάνε...θα πάω τώρα τον Απρίλιο και κάνω από τώρα δίαιτα μήπως μπορέσω και φάω εκεί πέρα τίποτα. Στο μαγαζί αυτό που λες στη St Laurence δεν έχω πάει...αλλά θα πάω τώρα!!!:clap:
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Η ιστορία των κατοίκων μέσα από ένα τραγούδι.

 
Last edited by a moderator:

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Πολύ όμορφη ιστορία, ωραίες περιγραφές και ενδιαφέρουσες πληροφορίες τόσο για τα τοπία όσο και από τη ζωή εκεί, αλλά αυτό που χάρηκα πιο πολύ στην ιστορία σου είναι που με γύρισε και μένα με νοσταλγικότητα στις διακοπές των παιδικών χρόνων, την αθοώτητα, τα ατέλειωτα καλοκαίρια...
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
μολις διαβασα την ιστορια σου και με συγκινησε βαθια!!!!!!!
ολες αυτες οι αναμνησεις ,οι οικογενειακες στιγμες σε τοσο υπεροχο σκηνικο......
ειχα την τυχη να επισκεφτω το κεμπεκ και πολλες εικονες ειναι χαραγμενες στην μνημη μου....ποσο θα θελα να ξαναπαω ,να δω ολα αυτα που τοσο ωραια περιγραφεις.......
σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Ανακάλυψα κι εγώ την ιστορία σου και μου άρεσε πάρα πολύ...Είναι πολύ όμορφος και γλυκός ο τρόπος που περιγράφεις τις αναμνήσεις σου από την περιοχή, ενώ και οι φωτογραφίες είναι υπέροχες! Όντως, όπως λένε και άλλοι συμφορουμίτες, μου γέμισε το μυαλό εικόνες από ταινίες, αμερικάνικη επαρχία, αχανείς αμμουδιές, λίμνες και ποτάμια..
Ομολογώ ότι, αν κ δεν είχα σκεφτεί σοβαρά τον Καναδά ως μελλοντικό προορισμό, μου άνοιξες την όρεξη με την ιστορία σου!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Κι εμένα μου άρεσε πολύ αυτή η ιστορία.Την ανακάλυψα με αφορμή το διαγωνισμό της ιστορίας του μήνα και τη βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα.:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.382
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom