Άγιος Δομήνικος Παμε Αγιο Δομηνικο?

giorgosg

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα
Εγω παντως που πηγα γαμηλιο το 2006 μπορω να πω οτι δε μου αρεσε καθολου.
Την προηγουμενη χρονια 2005 πηγαμε στο Κο Σαμουι και αυτο μαλιστα!!! Αξιζε τα λεφτα του... Ωραιες σχετικα παραλιες, αρκετα πραγματα να επισκεφτει κανεις στο νησι και αρκετα εντονη ζωηραδα το βραδυ στη Chaweng. Τελεια !! Α, και με τα μισα χρηματα σε σχεση με τη Punta Cana..


Χμμμ!! Με προβλημάτισες ευχάριστα!! :clap: Αρχίζω να ψάχνω για Σαμούι!! Απ΄ ότι είδα όσοι περάσανε όμορφα στο ταξίδι τους ήταν αυτοί που κανονίζαν εκδρομές σε παραλίες και νησάκια και όχι στην πρωτεύουσα!! Για να ψάξουμε λοιπόν αυτό το Κο Σαμούι...

Ευχαριστώ και για τις πληροφορίες σου!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Δεν εχω παει ακομα Αγιο Δομηνικο,αλλα προκειται και νομιζω οτι για να δεις ενα μερος πρεπει να το γυρισεις. Οπως εγραψε κι ο φιλος harmem εμεινε σε Α.Ι και αυτο σε περιοριζει.
Παντως εξαρταται τι ψαχνεις....νυχτερινη ζωη,μαγαζια,θαλασσες. Αν θελεις το τελευταιο,κι επειδη εχω παει στο κο σαμουι μην περιμενεις πολλα...Οι θαλασσες της καραιβικης ειναι σαφως ανωτερες!!
 

msalli03

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
Νορβηγία (Όσλο-Μπέργεν)
Μπράβο go2dbeach. Υπέροχο ταξίδι και υπέροχη περιγραφή!
 

el gato volador

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Ο Αγιος Δομηνικος που περιγραφεις δεν υπαρχει πια, τον εφαγαν τα all inclusive ξενοδοχεια και μεγαλα συγκροτηματα. Ο τουριστας τωρα πια ειναι στοχος και πελατης, οπου και να πηγα μου θυμισε Ελλαδα πριν 20 χρονια, οπωσ ξεκινουσε η απρογραμματιστη τουριστικη αναπτυξη τοτε στην χωρα μας. Βεβαια η Ελλαδα δεν ηταν και ελπιζω ποτε να μην γινει χωρα του τριτου κοσμου αλλα ο παραδεισος της Καραιβικης πλεον εχει γινει βορρα στον βωμο της κακωσ εννοουμενης τουριστικης αναπτυξης. οταν βρω καιρο να συνελθω απο το σοκ τοθ 12ημερου ταξιδιου θα γραψω στο φορουμ αναλυτικα τις εντυπωσεις μου.ο παραδεισος για θαλασσα και παραλιες ειναι διπλα μας και λεγετε Ελλαδα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.794
Likes
18.434
Ο Αγιος Δομηνικος που περιγραφεις δεν υπαρχει πια, τον εφαγαν τα all inclusive ξενοδοχεια και μεγαλα συγκροτηματα. Ο τουριστας τωρα πια ειναι στοχος και πελατης, οπου και να πηγα μου θυμισε Ελλαδα πριν 20 χρονια, οπωσ ξεκινουσε η απρογραμματιστη τουριστικη αναπτυξη τοτε στην χωρα μας. Βεβαια η Ελλαδα δεν ηταν και ελπιζω ποτε να μην γινει χωρα του τριτου κοσμου αλλα ο παραδεισος της Καραιβικης πλεον εχει γινει βορρα στον βωμο της κακωσ εννοουμενης τουριστικης αναπτυξης. οταν βρω καιρο να συνελθω απο το σοκ τοθ 12ημερου ταξιδιου θα γραψω στο φορουμ αναλυτικα τις εντυπωσεις μου.ο παραδεισος για θαλασσα και παραλιες ειναι διπλα μας και λεγετε Ελλαδα.
Ποιες περιοχές επισκέφτηκες στο νησί και έχεις βγάλει αυτό το συμπέρασμα?
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Κι εγω την ιδια απορια εχω......:roll:
Οσο για την τουριστικη αναπτυξη στην χωρα μας ας μην μιλησω καλυτερα...
Και φυσικα θα συμφωνησω στις θαλασσες!!:clap:
 

oscar

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Colombia
Ταξίδι-Όνειρο
santorini
des pies perioxes episkeftika loipon gia na sas figei i aporia:
PUNTA CANA
BAYAHIBE
LA ROMANA
SANTO DOMINGO
SAN CRISTOBAL
SAMANA
LAS TERRENAS
LAS GALLERAS
SOSUA
PUERTO PLATA
SANTIAGO DE LOS CABALLEROS

SIMIOSTE OTI MILAO ISPANIKA DIOTI ZO PANO APO 30 XRONIA STIN LATINIKI AMERIKI.
Den ifistatai kammia sigkrisi ton ellinikon thallason me alles thallases, oi ellinikes paralies ine makran oi kalliteres ston kosmo(pantou oi paralies stin rep. dominicana ine gemates me fikia, POLLA FIKIAAAAAAAAA)
exoume mathei na gkriniazoume me tin xora mas alla kalo ine na vlepoume kai ta kala tis.
La Rep. Dominicana ine poli amerikaniki gia ta gousta mou.
hasta la vista baby
proximo viaje colombia
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Οι ελληνικες παραλιες σαφως και ειναι πολυ ομορφες , αλλα για μενα οχι και οι μακραν καλυτερες στον κοσμο.
Συμφωνω οτι πρεπει να απολαμβανουμε τα καλα της χωρας μας παρολο που τον τελευταιο καιρό καποιοι κανουν τα αδυνατα δυνατα για να μη μεινουν και πολλα καλα σε αυτο τον τοπο. Δεν γκρινιαζουμε παντα αδικως..
Επι του θεματος , δε μου φανηκε καθολου αμερικανοποιημενος ο ΑΔ , και εγω δεν ειδα φυκι στις παραλιες ουτε για δειγμα. Επειδη ομως το ταξιδι μου δεν ειναι προσφατο , αφηνω τις ελπιδες μου στη meli που αυτη τη στιγμη ειναι στο νησι , να επιστρεψει και να μας πει αν υπαρχει ακομα ο παραδεισος που ειδα εγω , ή αν τα πραγματα αλλαξαν δραματικα.
Καλα να περνας εκει που βρισκεσαι και καλο ταξιδι στην Κολομβια.
 
Μηνύματα
774
Likes
616
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για τον ΑΔ, η συζήτησή σας μου είναι πολυ ενδιαφέρουσα και με έχει βάλει σε σκέψεις. Επειγόντως παρακαλώ νέα από meli ή όπιον τον έχει επισκεφθεί πρόσφατα.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Αμερικανιά στον Άγιο Δομήνικο είδα μόνο σε all-inclusive ξενοδοχεία (λόγω του ότι ήταν τίγκα στους Αμερικανούς) σε φάση που διοργάνωναν φιέστα για την 4η Ιουλίου και άλλα τέτοια. Έξω από αυτές τις αλυσίδες, τίποτα δεν μου θύμισε αμερικανιά...
 
Μηνύματα
774
Likes
616
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Αν κρίνω από τις τιμές που πουλάνε τα All Inclusive πακέτα από ευρώπη (πχ 1200? οι 14 μέρες από Αγγλία) ή 1400 οι 14 μέρες από Γερμανία, όλα με αεροπορικά και transfer, θα υπάρχουν εντός των ξενοδοχείων εκτός από Αμερικανιές και Γερμανιές και Βρεττανιές...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.876
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom