Παλι απεργιες...τωρα πως πάμε??

Ameli

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Κέρκυρα
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ο ΟΣΕ δεν απεργεί αύριο, αυτοί εχουν εξαγγείλει για τις 18,19,20 (τριήμερος ο εορτασμός).
Αλλά το κομμάτι του προαστιακού υπολειτουργεί.
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Ο προαστιακος λειτουργουσε κανονικα σημερα.Προβλημα εχει μονο το τελευταιο δρομολογιο απο αεροδρομιο.Στις εργασιμες ωρες επικοινωνηστε με το 2105298829 για πιο σιγουρες πληροφοριες.
 

Ameli

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Κέρκυρα
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Άντε μακάρι να ησυχάσουμε και κλασικά τους πέφτει βαρύ να κάνουν καινούργια ανακοίνωση.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Ο προαστιακος λειτουργουσε κανονικα σημερα.Προβλημα εχει μονο το τελευταιο δρομολογιο απο αεροδρομιο.Στις εργασιμες ωρες επικοινωνηστε με το 2105298829 για πιο σιγουρες πληροφοριες.
Αυτό το τηλέφωνο το έχει απαντήσει ποτέ κανένας έχω απορία. Πάντως αυτές τις μέρες όντως ο προαστιακός λειτουργεί κανονικά ,μόνο τα τελευταία δρομολόγια έχουν πρόβλημα, βέβαια υπάρχουν και μικροκαθυστερήσεις και δρομολογούνται κάποιες φορές και κάτι συρμοί αγνώστου έτους κατασκευής.
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Αυτό το τηλέφωνο το έχει απαντήσει ποτέ κανένας έχω απορία. Πάντως αυτές τις μέρες όντως ο προαστιακός λειτουργεί κανονικά ,μόνο τα τελευταία δρομολόγια έχουν πρόβλημα, βέβαια υπάρχουν και μικροκαθυστερήσεις και δρομολογούνται κάποιες φορές και κάτι συρμοί αγνώστου έτους κατασκευής.
Το τηλ.το πηρα χθες απο το γκισε εκδοσεως εισιτηριων.Σε ερωτηση μου για τα δρομολογια και τυχον αλλαγες,μου απαντησαν οτι εκτελουνται κανονικα με τελευταιο ομως απο Δουκισης στις 9 το βραδυ
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Παρασκευή βράδυ παίρνω το πλοιο για Ηράκλειο από Πειραιά. Για να είμαι ήσυχος με τις απεργίες ΟΣΕ, ΚΤΕΛ κλπ, θα πάω στο λιμάνι με το αυτ/το μου το οποίο σκέπτομαι να το αφήσω εκεί, επειδή στο Ηράκλειο έχω ήδη νοικιάσει. Επειδή είναι κάτι που δεν γνωρίζω, ξέρει κανείς που μπορώ να το αφήσω κοντά στο λιμάνι? Δεν είναι ακριβό (το αντιθετο μάλιστα), αλλά θαθελα να το βρω, όταν γυρίσω, στην θέση του.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Το πλοίο για Ηράκλειο φεύγει προς Δραπετσώνα μεριά κοντά στον Άγιο Διονύσιο, η περιοχή εκεί είναι νομίζω ασφαλής σχετικά και θα βρεις εύκολα parking, διαφορετικά θα πρέπει να το βάλεις σε κάποιο ιδιωτικό κοντά στο λιμάνι. Αν πάντως το αμάξι δεν είναι ακριβό δε νομίζω να έχεις πρόβλημα να το παρκάρεις χύμα.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Παρασκευή βράδυ παίρνω το πλοιο για Ηράκλειο από Πειραιά. Για να είμαι ήσυχος με τις απεργίες ΟΣΕ, ΚΤΕΛ κλπ, θα πάω στο λιμάνι με το αυτ/το μου το οποίο σκέπτομαι να το αφήσω εκεί, επειδή στο Ηράκλειο έχω ήδη νοικιάσει. Επειδή είναι κάτι που δεν γνωρίζω, ξέρει κανείς που μπορώ να το αφήσω κοντά στο λιμάνι? Δεν είναι ακριβό (το αντιθετο μάλιστα), αλλά θαθελα να το βρω, όταν γυρίσω, στην θέση του.
Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω:

http://www.travelstories.gr/%F3%F4%...DC%ED%E9-%F4%EF%F5-%F0%E5%E9%F1%E1%E9%DC.html
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Το πλοίο για Ηράκλειο φεύγει προς Δραπετσώνα μεριά κοντά στον Άγιο Διονύσιο, η περιοχή εκεί είναι νομίζω ασφαλής σχετικά και θα βρεις εύκολα parking, διαφορετικά θα πρέπει να το βάλεις σε κάποιο ιδιωτικό κοντά στο λιμάνι. Αν πάντως το αμάξι δεν είναι ακριβό δε νομίζω να έχεις πρόβλημα να το παρκάρεις χύμα.
Οχι δεν είναι ακριβό. Εννοείς στο λιμάνι μέσα?
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Όχι μέσα στο λιμάνι δεν επιτρέπεται στην περιοχή εκεί κοντά εννοώ, έχει κάτι σουβλατζίδικα και ένα Lidl οπότε έχει κίνηση και νομίζω πως θα είναι ασφαλές, αλλιώς πάρκαρε στα Ταμπούρια θα στο προσέχω εγώ...:haha::haha::haha:
Σοβαρά τώρα πιστεύω πως εκεί θα παρκάρεις με ευκολία και είναι καλύτερα από οτι να το έβαζες στα στενά γύρω από τον ηλεκτρικό
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
την αλλη τετρατη 19 του μηνα εχει απεργια η γσεε και η αδεδυ...οποτε παλι προβλεπεται προβλημα
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ο ΟΣΕ δεν απεργεί αύριο, αυτοί εχουν εξαγγείλει για τις 18,19,20 (τριήμερος ο εορτασμός).
Πάντως σήμερα που τηλεφώνησα στο τμήμα ηλεκτρονικών εισιτηρίων του ΟΣΕ, μου είπαν ότι το σίγουρο είναι ότι θα κάνουν απεργία στις 18 και 19. Για τις 20 μου είπαν ότι θα βγει ανακοίνωση τη Δευτέρα. Λέτε να τη γλυτώσω; (χλωμό το βλέπω, αλλά... η ελπίδα πεθαίνει τελευταία:()
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.321
Μηνύματα
887.881
Μέλη
38.982
Νεότερο μέλος
panagiotis_skal

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom