Παξοί Παξοί-Πάργα

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Δεν ειναι ακριβως το ιδιο. Συγκρινεις εντελως ανομοια πραγματα. . Η μικροαστικη κακογουστια, ματζιρια και μιζερια, η καταστροφη του οικιστικου περιβαλλοντος και το δωματιο που σε ενα τετοιο περιβαλλον στοιχιζει 80-100 ευρω ειναι εκεινα που με θυμωνουν. Στην τελικη εχουμε χασει πολυ περισσοτερα χρηματα απο την καταστροφη του περιβαλλοντος απο οσα εχουμε κερδισει και ατομικα και ως συνολο.
Αντε τα ειπα και ξεσπασα!
ερση τα ιδια σχεδον λεμε. ναι οκ ανομοια η παργα με την βαρκελωνη, αλλα και παλι δεν συγκρινω μαγιορκα με μυκονο, οπως θα επρεπε για να δω τιμες, δεν με ενδιαφερει. περυσι ημουν κωνσταντινουπολη, πληρωνα 3αστερο με πρωινο 45€στο κουμ καπι, γυρνωντας πηγα σαμοθρακη, σε χωριο πανω απο το καμπινγκ δωματιο δεκαετιας 70 ουτε κλιματισμο ουτε τηλεοραση 40€ και προσεξε ουτε πετσετες μπανιου, οταν ζητησα μου απαντησε εδω δεν δινουμ να σου δωσω ακομα 2 χεριων. Λεω λοιπον οτι εχουμε παρτεξηγησει τι σημαινει παροχη σε τουρισμο. Δεν μας ενδιαφερει το τι χανουμε σαν συνολο, αλλα τι κερδιζουμε ως μοναδα. Επισης θεωρω οτι καποιοι θελουν να σου παρουν το πορτοφολι και να φυγεις αμεσως μετα. νοοτροπια ελληνων με ενα καφε- εστιατοριο- ενοικιαζομενα δωματια σε τουριστικσ μερη, χειμωνα καλοκαιρι. και ξερεις ποιο εχει ενδιαφερον οτι οι αγγλοι, γερμανοι τουριστες κ.λ.π. πληρωνουν πολυ λιγοτερα σε σχεση με μας.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Σαϊτα συγκρίνεις 3στερο ξενοδοχείο με ένα ενοικιαζόμενο δεκαετίας του 70 που ο ανθρωπάκος που το έχει προσπαθεί με λάθος τρόπο να βγάλει κάνα φράγκο..Δεν έχει σπουδάσει τουριστικές επιχειρήσεις,ίσως ακόμα και να νοικιάζει χωρίς άδεια, άσε να βγάλει κι ο φουκαριάρης κάτι...Σίγουρα η νοοτροπία αυτή είναι λάθος,δε λέει κανείς όχι...Αν δεν θές να πέφτεις σε τέτοια περιστατικά οργανώσου λίγο παραπάνω, ψάξε λίγο νωρίτερα και με 70ευρώ πιστεύω να βρείς κάτι καλύτερο...
Τώρα για τη φίλη μας που ψάχνει για Παξούς, αν θέλει να πάει Αύγουστο που είναι full season ή θα έπρεπε να το κλείσει πολύ νωρίτερα διότι χλωμό να βρεί κάτι καλό και σχετικά οικονομικό(το διάστημα του 15Αύγουστου ίσως να μη βρεί και τίποτα) ή θα το χρυσοπληρώσει και θα πεί κι ευχαριστώ...Για τα ενοικιαζόμενα στους Παξούς κατα βάση μην περιμένετε να δείτε και φωτο στον νετ...Δύσκολο...
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Σαϊτα συγκρίνεις 3στερο ξενοδοχείο με ένα ενοικιαζόμενο δεκαετίας του 70 που ο ανθρωπάκος που το έχει προσπαθεί με λάθος τρόπο να βγάλει κάνα φράγκο..Δεν έχει σπουδάσει τουριστικές επιχειρήσεις,ίσως ακόμα και να νοικιάζει χωρίς άδεια, άσε να βγάλει κι ο φουκαριάρης κάτι...Σίγουρα η νοοτροπία αυτή είναι λάθος,δε λέει κανείς όχι...Αν δεν θές να πέφτεις σε τέτοια περιστατικά οργανώσου λίγο παραπάνω, ψάξε λίγο νωρίτερα και με 70ευρώ πιστεύω να βρείς κάτι καλύτερο...
μην περιμένετε να δείτε και φωτο στον νετ...Δύσκολο...
Σοφια, περιστατικα αναφερω, μοιραια συγκρινω.
οσο ομως συντηρουμε τετοια φαινομενα αισχροκερδιας νομιζω οτι χειροτεροι θα γινομαστε, φυσικα και να βγαλουν ολοι που παρεχουν υπηρεσιες αλλα οχι χωρις να προσφερουν. μην ξεχνας η εικονα της χωρας ειναι στον τουρισμο. και δεν μιλαω μονο για τα ενοικιαζομενα αλλα παντου. δεν ειναι αναγκη να σπουδασεις τουριστικα για να εισαι ευσυνειδητος επαγγελματιας.
σιγα μην εχει δωματια αυγουστο στους παξους !!!!!!!!!!!!!!!!!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Αυτό είπα κι εγώ οτι η νοοτροπία είναι λάθος...Γι αυτό κανονίζουμε νωρίτερα και ψάχνουμε καλύτερα...
Τώρα κι εγώ θέλω να κάνω μια διανυχτέρευση 14 Αυγούστου στους Παξούς που θέλω να δώ μια συναυλία,οπότε εις γνώση μου (αν βρώ έστω κι ένα κοτέτσι ελεύθερο) θα το χρυσοπληρώσω, διαφορετικά υπάρχει κι η παραλία, θα το κάνουμε woodstock!!!:bleh:
 

vasso

Member
Μηνύματα
136
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Sapienza επειδή θα είμαι στους Παξούς 14/8 τι συναυλία έχει?
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Sapienza επειδή θα είμαι στους Παξούς 14/8 τι συναυλία έχει?

14/8 στο Λόγγο, Κωστής Μαραβέγιας και Maraveyas Ilegal!!!
Δεν είναι συναυλία- είναι ένα τρελλό πάρτυ με τραγούδια απ την ομώνυμη δουλειά του και διασκευές της μεσογειακής σκηνής(Ρώμη-Βαρκελώνη-Παρίσι)...
Μην το χάσεις!!!
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Κι εγώ θεού θέλοντος θα είμαι εκεί αυτή την μέρα.
Τί λέτε για συνάντηση τραβελστοριτών στους Παξούς?
 

vasso

Member
Μηνύματα
136
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Γιατί όχι ? Προσκαλούμε όλους όσους θα είναι στους Παξούς 14/8 σε συνάντηση
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Δηλωνω συμμετοχη, αν και ακομα δεν ειναι σιγουρη!!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Δηλωνω συμμετοχη, αν και ακομα δεν ειναι σιγουρη!!
Αλίμονο, λείπει ο Μάρτης απ τη Σαρακωστή???Μην ακούσεις συνάντηση εσύ,μετά λες για μένα...Δεν ανοίγουμε ένα νέο θέμα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom